تالارهای پادشاه ایرانی

بازگشت   تالارهای پادشاه ایرانی > اجتماعی و روانشناسی > ازدواج و تشكيل خانواده > دانستنیهای پس از ازدواج (زندگی مشترک)

پاسخ
 
ابزارهای تاپیک

چگونه مردها را احساسی کنیم؟!!
  #1  
قدیمی 17/06/2013
آواتار LA2
LA2 LA2 آفلاین است
كاربر ساده
 

نام: مستر علیرضا
جنسيت: مرد
شغل: دانشجو
محل سکونت: تهران
مدرک تحصيلی: دانشجوام!
پست: 67
سپاس: 282
از این کاربر 170 بار در 90 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 0
به این کاربر 0 بار در 0 پست اعتراض شده
چوب: 2
Icon004 چگونه مردها را احساسی کنیم؟!!

مرد که گریه نمی کنه. محکم باش. جوابش رو بده. اصلاً دوست ندارم اون تو رو بزنه و تو ساکت باشی و نگاه کنی. مردها قوی و نیرومندن.


از خواندن جملات فوق به یاد چه چیزی افتادید؟ آیا مشاهده کردید در نوع تربیت خود در رابطه با پسران و دختران از چه روش‌های متفاوتی استفاده می‌کنیم؟ ملاحظه کردید که از همان کودکی بی احساس بودن و بی اعتنایی به هیجانات و احساسهای درونی را به فرزندان پسرمان و ابراز احساسات و همدلی را به فرزندان دخترمان آموزش میدهیم؟

درست است که نقش زنان و مردان در جامعه با هم تفاوت‌هایی دارد و این مسئله می‌طلبد تا هر جنس مطابق با نقش‌های قابل انتظار رفتار کند، اما پدر و مادرها وظیفه دارند تا فرزندان خود را علاوه بر سودمندی در جامعه، افرادی سلامت و موفق در خانواده تربیت کنند. لذا آموزش آداب انکار احساسات و کتمان هیجانات نمی‌تواند نتایج خوب و رضایت بخشی را برای یک زندگی سالم و پذیرفتن نقش همسری در برداشته باشد. احساسات جزو لاینفک زندگی هستند اگر چه همیشه در ترازویی با عقل در رقابتند اما نبود آن‌ها رنگ را از زندگی می‌زداید و غصه و غم سلطه پیدا می‌کند.

بنابراین لازمه وجود سلامتی در نوع و سبک زندگی افراد توجه بجا و مناسب به احساسات خود، آگاهی از احساسات دیگران، همدلی با دیگران و تقویت هوش عاطفی است. زن و شوهری که ذهن و رفتار یکدیگر را درک کنند، روابط عاطفی مثبتی هم با یکدیگر برقرار می‌کنند. زن و شوهر در خانواده باید قادر به شناخت و پیش بینی احساسات خود در موقعیت‌های مختلف باشند. افراد زیادی هستند که یا از احساسات مختلف خود آگاهی ندارند و یا ریشه آن‌ها را نمی‌فهمند. این نوع از بی اطلاعی‌ها و آگاهی نداشتن‌ها موجب تنش بسیاری میان زن و شوهر می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد افراد موفق در خانواده‌های سالم و با محبتی زندگی می‌کنند که بار عاطفی مناسبی در میان اعضای آن خانواده حکم فرماست. به اعتقاد کارشناسان نبود عاطفه در میان برخی از خانواده‌ها موجب می‌شود تا اعضای خانواده دچار مشکلات و پیامدهای بسیاری شوند. ترس، اضطراب و نداشتن اعتماد به نفس از جمله ناهنجاری‌هایی است که در خانواده‌های بی عاطفه وجود دارد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که زندگی احساسی مردان هم به اندازه زنان پیچیده و غنی است. با اینکه احساسات همیشه از خصوصیات زنانه به شمار می‌رود، اما مردان هم به اندازه زنان احساساتی می‌شوند و تجربیات عاطفی مشابهی را توصیف می‌کنند. تحقیقات دیگری مؤید آن است که به دلیل ارتباط ضعیف دو نیمکره احساس و منطق در مردان، آن‌ها را از دسترسی راحت به احساسات بر حذر می‌دارد. به نظر می‌آید مسئله تربیت و نوع یادگیری‌های احساسی می‌تواند در تقویت این ارتباط مغزی تأثیر گذار بوده و گستره احساسات مردان را نیز به اندازه زنان وسیع گرداند. لازمه وجود سلامتی در نوع و سبک زندگی افراد توجه بجا و مناسب به احساسات خود، آگاهی از احساسات دیگران، همدلی با دیگران و تقویت هوش عاطفی است. زن و شوهری که ذهن و رفتار یکدیگر را درک کنند، روابط عاطفی مثبتی هم با یکدیگر برقرار می‌کنند.

حتماً شنیده‌اید : مردانی که بیش از همه احساساتشان را پنهان می‌کنند احتمالاً حساس‌ترین مردها هستند! این جمله می‌تواند عمق احساسات را در مردان نشان دهد. علی رغم این که سبک فرهنگی جامعه به آنان می‌آموزد که در ابراز احساسات محتاط باشند. همین مسئله می‌تواند به مسایلی در زندگی زناشویی و روابط مردان با همسرانشان نیز منجر شود. هوش عاطفی و هیجانی یکی از ابزارهای مهم و ضروری در موفقیت روابط میان همسران است. پژوهش‌ها گزارش می‌دهند هرچه این جنبه از هوش افراد در حدود متناسب‌تری قرار داشته باشد، آن‌ها قادرند ارتباطات جذاب‌تر، مسئله گشا تر و با دوامتری را شکل دهند. پایین بودن هوش هیجانی می‌تواند توانایی بازداری هیجانی را در افراد کاهش داده و قدرت مدیریت احساسی را در آن‌ها تضعیف گرداند.

یکی از مؤلفه‌های هوش هیجانی توانایی درک احساسات دیگران و شناخت عواطف افرادی است که در اطراف ما زندگی می‌کنند؛ لذا عدم توانمندی در درک هیجان همسر و یا داشتن تصور ضعیف‌تر، از احساسات همسر می‌تواند بر نوع رفتارها و واکنش‌های میان فردی موثر واقع شود. بخش اول این عبارت می‌تواند به تربیت‌های نادرست و ناکافی برای مردان اشاره داشته باشد و بخش دوم آن از شناخت ناکافی زنان از احساسات مردانه حکایت کند. لذا هر دو جنس برای داشتن زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر نیاز به اصلاح سبک‌های زندگی و شناخت دقیق‌تر از جنس مخالف دارند. ضمن این که زن و شوهر باید در تقویت احساس دیگری و تبادلات عاطفی یکدیگر نهایت تلاش خود را داشته باشند.

یکی از همین اصلاح سبک‌ها شناخت دقیق ویژگی‌های جنسیتی است. چه این که مردان در ابراز محبت به همسرانشان بیشتر از رفتارهای محبت آمیز و ایثار و گذشت و فعالیت‌های محبت آمیز استفاده می‌کنند در حالی که زنان به شنیدن ابراز محبت و اظهار عواطف از سوی همسرشان نیاز دارند. زبان احساسات و عواطف برای زنان به مثابه زبان اول است در حالی که برای مردان به مثابه زبان دوم و زنان عدم ابراز محبت در این شکل را حاکی از بی احساس بودن و بی‌علاقگی مردشان میدانند.

از طرفی برای اکثر زنان واداشتن شـوهـرشـان بـرای ایـنکه احـساسات درونی خود را با آن‌ها در میـان بـگـذارنـد، کـار مشکلی به نظر می‌رسد. اما در این میان موضوعی وجود دارد که اغلب زن‌ها از آن بـی اطـلاع هستند. مردها می‌خواهند صحبت کنـنـد. اکثر مردان نیاز دارند که با همسرشان درد دل نموده و کمی سبک شوند. اما رمز و راز واداشتن یک مرد جهت بازگو نمودن درونش این است که احساس کند به دلیل آنچه کـه هست مورد پذیرش حقیقی قرار گرفته، نه به دلیـل آنـچه که ممکن است شما دوست دارید باشد.

به علاوه زنان باید روش‌هایی را برای برانگیختن احساسی همسرشان فرا بگیرند از جمله این که :

به مردان قدرت دهید، تا صمیمیت فوران کند. مرد موجودی عاشق قدرت است. مرد از این که قدرتمند باشد حظ می‌کند. در آسمان اوج می‌گیرد و شما را نیز همراه خود بالا می‌برد.

فراموش نکنید که زن و مرد برای رشد احساسی و روانی خود به کمک و یاری همسر نیاز دارد؛ لذا در عوض تکیه بر نواقص و نارسایی‌های وجودی او باید با همکاری و مودت او را به سوی تکمیل توانمندی‌ها و رسیدن به رضایت درونی سوق دهند.

به مردان قدرت دهید، تا صمیمیت فوران کند. مرد موجودی عاشق قدرت است. مرد از این که قدرتمند باشد حظ می‌کند. در آسمان اوج می‌گیرد و شما را نیز همراه خود بالا می‌برد.

از اینکه توانا باشد یا احساس توانایی کند لذت می‌برد. تا وقتی که مشغول کشتن این احساس در مردان هستید بدانید که تنها می‌توانید خواب خوشبختی را ببینید.

به مردان فضا بدهید گاهی او را رها کنید تا با خود خلوت کند با دوستان به ورزش برود و به خانواده خود تنها سر بزند. مدام دنبال او نباشد. فضای رها شدن! این چیزی است که مردان گاهی به آن نیاز دارند. اگر به ان‌ها این فضا را هدیه بدهید. ان‌ها نیز به شما عشق می‌ورزند.
__________________
سوت دلان یکی یکی تموم شدن
سوت دلی نمونده غیراز خود من...

پاسخ با نقل قول
کاربر زیر بخاطر پست مفید از LA2 سپاسگزاری کرده اند :

5 تاپیک آخر توسط LA2
تاپیک تالار آخرین ارسال کننده پاسخ نمایش آخرین پست
عادت های پیرکننده را ترک کنید! توصیه و نکته های مهم LA2 0 832 17/06/2013 00:57
چگونه مردها را احساسی کنیم؟!! دانستنیهای پس از ازدواج (زندگی مشترک) LA2 0 561 17/06/2013 00:42
عوارض خوابیدن مقابل کولر! اخبار پزشكی LA2 0 865 17/06/2013 00:31
تصویر تلسکوپ هابل از مجموعه ستارگان کهن گالری نجوم و اختر شناسی LA2 0 804 26/08/2012 21:10
چرا حجاب فقط برای خانم ها اجباریه؟؟؟؟ بحث و گفتگو LA2 12 3264 06/07/2011 20:13

پاسخ


تاپیک های مشابه
تاپیک آغازگر تاپیک تالار پاسخ ها آخرین ارسال
تاپیک جامع اخبار متفرقه raya اخبار 108 04/01/2015 10:02
6 نکته ای که مردان باید درباره همسرشان بدانند raya دانستنیهای پس از ازدواج (زندگی مشترک) 0 10/04/2013 21:22
چگونه عزاداری کنیم؟ Saye دعاها و نیازها 0 18/11/2012 01:40
چگونه وسوسه خیانت را از خود دور کنیم؟ raya ازدواج و تشكيل خانواده 0 29/10/2012 02:05
درد بیماری «وابستگی» را چگونه تحمل کنیم؟ YAGHOT SEFID روانشناسی 0 29/09/2012 21:06

ابزارهای تاپیک

قوانین ارسال
شمانمی توانید تاپیک جدید ارسال نمایید
شمانمی توانید پاسخی ارسال نمایید
شمانمی توانید پیوست ارسال نمایید
شمانمی توانید پست های خود را ویرایش نمایید

کد بی بیفعال است
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال استزمان محلی شما با تنظیم GMT +4.5 هم اکنون 09:47 میباشد.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 - 2018 ParsiKing. All Rights Reserved to Parsiking Group
دامین های زیر جهت ارائه خدمات در مالکیت سایت پادشاه ایرانی می باشد
parsiking.com - parsiking.biz - parsiking.org - parsiking.net - parsiking.in - parsiking.ir
vBCredits v1.4 Copyright ©2007 - 2008, PixelFX Studios