تالارهای پادشاه ایرانی

بازگشت   تالارهای پادشاه ایرانی > علوم نظامی > فناوری و اطلاعات عمومی نظامی

گفتگو قفل شد
 
ابزارهای تاپیک

پينت بال - تمرين رهايي گروگان و جنگ واقعي براي نيروي انتظامي
  #1  
قدیمی 09/12/2009
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار بازنشسته

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,326
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,662 بار در 8,032 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 13 بار در 13 پست اعتراض شده
چوب: 20,833,714
پينت بال - تمرين رهايي گروگان و جنگ واقعي براي نيروي انتظامي

پينت بال - تمرين رهايي گروگان و جنگ واقعي براي نيروي انتظامي

پينت بال –تمرين جنگيدن

كساني كه ورزش پينت بال را حتي براي يكبار در عمر خود ديده اند متوجه شده اند كه اين ورزش نه تنها يك ورزش بلكه يك استراتژي است براي خوب فكر كردن و قاطعانه عمل كردن.
اين ورزش يكي از ورزشهاي نوين در جامعه بشري است كه رده هاي سني مختلف قادر به انجام آن هستند. فقط كافي است كه شما قدرت دويدن.فكر كردن سريع و استفاده از اسلحه(كه در پينت بال به آن نشانه گذارمي گويند) داشته باشيد.آنوقت با عضويت در يك گروه 5 يا 7 نفره به بالا خواهيد توانست از اين ورزش مفرح لذت ببريد.
اين ورزش بعنوان يك تفريح بسيار مهيج و بينهايت كم خطر قادر خواهد بود كه قواي جسماني را بهبود بخشيده و بر سرعت و چالاكي افزوده و همچنين كشف تواناييهاي ويژه انسان را موجب گردد.در حال حاضر نيز در بسياري از كشور هاي جهان براي ورزيده نمودن رسته هاي پياده نيروهاي نظامي و انتظامي بكار گرفته مي شود و در كشور عزيز ما نيز علاوه بر علاقه مندان اين ورزش ، نيروهاي مخصوص و يگانهاي ويژه نيروي انتظامي از آن در جهت تقويت پرسنل و تصحيح اشكالات موجود در طرحهاي عملياتي مانند رهايي گروگان و مقابله با جنايتكاران مورد بهره برداري قرار مي دهند و موجب مي گردد پرسنل مربوطه همانند يك عمليات واقعي در معرض ترشح هورمون آدرنالين و استرس هاي ناشي از عمليات فشرده قرار گرفته و با كنترل اعصاب و تقويت قواي تصميم گيري بتوانند روشهاي موثر تري را در عمليات واقعي بكار گيرند.
در مورد آدرنالين بايد گفت كه شايد در بين هورمونها نتوان هورموني را يافت كه از آغاز زندگي تا پايان عمر به اندازه هورمون آدرنالين در زندگي موجودات نقش ايفا كند.اين هورمون در لحظات بحراني مهمترين نقش را در شكل گيري ناخواسته واكنشها و رفتارهاي ما بر عهده دارد.تخليه بسياري از فشارهاي هيجاني و فكري ما مستقيم يا غير مستقيم تحت تاثير هورمون آدرنالين قرار دارد. بسياري از صاحب نظران فنون مديريت استرس و مديريت احساس بر اين باورند كه موفقيت در رفتارهاي حرفه اي ارتباط مستقيم با تصميم گيري تحت ترشح اين هورمون دارد.و تمرينات بسياري را بمنظور شكل دادن به نوع تصميم گيري در شرايط هيجاني ترتيب ميدهند.اين تمرينات و آموزشها براي نيروهاي مسلح اهميت ويژه اي دارد.
امروزه پينت بال بعنوان مهمترين ابزار براي شبيه سازي شرايط بحران براي نيروهاي نظامي و انتظامي شناخته مي شود.
چون يكي از معضلات نيروهاي مسلح و بالاخص نيروهاي امنيتي و انتظامي كه عموما در فاصله بسيار نزديك با دشمن درگير مي شوند تفاوت بسيار زياد محيط تمرين با صحنه واقعي نبرد است.پرسنل نيروي انتظامي ميتوانند با صدها ساعت تمرين و آموزشهاي پيشرفته مهارتهاي زيادي در تيراندازي و درگيري با دشمن كسب نمايند ولي صحنه واقعي نبرد و مخصوصا لحظه آغاز درگيري كه صداي اولين گلوله ها به گوش ميرسد و رديف گلوله ها به سمت نيروهاي خودي شليك شده و نفرات جلو يا پهلوي شما با فرياد بر زمين مي افتند قابل مقايسه با هيچ نوع تمرين و شبيه سازي نيست و تمرينات غير واقعي نمي تواند جواب ترشح آدرنالين و تاثيرات آن بر تصميم گيري ، وقتي كه زير فشار نيروي مقابل هستيد را بدهد.
ورزش پينت بال با امكانات وسيعي از تجهيزات شامل اسلحه-نارنجك و حتي مين اين امكان را به ما ميدهد كه شرايط واقعي نبرد هاي خياباني – رهايي گروگان و يا نيردهاي كلاسيك را براي نيروها فراهم نموده و بر آن اساس اقدام به تصحيح تاكتيك ها و رفتار پرسنل نموده و شرايط رزم واقعي را تجربه نماييم.
و اما چگونگي اين ورزش
همانطور كه ميدانيد در طبيعت شكارگران به دو گروه تقسيم مي شوند:
1-شكارگران انفرادي
2- شكارگران گروهي
شركت در يك گروه براي رسيدن به مقصود از مهمترين اهداف در ورزش پينت بال است.در اين ورزش ياد مي گيريم كه چگونه با استفاده از تواناييهاي فردي و گسترش اين تواناييها به گروه بتوانيم به افزايش قواي تفكر و سرعت و چابكي خود بيافزاييم.
در پينت بال عموما دو تيم كه تعداد شركت كنندگان آن با توجه به نوع زمين-قواعد و سناريوها متفاوت ميباشد در برابر هم حضور مي يابند.اين دو تيم بر اساس سناريوي از قبل طراحي شده ماموريتي را بعهده دارند. اعضاء هر تيم مجهز به نشانه گذارهاي پينت بال(اسلحه هاي مخصوص)-گلوله هاي رنگي-تجهيزات ايمني و لباس مشترك (براي تشخيص دوست از دشمن) ميباشند و بر مبناي قانون حاكم بر زمين ساير ابزار و تجهيزات مورد نياز را نيز بهمراه خواهند داشت.
اسلحه پينت بال يا نشانه گذار به دو روش از مخزن گلوله، گلوله گذاري مي شوند.در ماركرهاي ورزشي گلوله از مخزني كه در بالاي ماركر قرار دارد به واسطه نيروي جاذبه به سمت پايين و داخل لوله اصلي حركت مي كند.در برخي از مدلها يك مكانيزم كمكي ، جريان ورود گلوله را نظم و سرعت مي دهد.
ماركرهاي نظامي شبيه به اسلحه هاي واقعي بوده و گلولها از داخل خشاب و از زير لوله وارد لوله اصلي مي شود.ماركرهاي نظامي در حقيقت نسل تكامل يافته AirGunها محسوب مي شوند.
پينت بال يكي از سريعترين ورزشهاي جهان محسوب مي گردد. اين درست است كه بصورت استاندارد زمان هر بازي 7 دقيقه در نظر گرفته شده ولي به ندرت پايان يك دور به 7 دقيقه مي انجامد و در اكثر مواقع قبل از 3 دقيقه پايان مي يابد.
در پينت بال گاهي تغيير تاكتيك و يا حتي استراتژي اوليه بايد به سرعت انجام شود. چرا كه حذف يك يا دو بازيكن مي تواند آرايش كلي ميدان را دگرگون سازد و در مقايسه با مثلا فوتبال كه تاكتيك ها بر اساس زمانبندي، بازيكنان، موقعيت و توانايي هاي تيم ها و در طي يك فرآيند حداقل چند دقيقه اي شكل مي گيرد يا تغيير مي يابد، سرعت تغييرات بسيار زياد است.
در اين ورزش تمام بازيكنان بايد به سرعت اطلاعات بدست آمده را با هم تبادل كنند چون ميدان بازي وسيع ميباشد و يك بازيكن توان ديدن كل زمين را ندارد.هرچند وجود يك فرمانده در هر راند الزامي است ولي همكاري و هماهنگي تمام مجموعه با هم مي تواند نويد بخش پيروزي باشد.
يكي از تجربيات بازيكنان در اين ورزش قرار گرفتن در مقابل دشمني است كه تمام اراده خود را براي هدف قرار دادن شما جمع نموده و شما مي توانيد بدون تجربه نمودن برزخ جنگ، او را هدف قرار داده و خود را نجات دهيد.بدون ترس از اينكه اصابت تيرهاي شما به كسي آسيب برساند.
فكر مي كنم اين توضيحات براي جلب توجه دوستاني كه تاكنون به انجام اين ورزش نپرداخته اند موثر بوده باشد. مابقي را بر عهده خودتان مي گذارم كه با يكبار مراجعه به تله كابين توچال يا مجموعه ورزشي انقلاب تهران و استفاده از مجموعه پينت بال مستقر در اين مكانها به كسب لذت و اطلاعات بيشتر بپردازيد.اسلحه معمولياسلحه مخصوص پليس و نيروهاي امنيتي(تمرين)


اسلحه مخصوص پليس و نيروهاي امنيتي(تمرين)

منبع:
(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند)

(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند)__________________آخرین ویرایش 01/11/2011 توسط : Alireza_Mahan23 در ساعت 19:44
کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :

5 تاپیک آخر توسط Alireza_Mahan23
تاپیک تالار آخرین ارسال کننده پاسخ نمایش آخرین پست
جاسوس‌های پرنده آمریکا با کدام تجهیزات ویژه به... اسلحه و جنگ افزار Alireza_Mahan23 0 699 16/04/2017 14:15
نگاهی به توانمندی صنایع هوایی چین:از هرکولس... اسلحه و جنگ افزار Alireza_Mahan23 0 692 16/04/2017 14:04
جنگنده پیشرفته و پنهانکار نسل پنجم قاهر 313 ساخت... اسلحه و جنگ افزار Alireza_Mahan23 0 685 16/04/2017 13:54
مشخصات تبلت 10 اینچی جدید سامسونگ لو رفت Samsung Alireza_Mahan23 0 1867 03/05/2016 15:18


  #2  
قدیمی 01/11/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار بازنشسته

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,326
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,662 بار در 8,032 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 13 بار در 13 پست اعتراض شده
چوب: 20,833,714
Paintball ورزشي براي نظامي ها
پینت بال ورزشی نو وپرهیجان است.ورزشی برپایه دومیدانی،نزدیک به تیراندازی واز آنجا که به تفکر استراتژی نیاز دارد بهش شطرنج زنده هم میگن.در پینت بال عموماً 2 تیم بازي مي كنند که تعداد شرکت کنندگان در آن با توجه به زمین بازی قواعد و قرار دادها(سناریو ها) متفاوت است.اصولا از 5 تا 7 نفر به بالا در برابر هم قرار می گیرند.این دو تیم بر اساس سناریوی از قبل توافق شده ماموریتی را بعهده دارند.اعضاء هرتیم حداقل مجهز به نشانه گذاری های پینت بال،گلوله های رنگی استاندارد،تجهیزات ایمنی و پوشش قابل شناسایی برای دوست و دشمن بوده و بر مبنای قانون حاکم بر زمین سایز ابزار و یا تجهیزات مورد نیاز را همراه خواهند داشت.این ورزش بر اساس نظریه حفظ بقا و بحث پیرامون غریزی یا اکتسابی بودن آن شکل گرفته است.هرچند امروزه به عنوان یک تفریح بسیار مهیج، بی نهایت کم خطر و راهی برای پالایش روح و روان از زندگی شهری و بسیاری از آلاینده های روحی در آن مورد توجه است.لیکن در کنار آن ابزاری کاملاً جدی و بسیار اقتصادی برای هرچه بیشتر ورزیده نمودن رسته های پیاده، نیروهای نظامی و انتظامی کشورها نیز محسوب می شود.

قبل از هر چيز با چند واژه جالب که در پینت بال بکار می روند و بیشتر تجهیزات،قواعد یا مشخصات زمین را بیان می کنند آشنا شويم :


Wood Ball: پینت بال جنگلی،اولین نوع زمین هایی که درآنها پینت بال آغاز شد و الان بسیارمورد توجه کسانی است که تمایل به استفاده ازتجهیزات پینت بال نظامی را دارند.هرچند این اصطلاح تاکید بر نوع زمین را دارد نه نوع تجهیزات سناریو.

MIL-SIM(Military Simulation game) : این واژه را میتوان به معنی شبیه سازی ماموریت های نظامی دانست.بار معنی این واژه بر تجهیزات است و عموماً در زمین های جنگلی و روستایی بازی می شود.

Action Village : این سبک از پینت بال به این نام شناخته می شود ولی بیشتر آنرا با نام Village Paintballو به ندرت Village ballمی شناسند.بار معنایی این واژه بیشتر تاکید بر نوع زمین است.

Air Ball: به آن Soft Ball Air Soft Ball یا هم گفته می شود و اشاره به نوع مارکر دارد.مارکر های پینت بال به دو روش از مخزن گلوله،گلوله گذاری می شوند.حالت اول که در مارکر های ورزشی متداول است.گلوله از مخزنی که در بالای مارکر قرار دارد به واسط نیروی جاذبه به سمت پائین و داخل لوله اصلی حرکت می نماید.در برخی از مدل ها یک مکانیزم کمکی،جریان ورود گلوله را نظم یا سرعت می بخشد مثل مارکر تیپمن آ5 یا هاپرهای برقی.


ویژگی های پینت بال

زن یا مرد؟ : به جرات می توان ادعا کرد این تنها ورزش شناخته شده درجهان بعد از شطرنج است که فیزیک بدنی،زن یا مرد بودن نقش تعیین کننده ای در آن ندارد و هردو جنس در انجام آن از برابری کامل برخوردارند.در این بازی نوع ابزار،تاکتیک ها و سایر شرایط بازی به گونه ای است که تنها روحیه،سرعت تصمیم گیری یا سایر شناخت های انسانی نقش ایفا می کند و شرایط فیزیکی نقش چندانی در نتیجه رقابت ندارد. بدین صورت مرد و زن هردو می توانند به رقابت بپردازند.

رقابت در کوتاه ترین زمان :
در مقایسه با بسیاری از ورزشهای تیمی یا انفرادی و بر اساس زمان یک راند بازی،ورزش پینت بال(از نوع اسپید بال،ایکس بال وماشبه اینها) ورزشی بسیار سریع است.هرچند رقابت ها بصورت استاندارد زمان 7 دقیقه برای هر راند درنظر گرفته می شود. به ندرت تا پایان یک دور به 7 دقیقه می انجامد. معمولاً زیر 3-4 دقیقه بازی به پایان می رسد.از این رو پینت بال جزء سریع ترین بازی های تیمی جهان است.

سرعت در تصمیم گیری :
در پینت بال گاهی تغییر تاکتیک و حتی استراتژی اولیه باید به سرعت اتفاق افتد وگرنه ممکنه شکست بخورید.حذف 1 یا 2 بازیکن می تواند آرایش میدان را بکلی بریزه به هم.از این رو در مقایسه با فوتبال یا بسکتبال که تاکتیک ها بر اساس زمان بندی،بازیکنان،موقعیت و توانایی های تیم ها درطی یک فرایند حداقل چندین دقیقه ای شکل می گیرد،سرعت تغییرات بسیار زیاد است.

دموکراتیک ترین بازی تیمی :
شاید هیچ بازی تیمی در جهان رو نشه پیدا کرد که به اندازه پینت بال در گیر تبادل سریع اطلاعات و تحت تاثیر تصمیم گیری جمعی باشد.هرچند که وجود 1بازی کن میداندار(فرمانده هم میشه بهش گفت) در هر راند الزامی است.اما به این دلیل که 1 بازیکن به واسطه وجود موانع متعدد توان دیدن کل زمین را ندارد و از دیگر سو تمام بازیکنان به 1 اندازه در خطر حذف شدن می باشند،ایجاد تفکر گروهی و در خدمت تیم بودن از آموزش های غیر مستقیم و بسیار جالب این ورزش می باشد.

تمرکز،هدف،..... :

شاید یکی از مهمترین دلایلی که بعضیا به ورزش تیراندازی(مخصوصاً با کمان) رو میارن،آرامشی است که در نتیجه تمرکز بر هدف وسپس احساس پرواز با تیر وکسب لذتی که از نشاندن تیر بر هدف می آورند باشه.مطمئنا لذت این کار هنگامی که در مقابل شما فردی قرار بگیره که هدف قرار دادن شما نتیجش باشه، شما تلخ ترین لحظات حضور در برزخ جنگ را تجربه می کنید!اما اگر بدانید از اصابت این تیرها آسیب به کسی نمی رسد،خاطرات شیرین آب بازی دوران بچگی در کنار لذت از ورزش تیراندازی،1 روش توپه واسه رفع کسالت حاصل از روزمره گی های ملال آور برای شما به همراه خواهد آورد.
سه ویژگی پینت بال را کاملا هیجان انگیز تر می کند

1-شما در نهایتاً 7 دقیقه باید با آنچنان سرعتی تصیم بگیرید،عواقب تصمیمات خود را درنظر بیاورید و بعد در تصمیمات خود اصلاحات یا تغییرات کلی و جزیی بدید و بازم این کارو تکرار کنید.که میدان هیچ شطرنجی به پای میدان بازی شما نمی رسد.

2-شما با هم تیمی های خود به صورت اشتراکی بازی می کنید و بازی آنها بر بازی شما اثر داره و بالعکس.انگار 10 تا14 نفر بر یک صفحه ده یا چهارده وجهی با 10 یا 14 گروه مهره همزمان بازی می کنند.

3-مهره های این بازی همه زنده هستند و جالبتر اینکه شما هم یکی از آنها هستید- به خاطر همین به پینت بال،شطرنج زنده می گویند.

تحرک بدنی :
تاحالا مجبور شدید برای حفظ جونتون دور از جون مثل ....(احتمالاً یوزپلنگ!شایدم...!!!!) بدوید؟؟؟؟یا مثل 1خرگوش دریه وجب جا

پینت بال نظامی

گروگان گیران در طبقه وسطی یک سفارتخانه خارجی،بخشی از کارکنان را به گروگان گرفته اند.ناگهان صدای شکسته شدن شیشه ها می آید و به دنبال آن دود غلیظ همه جارا فرا می گیرد. نیروهای امنیتی از پنجره ها به درون می آیند.درگیری و صدای شلیک پیاپی.همه اتفاقات در کمتر از 1:30 ثانیه رخ داده است. نیروهای امنیتی کنترل ساختمان را در دست گرفته اند.گزارشات مختصر عملیات حاکی از آن است که از 4 گروگان گیر 3 گروگان گیر کشته شدند و یکی از گروگان گیر ها زخمی شده و از 5 گروگان 2 تا کشته شده اند که یکی از آنها مورد اصابت نیروهای امنیتی قرار گرفته است.از 8 نیروی امنیتی فقط 5 نفر سالم هستند.
درصورتی که اگه این اتفاق واقاً رخ بدهد،برای مربی اموزشی این نیروها فاجعه است.اما اگر مانور باشد و آن هم با تجهیزات پینت بال آنوقت می توان گفت :خوشبختانه این مانور واقعی نبوده و با ابزار آموزشی ترتیب داده شده بود.
یکی از معضلات نیروهای مسلح خصوصاً نیروهای امنیتی و انتظامی که عموماً در فاصله نزدیک درگیر می شوند،تفاوت بسیار زیاد محیط تمرین با صحنه واقعی نبرد است .شما می توانید یک نیرو را صدها روز تمرین بدید.آنها را تحت پیشرفته ترین آموزش های کنترل استرس و تصمیم گیری بذارید.می توانید زیر انبوه آموزش ها دفنشون کنید!اما در آخر یا ماشین کشتار بدون فکر نصیبتون میشه یا یک نیروی گیج ،احمق و ازخود راضی!چراکه صحنه واقعی نبرد و مخصوصاً لحظه آغاز نبرد که اولین گلوله ها به گوش می رسد و ردیف گلوله ها به سمت نیروهای شما می آید و نفرات جلو یا پهلو شما با فریاد بر زمین می افتند قابل مقایسه با هیچ نوع تمرین شبیه سازی شده ای نیست.

پینت بال در جهان ما
بر اساس گزارش سال 2004 نشریه آمارهای ورزشی ایالات متحده،این ورزش اخیراً در جهان به عنوان چهارمین ورزش پر تحرک محسوب شده.یک آمار مختصر از ورزش پینت بال نشون میده که فقط در آمریکای شمالی بیش از 1400 زمین پینت بال وجود دارد و تیم های فعال نیز نزدیک به 7600 تیم می باشند.تعداد 325 لیگ در آمریکای شمالی برگزار می گردد و 175 دانشگاه در جهان دارای باشگاه پینت بال می باشند. ورزش پینت بال در ایران توسط آقای حمید نیک پور به جامعه ورزشی جمهوری اسلامی ایران معرفی و در تیرماه 1381 بنیان نهاده شد و ایشان از سوی فدراسیون ورزشهای همگانی به سمت مدیر این ورزش در ایران منصوب شدند.

(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند)
__________________  #3  
قدیمی 01/11/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار بازنشسته

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,326
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,662 بار در 8,032 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 13 بار در 13 پست اعتراض شده
چوب: 20,833,714
قوانين و مقررات و ضوابط رشته ورزشي پينت بالاين ورزش را مي‌توان در سالن و زمينهاي روباز انجام داد


الف- زمين بازي
1- زمين مسابقه بايد زميني صاف و هموار به ابعاد 55×33 متر و در يك منطقه بدون شيب باشد، تا ميزان حوادث را كاهش داده و كاملاً به وسيله توري مورد تأييد انجمن محصور گردد تا امنيت مسابقه را تضمين نمايد. در زمين بازي حداقل 25 مانع به فاصله حداقل 5/1 متر از خطوط اطراف زمين قرار مي‌گيرد.
خطوط اطراف زمين بازي بايد به گونه‌اي كشيده شود كه به وضوح قابل ديدن بوده و حداقل 5/1 متر با تور اطراف زمين فاصله داشته باشد.

2- ايستگاه پرچم حداقل 2 متر عرض داشته و در وسط مرزهاي عرضي زمين قرار دارد.
3- هيچ تيمي يا بازيكني به هيچ وجه حق ايجاد تغيير در زمين بازي را نخواهد داشت.
4- بازيكنان براي شركت در مسابقه بايد كارت شناسايي معتبر و مخصوص انجمن پينت بال ايران را داشته باشند. بازيكنان بايدبتوانند كارت شناسايي خود را در تمام مواقع ازجمله در زمين بازي ارائه دهند. هيچ بازيكني بدون نشان‌دادن كارت شناسايي پيش از شروع بازي، اجازه شركت در مسابقه را ندارد.

5- فقط بازيكناني كه كارت شناسايي معتبر مربوطه و اشخاصي كه داراي مجوز رسمي هستند، مجازند وارد منطقه مجاز ورزشكاران شوند.


ب:تعداد نفرات و تيمها
مسابقات اين رشته ورزشي بصورت تيمي وبه تعداد 5 و7 نفره برگزار مي شود درمسابقه هاي هفت نفره ،حداكثر تا 7 بازيكن و5 نفره حداكثر تا 5 بازيكن به عنوان بازيكن اصلي داخل زمين مي گردند . تيمها مي توانند درمسابقات تا 8 نفر ذخيره داشته باشند.

ج: نحوه بازي
1- زمان بازي 20 دقيقه بوده وتيمي برنده است كه موفق شود دراين مدت بدون اصابت گلوله پرچم تيم مقابل رابرداشته ودر داخل زمين خود در جايگاه مخصوص قرار دهد . (مسابقات M هفت ) باتوجه به سناريوهاي پيش بيني شده مسابقات درشكل هاي مختلف با نامهاي cpl و spl برگزار مي گردد كه زمان بازي متغير بوده وچنانچه تيمي به امتياز 4 دست يابد عملا برنده مسابقات خواهد بود وبازي پايان يافته تلقي مي گردد.

2- براي انجام مسابقات حداقل 8 داور ويك سرداور بايد حضور داشته باشند.

3- پيراهن داورها مشكي يا راه راه عمودي سفيد مي باشد .

4- داورها در حين بازي هيچ گونه اطلاعاتي در اختيار تيم ها نمي گذارند ، مگر در موارد مربوط به ايمني ، اخطارها واخراجها

5- بازيكنان هرتيم سعي مي نماينددر زمان تعيين شده با همكاري وپشتيباني يكديگر پرچه تيم حريف را كه درزمين مقابل قرار دارد تصاحب كرده وبه زمين خود بياورند در جاي مخصوص قرار دهند ومورد اصابت گلوله قرار نگيرند چنانچه هربازيكن درزمان تعيين شده مورد اصابت گلوله قرار بگيرد ازدور بازي حذف واخراج خواهد شد .

6- برنده مسابقه تيمي است كه بتواند در زمان تعيين شده پرچم تيم حريف رااز زمين حريف به زمين خودي آورده ودر جاي ويژه قرار دهد .

7- چنانچه در زمان تعيين شده تيمي نتواند پرچم تيم حريف را تصاحب نمايد تعداد بازيكنان داخل زمين ملاك برنده بودن مي باشد.

د: لوازم و ملزومات بازي
1- نشانه زن يا اسلحه : كه بوسيله كپسول هواي فشرده كار مي كند ومي تواند گلوله هاي ژلاتيني راپرتاب نمايد .

2- گلوله ژلاتيني : اين گلوله ها از مواد ژلاتيني خوراكي رنگي تهيه شده كه مواد شيميايي و سمي ندارد.

3- كلاه ولباس مخصوص

آ - هر بازيكن مي تواند از دو لايه لباس استفاده نمايد ،ولي در صورتيكه رسما اعلام شود كه دماي هوا زير 10 درجه سانتي گراد است استفاده از سه لايه لباس نيز بلا مانع خواهد بود .لباس بازيكنان يك تيم مي بايست يكسان بوده ونبايد مانند لباس داوران سياه وراه راه سفيد داشته باشد.

ب : لباس بازيكنان شامل شلوار و پيراهن ورزشي و بدون هيچگونه پارگي و شكاف بوده و بايد كاملاً مطابق سايز آنها باشد. بازيكنان نمي‌توانند از شلوار يا پيراهن‌هاي ورزشي كه از پارچه‌هاي جذاب مايعات (نمدي ) يا پارچه‌هاي ليز تهيه شده، استفاده كنند..

ت : بازيكنان نبايد از كفش‌هايي با استوك فلزي استفاده كنند.

ث :بازيكنان مي‌توانند از يك جفت دستكش با لايه محافظ استفاده نمايند.

ج : بازيكنان ميتوانند از كلاه يا محافظ سر كه بيشتر از 2 سانتيمتر پائين‌تر از شانه‌ها نباشد استفاده كنند.

ح : اگر معلوم شود كه بازيكني در طي بازي از پوشش غير قانوني استفاده كرده اخراج خواهد شد.
__________________  #4  
قدیمی 10/04/2013
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار بازنشسته

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,326
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,662 بار در 8,032 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 13 بار در 13 پست اعتراض شده
چوب: 20,833,714
در پینت بال کشور چه خبر است؟

از اختلاط جنسیتی تا ثروت‌های بادآورده باشگاه‌ها

در حالی شاهد اقبال نسل جوان به ورزش پینت بال هستیم که به نظر می رسد نبود نظارتی فراگیر موجب شده تا اتفاقات عجیبی در این رشته روی دهد که جای خالی نهادهای نظارتی را نشان می دهد.
به گزارش خبرنگار ورزشی مشرق، اوایل دهه ۱۹۷۰ در وزارت کشاورزی امریکا ماشین هایی وجود داشت که عقب آنها پمپی متصل بود که رنگ را به مسافت های دور پرتاب می کرد و با این وسیله، درخت هایی که باید قطع یا هرس می شدند، علامت گذاری می شد. ایده تبدیل این سیستم به صورت یک بازی از آن زمان آغاز شد. تکمیل نشانه روهای قابل حمل و تکنولوژی ساخت آنها تا اوایل دهه ۱۹۸۰ طول کشید که در آن زمان نشانه روها از نوع شات گان و پینت بال های مصرفی در آن از رنگ های معمولی بودند. در سال ۱۹۸۱ در امریکای شمالی اولین بازی به طور رسمی با ۱۲ بازیکن مسلح به نشانه روهای بادی با هدف تسخیر پرچم شروع شد و به شکل امروزی پایه گذاری شد.
در حدود پانزده سال است که پینت بال به طور رسمی بازی می شود و ۵ سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده تا در بازی های المپیک به عنوان ورزشی جدید وارد شود. فرم جدید پینت بال در حال بررسی در کمیته بین المللی المپیک تحت نام x-ball است. از پینت بال به عنوان شطرنج زنده در جهان نام برده می شود؛ اما این ورزش در ایران از سال ۱۳۸۰ بنا نهاده شد. ماتریکس مجموعه ورزشی انقلاب اولین زمین ایرانی پینت بال به شمار می رود و البته، بزرگ ترین زمین سر پوشیده در جهان.
پینت بال چه وضعیتی در جهان دارد؟
به ادعای صاحب نظران صنعت پینت بال، این ورزش اخیراً در جهان به عنوان چهارمین ورزش پُر تحرک محسوب می شود و حتی از اسنو بورد نیز جلو تر زده است. یک آمار مختصر می تواند نکات قابل توجهی در این باره باشد. فقط در امریکای شمالی تعداد ۱۴۰۰ زمین پینت بال وجود دارد و حدود ۷۶۰۰ تیم فعال. تعداد ۳۲۵ لیگ نیز در امریکای شمالی برای آن وجود دارد. آخرین و مهمترین موضوع آن که ۱۷۵ دانشگاه در جهان مجهز به باشگاه پینت بال هستند.
نگاهی آماری به آنچه بر پینت بال رفته، می تواند نمایی جالب توجه از این رشته ورزشی را در اختیارتان قرار دهد:

1970: با اینکه این اسلحه تا 11 سال بعد به عنوان "نشانه رو پینت بال" مورد استفاده قرار نگرفت، در سال 1970 بود که کمپانی اسلحه های بادی کراسمن اولین نشانه رو را به ثبت رساند. مورد استفاده علامت گذاری درختان بود.

1981
:در ژوئن 1981، یک گروه 12 نفری از دوستان با اسلحه دیزی، رنگ روغنی و ماسک وارد جنگل های نیو همپشایر شدند. آنها بازی را انجام می دادند که هدف آن تسخیر پرچم بازیکنان، در مجموع 12 پرچم، بود. برنده (ریچی وایت) بدون شلیک حتی یک گلوله هر 12 پرچم را به تسخیر درآورد.

1982 :اولین زمین رسمی (روباز) گشایش یافت. کالب استرانگ، اولین زمین را در روچستر ایالت نیویورک افتتاح کرد.

1982 : باب گورنسی آینده آنچه در 1981 در جنگل اتفاق افتاد را درک کرد. او با شرکت نلسون که برای شرکت های چوب بری گلوله رنگی تولید می کرد، قرارداد بست. او گلوله ها را تحت عنوان "بازی بقای ملی" به بازار عرضه کرد و تبدیل به یکی از بزرگتزین پخش کننده های دنیا شد.

1983 : اولین تورنمنت پینت بال برگزار شد.

1984-1985 : پینت بال وارد انگلستان و استرالیا شد.

1991 : پینت بال وارد اروپای مرکزی شد.

1991 : اولین مسابقات اوپن جهانی در سطح آماتور برگزار شد. این جام توسط شرکت پینت بال کالیفرنیا پشتیبانی شد. برنده بخش 5 نفره کمپانی بد بود.

1992 : پس از سال ها بازی در تورنمنت ها، بازیکنان نشستی برپا کردند و به بحث درباره ایجاد یک لیگ که بوسیله بازیکنان اداره می شود پرداختند. این میتینگ در شیکاگو برگزار شد و لیگی به وجود آمد که نام آن را "لیگ حرفه ای پینت بال ملی" گذاشتند.

1996 : جام جهانی تحت پوشش تلویزیونی قرار گرفت. تیم ریج با کاپیتانی تاد آدامسن برنده مسابقات شد.

1998 : اولین دیدارهای پینت بال فضایی انجام شد.

2002 : پی-اس-پی (موسسه اشاعه پینت بال) و ان-پی-پی-ال پس از برگزاری جام جهانی از هم جدا شدند. پی-اس-پی به برگزاری مسابقات تحت ساختار ان-پی-پی-ال ادامه می دهد؛ درحالیکه چاک هندچ، رئیس ان-پی-پی-ال از نام ان-پی-پی-ال سوپر7 استفاده می کند .
در پینت بال ایران چه می گذرد؟
با اینکه در حدود 10 سال است پینت بال در ایران شروع به کار کرده و در این مدت با جهشی بزرگ توانسته در مسابقات بین المللی و آسیایی مقام های درخشانی کسب کند؛ اما در شهرهای ایران و حتی تهران، دچار یک عقب ماندگی شده است. تا جایی که بعضی وقت ها با خود فکر می کنیم که بازیکنان حرفه ای تیم های ملی و لیگ ها چگونه، در کجا و با چه هزینه ای تمرین می کنند؟
در این اینجا دلایل عقب ماندگی و غریبی پینت بال نسبت به سایر ورزش های همگانی در میان مردم را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. در زیر به این دلایل اشاره می شود.
نبود نمایندگی و وارد کننده فعال در کشور:متاسفانه پینت بال تبدیل یه یک دلالی بزرگ در کشور شده است. واسطه ها با تعداد انبوه، گلوله ها را خریداری کرده و به فروش می رسانند. البته خوشبختانه در سال های اخیر واردکننده های معتبری از جمله شرکت ایلیا رویال خاورمیانه، نماینده گلوله های "الکسیر" کره و شرکت سما پینت بال ایرانیان وارد کننده گلوله های "nanhai" وارد بازار شده و توانسته اند انحصار بازرا را بشکنند؛ اما همچنان اقلیتی در حال سود سرشار در این زمینه هستند.
نبود تنوع در برندهای گلوله:یکی دیگر از عوامل گرانی گلوله ها، نبود تنوع و فضای رقابتی در این زمینه است. مجبور به خرید چند برند خاص هستید؛ آن هم با قیمت بالا! به طوری که در بازار فقط مارک های الکسیر، آکای و "nanhai" پیدا می شود. البته تا چندی پیش مارک پروتو نیز در بازار بود که حالا تقریبا خبری از آن نیست.
فروش فقط 50 باکس به بالا: اگر در اینترنت جستجو کنید، با این جمله بسیار مواجه خواهید شد. بعضی فروشنده ها به هیچ وجه یک باکس یا دو باکس فروش ندارند؛ مگر با خواهش و التماس که جعبه 60 هراز تومانی را نزدیک 100 تا 120 هزار تومان به شما خواهند فروخت؛ یعنی با 120 درصد سود. البته در هر جا استثنایی هم هست. اگر کمی وقت بگذارید، می توانید نمایندگی های فروش را پیدا کنید. خوشبختانه آنها با روی باز از شما استقبال می کنند و هر تعداد که بخواهید به شما گلوله می دهند؛ چه یک باکس، چه 160 باکس، آن هم با قیمت بسیار پایین نسبت به فروشگاه های دیگر.

اجازه ورود گلوله به زمین را ندارید: حال که بعد از مدت ها تلاش و جستجو یک جعبه گلوله از نمایندگی فروش می خرید، با خوشحالی به باشگاه مورد نظرتان تماس می گیرید.

مسئول باشگاه: سلام، بفرمایید
شما: می خواستم یک سانس رزرو کنم و فقط هزینه ورودی باشگاه را پرداخت کنم و از گلوله هایی که خریده ام استفاده کنم
مسئول باشگاه (با بداخلاقی): نه جانم نمی شود. نمی توانید از گلوله های دیگری به جز گلوله های باشگاه استفاده کنید.

اگر دلایلش را از مسئول باشگاه بپرسید احتمالا با بداخلاقی به شما خواهد گفت که آن گلوله هایی که دست شماست غیر استاندارد است. اگر بگویید از نمایندگی خریدم، می گوید تاریخ مصرفش گذشته. اگر بگویید فاکتور خرید تاریخدار دارم، دیگر جوابی نخواهند داشت و می گویند نمی شود جانم چون که همه سود ما بر سر فروش گلوله است!
در واقع ملزم به خرید گلوله از باشگاه دار محترم هستید! چرا؟ چون سود باشگاه دار در فروش گلوله است؛ آن هم چه سودی! هر بسته 50 تایی 5 تا 7 هزار تومان؛ یعنی گلوله ای 120 تومان که اصلا هم به صرفه نیست !
اگر قیمت هر جعبه ای که باشگاه دار میخرد را ایرانی 100.000 تومان و خارجی 000/120 هزار تومان حساب کنید، و 2000 گلوله را بر 50 تقسیم کنید، 40 بسته می شود. باشگاه دار هر بسته را 5.000 تومان می فروشد.اگر 5.000 تومان را در 40 بسته ضرب کنیم، می شود 200 هزار تومان. یعنی باشگاه دار در هر جعبه 140 هزار تومان سود می برد (هر بسته 50 تایی 3.500 تومان سود)!
× در باشگاه های پینت بال چه می گذرد؟
از اینها که بگذریم به آسیب شناسی پینت بال می پردازیم. به هر باشگاه دار که زنگ می زنیم، می گویند خانوادگی هم داریم. حالا بحث اینجاست که خانوادگی یعنی چی؟ یعنی واقعاً کسی که به اسم خانواده می رود، در واقع خانواده هم هستند یا صرفا یک اختلاط جنسیتی و تفریح آزادانه است؟
در بازی های مختلف مشاهده شده که وقتی مختلط بازی می شود، در زمین لباس های معمول باشگاه پوشیده می شود؛ اما از گذاشتن روسری یا هر گونه پوشش اجتناب می شود. این فضاهای عمومی که در معرض دید هم هستند، براساس چه ضوابطی عمل می کنند و قواعد آن بر چه مبنایی است؟ چرا دستگاه های نظارتی از این موضوع غافل شده اند و به وظیفه ذاتی خود عمل نمی کنند؟ چرا باید شرایطی ایجاد شود که هر کسی که زمین از کار افتاده دارد، با 10 تا 15 میلیون می تواند با هر سانس صاحب سودهای نجومی شود!
در جدول پائین به چند باشگاه پینت بال نظر شما را جلب می کنیم تا ببنید که قیمت های باشگاه ها بدون تعرفه خاصی است و اساس نظارتی صورت نمی گیرد. هر کسی هر قیمتی را که بخواهد، می تواند در باشگاه اعمال کند و البته به شکلی مختلط و کاملا آزاد!:
ردیف
نام باشگاه پینت بال
هزینه ورودی
(تومان)
هزینه گلوله اضافه (تومان)
جنسیت
1
برج میلاد
25000
7000
مختلط ( خانوادگی)
2
هرمس
12000
6000
مختلط ( خانوادگی)
3
کوهستان
15000
5000
مختلط ( خانوادگی)
4
متریکس
20000
6000
مختلط ( خانوادگی)
5
دلتا
10000
5000
مختلط ( خانوادگی)
6
شایراد
10000
6000
مختلط ( خانوادگی)
7
شهاب
16000
7000
مختلط ( خانوادگی)
8
راش
15000
5000
مختلط ( خانوادگی)
9
آرشام
10000
5000
مختلط ( خانوادگی)
10
کشوری
10000
4000
مختلط ( خانوادگی)
11
بنانیه
10000
5000
مختلط ( خانوادگی)
12
زوبین
12000
6000
مختلط ( خانوادگی)


اگر نهادهای متولی این رشته ورزشی، با توجه به شاخص هایی به قیمت گذاری می پرداخت، اینگونه قیمت ها سر به فلک نمی کشید. همین رها شدن موجب شده تا تعرفه هایی فاقد مبنا و قاعده وضع شده و شماری به کسب ثروت باد آورده روی آورند.

__________________


کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :

  #5  
قدیمی 01/09/2013
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار بازنشسته

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,326
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,662 بار در 8,032 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 13 بار در 13 پست اعتراض شده
چوب: 20,833,714
تمرین تاکتیکی نیروهای ویژه بسیجآموزش نیروهای ویژه و رنجر بسیج شامل تیر اندازی ،سقوط آزاد،غواصی،زندگی درشرایط سخت،راپل،دوره های کوهستان،جنگل،کویر و دفاع شخصی است.

__________________


گفتگو قفل شد

برچسب ها
بال, پينت


تاپیک های مشابه
تاپیک آغازگر تاپیک تالار پاسخ ها آخرین ارسال
به جايي رسيده‌ايم كه در حمايت از بي‌ارزشي در فوتبال راهپيمايي مي‌كنيم! zamara آرشيو 0 01/01/2011 11:26
جت آموزشي اسپانيايي casa c-101 Alireza_Mahan23 اسلحه و جنگ افزار 0 29/07/2010 08:49
دانشمندان استراليايي: زعفران از نابينايي پيشگيري مي‌كند YAGHOT SEFID غذا و تغذیه 2 26/05/2010 10:31
Tu-142هواپيماي گشت دريايي وضدزيردريايي( نگهبان اقیانوس) Alireza_Mahan23 اسلحه و جنگ افزار 0 18/11/2009 21:35

ابزارهای تاپیک

قوانین ارسال
شمانمی توانید تاپیک جدید ارسال نمایید
شمانمی توانید پاسخی ارسال نمایید
شمانمی توانید پیوست ارسال نمایید
شمانمی توانید پست های خود را ویرایش نمایید

کد بی بیفعال است
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال استزمان محلی شما با تنظیم GMT +4.5 هم اکنون 09:48 میباشد.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 - 2018 ParsiKing. All Rights Reserved to Parsiking Group
دامین های زیر جهت ارائه خدمات در مالکیت سایت پادشاه ایرانی می باشد
parsiking.com - parsiking.biz - parsiking.org - parsiking.net - parsiking.in - parsiking.ir
vBCredits v1.4 Copyright ©2007 - 2008, PixelFX Studios