تالارهای پادشاه ایرانی

بازگشت   تالارهای پادشاه ایرانی > خودرو > مباحث تخصصی خودرو

مباحث تخصصی خودرو مباحث تخصصی و فنی خودرو در اينجا

پاسخ

ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک

گزارش تصویری جشنواره خودروهای کلاسیک تهران
قدیمی 25/07/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

نام: احسان
جنسيت: مرد
شغل: کارمند
مدرک تحصيلی: لیسانس
سپاس: 5,985
از این کاربر 6,345 بار در 3,022 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 0
به این کاربر 5 بار در 4 پست اعتراض شده
چوب: 965,533
ارسال پیغام Yahoo به استاد
گزارش تصویری جشنواره خودروهای کلاسیک تهران

گزارش تصویری از دومین جشنواره خودروهای کلاسیک تهران
خبرخودرو : دومین جشنواره خودروهای کلاسیک تهران ، با حمایت سایپا و همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در کاخ موزه نیاوران پایان یافت .
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، گروه خودروسازی سایپا با حمایت از این جشنواره ، اقدام به ارائه خودروهای دیدنی و تاریخی خود شامل نخستین تولیدات سیتروئن ، رنو 5 ، بیوک ، کادیلاک و رمبلر در ایران کرد که همواره در طول 40 سال اخیر همراه و همپای خانواده های ایرانی بوده است.
همچنین در این جشنواره 60 اتومبیل از مجموعه اتومبیل های نادر و تاریخی موجود کشور در معرض دید عموم قرار گرفت که از این جمله می توان به اتومبیل های رولرویس فانتومV فانتوم VI موجود در گنجینه مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران اشاره کرد که برای اولین بار طی 30 سال اخیر به نمایش گذاشته شدند.

زندگی خود را بر چند اصل استوار کردی؟
فرمودند:
دانستم کار مرا ديگری انجام نمی دهد، پس تلاش کردم.
دانستم که خدا مرا می بيند، پس حيا کردم.
دانستم رزق مرا ديگری نمی خورد، پس آرام شدم.
دانستم پايان کارم مرگ است، پس مهيا شدم.
2 کاربر زیر بخاطر پست مفید از استاد سپاسگزاری کرده اند :

5 تاپیک آخر توسط استاد
تاپیک تالار آخرین ارسال کننده پاسخ نمایش آخرین پست
رضاخان آسوده بخواب ما بدحجاب ها بیداریم !! مباحث مذهبی استاد 0 286 05/02/2014 10:43
ترویج فحشا زیر پوست وهابیت+تصاویر مباحث مذهبی استاد 0 349 30/12/2013 09:33
مناظره روحانی و احمدی نژاد!!!!!!!!!! اخبار استاد 3 371 03/12/2013 17:21
اخبار و حواشی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 اخبار Persian Lady 22 770 24/11/2013 12:58
اخبار و حواشی سفر بلاتر به ایران اخبار فوتبال و فوتسال استاد 13 423 07/11/2013 11:18

قدیمی 26/07/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

گنجينه چرخ و چراغ و فرمان
به قلمبنيامين صدر:

دومين جشنواره خودروهاي كلاسيك تهران از 29 تير در مجموعه نياوران تهران آغاز و تا جمعه 2مرداد ادامه داشت.
در اين جشنواره 60 اتومبيل از مجموعه خودروهاي نادر و تاريخي موجود كشور(از سال 1924تا 1977 ميلادي) براي نخستين بار نمايش داده شد. از جمله خودروهاي به نمايش گذاشته شده 2 اتومبيل رولزرويس فانتوم V و فانتوم VI موجود در گنجينه نياوران بودند كه براي نخستين بار در 30سال گذشته به نمايش درآمدند. 2 خودروي «رولز‌رويس» فانتوم V و فانتوم VI از سال 58 تاكنون در پاركينگ كاخ نياوران نگهداري مي‌شد.
به گفته كارشناسان، بسياري از خودروهاي كلاسيك اين جشنواره در رديف اتومبيل‌هاي قديمي سوپر اسپرت از جمله فراري، مازراتي و پورشه بود هستند و نخستين بار است كه به نمايش گذاشته شدند.دوره نخست جشنواره خودروهاي قديمي (اتومبيل‌هاي كلاسيك )تهران در سال 1385 و در كاخ سعدآباد تهران برگزار شد كه در آن90دستگاه خودروي كلاسيك به نمايش درآمد كه با استقبال گسترده علاقه‌مندان به‌خودروهاي كلاسيك روبه‌رو شد.
دومين دوره جشنواره خودروهاي قديمي تهران شامل مجموعه‌اي از اتومبيل‌هاي رولزرويس، مازراتي، مرسدس بنز، فراري، پورشه و همچنين چند دستگاه موتورسيكلت بسيار نادر هارلي داويدسون است. اين جشنواره با همكاري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور و كانون جهانگردي و اتومبيل‌راني ايران برگزار شد.
اين در حالي است كه امسال برابر با يكصد و نهمين سال ورود خودرو به ايران است. در اين مدت، ايران يكي از بازارهاي بزرگ براي خودروهاي نادر و استثنايي از لامبورگيني و فراري تا اتومبيل‌هاي ماسل از نوع بالدوين موشن بوده است.هر دهه از اين 109 سال به‌طور نمادين مي‌تواند بيانگر ويژگي‌ها و شرايط خاص آن مقطع زماني باشد. پس از گذشت يك دهه از ورود نخستين خودرو به ايران و از سال 1910 ميلادي واردات اتومبيل گسترش و توسعه فراواني يافت.
در سال 1926 تعداد خودروهاي ثبت شده در ايران 708 عدد بود كه تعداد 36 دستگاه آن متعلق به سفارتخانه‌هاي خارجي بودند. از آنجا كه بيشتر اين خودرو‌ها از سوي اشخاص و به شكل خصوصي خريداري و به ايران منتقل مي‌شدند در ميان آنها تعدادي اتومبيل‌هاي اشرافي از قبيل رولزرويس به چشم مي‌خورد كه تعداد معدودي از اين خودروها هنوز در ايران وجود دارد.
دهه 1930 نه تنها مصادف با ورود خودروهاي معتبر و شناخته‌شده‌اي چون پاكارد و استادبيكر به ايران بود بلكه در اين سال‌ها دو خودروي كم‌نظير و استثنايي بوگاتي- مدل 57 با بدنه‌اي خاص كه طراحي و ساخت آن به‌عهده كمپاني ون‌وورين بوده و نيز مرسدس 500 كا- اتوبا كورير وارد كشور شدند. خودرو بوگاتي در يك كلكسيون خصوصي در خارج از ايران نگهداري مي‌شود اما مرسدس بنز 500كا كه از چشمگيرترين خودرو‌هاي جشنواره سال 1385 تهران بود، در حال حاضر در ايران است.
وقوع جنگ جهاني دوم واردات خودرو به ايران را در دهه1940 دچار ركود كرد. اما از آنجايي كه ايران در زمان جنگ معبر متفقين براي دسترسي به جبهه روسيه بود، جيپ‌هاي وي‌ليز و موتورسيكلت‌هاي هارلي ديويدسون در اين مقطع زماني وارد كشور شدند كه تعدادي از آنها در حال حاضر نيز در مجموعه‌هاي خصوصي موجود و در جشنواره امسال نيز به نمايش درآمد.
اما سال‌هاي 1950 دهه افزايش توان مالي ايران و بهبود اوضاع اقتصادي كشور بود. اين تحول اقتصادي موجب افزايش چشمگير واردات انواع مختلف خودرو از مسر شميت و ايزتا تا خودروهاي لوكس آمريكايي است. اواخر دهه 50 و شروع دهه 60 ميلادي زمان معرفي نام‌هاي قدرتمند جديدي در صنعت خودروسازي جهان بود؛ جگوار، پورشه و آلفا رومئو نمونه‌هايي از اين خودروها بودند.
نسل خودروهاي پوني كه تولد آن همزمان با اواسط دهه 60 ميلادي بود نيز راه خود را در همان سال‌ها به ايران بازمي‌كند و امروز نيز در ايران شاهد شكل‌گيري كلوپ‌هاي متعدد دوستداران اين خودرو‌ها از قبيل فورد موستانگ هستيم.
اين مقطع زماني ايران را به يكي از بزرگ‌ترين بازارهاي صادرات خودرو براي كمپاني‌هايي چون مرسدس بنز و بي‌ام دبليو تبديل كرد. امروز تعداد بسياري از كارشناسان بر اين باورند كه بزرگ‌ترين مجموعه خودروي مرسدس 600 ليموزين در ايران موجود است.
مرور اين تاريخ 109 ساله نشانگر اين واقعيت است كه ايران امروز وارث گنجينه با ارزش و استثنايي از صنعت خودرو‌سازي جهان است كه پتانسيل فوق‌العاده‌اي براي جذب شيفتگان اتومبيل‌هاي كلاسيك از سراسر جهان را داراست. جشنواره قصر نياوران منتخبي از اين گنجينه منحصر به فرد را در مقابل چشمان مشتاقان قرار داده است. از ليموزين‌هاي كاديلاك دهه 1950 تا خودروهاي اسپرت ايتاليايي دهه 1970. هر يك از اين اتومبيل‌ها تاريخچه‌اي را يدك مي‌شكند.
فتحعلي اسفندياري، دبير كميته كلاسيك انجمن خودروهاي كلاسيك ايران درباره فعاليت اين انجمن مي‌گويد: فعاليت ما زير پوشش فدراسيون اتومبيل‌راني قرار دارد و در چارچوب حفظ و نگهداري خودروهاي قديمي و كلكسيوني موجود درايران و اطلاع رساني درباره اين گنجينه ارزشمند ميراث ماست.او گفت: كه ما در حال گفت‌و‌گو با نيروي انتظامي براي ثبت پلاك كلكسيوني هستيم. به گفته اسفندياري اين دومين دوره جشنواره خودروهاي قديمي تهران است كه دوره اول آن در كاخ سعدآباد برگزار شد.
در اين جشنواره گنجينه‌اي از خودروهاي با ارزش و كلاسيك دولتي زمان پهلوي ( كاخ نياوران و كاخ سعدآباد) همچنين خودروها و موتورسيكلت‌هاي مالكان خصوصي براي بازديد علاقه‌مندان نمايش داده شده و ارزش مادي آن به ميلياردها تومان مي‌رسد. دبير كميته كلاسيك انجمن خودروهاي كلاسيك، ادامه داد، ارزش مادي خودروهاي مالكان خصوصي از 7 ميليون تا 500 ميليون تومان و ارزش خودروهاي دولتي كلاسيك ميلياردها تومان برآورد شده است.
به گفته او، رولز رويس دولتي به نمايش درآمده در دومين جشنواره خودروهاي كلاسيك تهران تنها 150 كيلومتر كاركرده و با وقوع انقلاب كارنكرده باقي مانده است. انجمن خودروهاي كلاسيك ايران، نام جمعيت دوستداران خودروهاي كلاسيك در ايران است كه به‌عنوان برگزاركننده اين جشنواره با هدف شناسايي گنجينه موجود در ايران، ايجاد پايگاه اطلاعاتي در اين زمينه، بازسازي و آماده‌سازي‌ آنان و همچنين شناساندن مجموعه خودروها و ارزش آنان به‌عنوان بخشي از ميراث فرهنگي و تاريخچه صنعتي ايران به عموم فعاليت مي‌كند.
در جشنواره امسال 51‌خودروي كلاسيك خصوصي، 9 خودروي كلاسيك دولتي و 5 موتورسيكلت كلاسيك و گران قيمت به نمايش درآمده است
فرمودند:
3 کاربر زیر بخاطر پست مفید از استاد سپاسگزاری کرده اند :

قدیمی 26/07/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

تصاویر دیگری از این نمایشگاه و اتومبیل های زیبایش

فرمودند:

قدیمی 26/07/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

دیگر عکسهای این نمایشگاه

عکسها از : خبرگزاری مهر
فرمودند:

قدیمی 26/07/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

و باز هم تصاویری دیگر:

فرمودند:
2 کاربر زیر بخاطر پست مفید از استاد سپاسگزاری کرده اند :
پاسخ

سایت های اجتماعی

کاربران در حال دیدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

(نمایش-همه کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند : 0
There are no names to display.
ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک
جستجوی این تاپیک:

جستجوی پیشرفته

قوانین ارسال
شمانمی توانید تاپیک جدید ارسال نمایید
شمانمی توانید پاسخی ارسال نمایید
شمانمی توانید پیوست ارسال نمایید
شمانمی توانید پست های خود را ویرایش نمایید

کد بی بیفعال است
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

زمان محلی شما با تنظیم GMT +4.5 هم اکنون 11:42 میباشد.