تالارهای پادشاه ایرانی

بازگشت   تالارهای پادشاه ایرانی > خودرو > خودروهای داخلی

خودروهای داخلی تمامی مباحث در مورد خودروهای داخلی در اينجا

پاسخ

ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک

تندر 90 پارس خودرو بالاتر از تندر 90 ایران خودرو
قدیمی 03/12/2008
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

نام: احسان
جنسيت: مرد
شغل: کارمند
مدرک تحصيلی: لیسانس
سپاس: 5,981
از این کاربر 6,339 بار در 3,022 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 0
به این کاربر 5 بار در 4 پست اعتراض شده
چوب: 908,336
ارسال پیغام Yahoo به استاد
Post تندر 90 پارس خودرو بالاتر از تندر 90 ایران خودرو

در جدیدترین رتبه بندی خودروهای تولید داخل براساس کیفیت بالا ، باز هم تندر 90 تولید شرکت پارس خودرو با اختلاف کیفی قابل توجهی نسبت به تندر 90 تولید ایران خودرو قرار گرفت.
به گزارش اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات شرکت پارس خودرو ، در تازه ترین رده بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در پایان مهر ماه87 ، تندر 90 شرکت پارس خودرو با 120 امتیاز ، در دسته خودروهای خیلی خوب ساخت داخل قرار گرفت .
این گزارش حاکی است تندر 90 تولیدی شرکت پارس خودرو در پنج معیار از معیارهای نه گانه مورد ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شامل سیستم ترمز ، تجهیزات الکتریکی ، تزئینات داخلی و خارجی ، صداهای غیر عادی و بدنه از تندر 90 تولید ایران خودرو بهتر بود .
همچنین تندر 90 پارس خودرو در موردهای موتور و انتقال قدرت و نفوذپذیری آب، سیستم ترمز، تجهیزات الکتریکی ، صداهای غیر عادی و عدم نفوذ آب هیچگونه نمره منفی نداشته است .
در این رده بندی که طبق آمار رسمی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به دست آمده ،
22 خودرو تولید یا مونتاژ داخل مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و در سه دسته خیلی خوب ، خوب و حداقل قابل قبول تقسیم شده اند.که خودروهای تندر 90و پیکاپ پارس خودرو در دسته خیلی خوب قرار دارند و به نظر می رسد اختلاف قیمت نقل و انتقال خودرو تندر 90 پارس خودرو در بازار نسبت به تندر 90 سایر شرکت ها ، به دلیل اختلافات فاحش کیفی موجود می باشد .
این گزارش حاکی است رده بندی سطح کیفی خودروهای تولیدی پیوسته در نه معیار سیستم فنربندی تعلیق و فرمان، موتور، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ انجام می گیرد و بر اساس مجموع نمرات منفی که خودروها در هر کدام از معیارهای نام برده به دست می آورند، رتبه بندی می شوند به نحوی که هر خودرویی که نمره منفی آن بین صفر تا 120 باشد جزو دسته خیلی خوب به حساب آمده و خودروهای دارای نمره منفی 120 تا 200 نیز در دسته خوب ها قرار می گیرند، همچنین خودروهای جای گرفته در دسته قابل قبول ها باید نمره ای بین 200 تا 277 کسب کنند و آنهایی نیز که نمره کیفی شان میان 277 تا 410 باشد جزو دسته حداقل قابل قبول ها محسوب می شود.
زندگی خود را بر چند اصل استوار کردی؟
فرمودند:
دانستم کار مرا ديگری انجام نمی دهد، پس تلاش کردم.
دانستم که خدا مرا می بيند، پس حيا کردم.
دانستم رزق مرا ديگری نمی خورد، پس آرام شدم.
دانستم پايان کارم مرگ است، پس مهيا شدم.
6 کاربر زیر بخاطر پست مفید از استاد سپاسگزاری کرده اند :

قدیمی 03/12/2008
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

هم اکنون در تأمین قطعات تندر 90 مشکل جدی وجود ندارد
‌مدیر عامل شرکت سایپا یدک با بیان اینکه درحال حاضر در خصوص تآمین قطعات تندر 90 مشکل جدی وجود ندارد ، اظهار داشت : هر خودروی جدیدی که وارد کشور می شود ‌،مشکلات خاص خود را دارد ،‌اما خوشبختانه در زمینه تندر 90 ‌باهمکاری بسیار خوب شرکت رنو پارس با سایپا این مشکلات به حداقل رسیده و در حال حاضر در بحث تأمین قطعات خودرو ،‌مشکل حادی نداریم .
حسن عموزاده در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص وجود قطعات یدکی تندر 90 در بازار آزاد گفت: اقلام اصلی این خودرو ،‌به هیچ عنوان در بازار آزاد به فروش نمی رسد و فقط این اقلام در شبکه سایپا و ایران خودرو که دارای آرم و لوگوی سایپا و ایران خودرو و شرکت رنو و رنو پارس هستند فروخته می شود.
وی با اشاره به اینکه تندر 90 که در ایران تولید می شود قطعاتش مختص ایران طراحی شده تصریح کرد: به دلیل اینکه تندر 90 در برخی از کشورهای دنیا در حال تولید است ، بعضی از وارد کنندگان وسایل و قطعات را از کشورهای مختلف وارد نموده اند ،‌اما مصرف کنندگان مطمئن باشند ابزاری كه خارج از شبکه فروخته می شود به دلیل عدم هم خوانی آنها با خودروی تولیدی تندر 90 ایرانی ، به خودروی آنها آسیب زده و خودرو را از حالت گارانتی خارج می نماید .
وی به مصرف کنندگان تندر 90 توصیه کرد که حتما از قطعاتی که با آرم شرکت سایپا ،‌ایران خودرو ،‌رنو و رنو پارس وجود دارد استفاده نمایند.
مدیر عامل شرکت سایپا یدک با قبول تأمین قطعات در چند ماه گذشته ،‌تأکید کرد : در حال حاضر در تأمین قطعات اصلی مشکلی نداریم و این قطعات به میزان فراوان در شبکه توزیع وجود دارد و از مصرف کنندگان می خواهیم که از این قطعات استفاده نمایند
فرمودند:
5 کاربر زیر بخاطر پست مفید از استاد سپاسگزاری کرده اند :

قدیمی 05/12/2008
آواتار farshad_1988
farshad_1988 farshad_1988 آفلاین است
بازنشسته

نام: فرشاد
شغل: pupil
سپاس: 1,045
از این کاربر 1,430 بار در 791 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 3
به این کاربر 3 بار در 2 پست اعتراض شده
چوب: 191,087
ارسال پیغام Yahoo به farshad_1988
ممنون واقعا عالي و كامل بود

کاربر زیر بخاطر پست مفید از farshad_1988 سپاسگزاری کرده اند :

قدیمی 03/01/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

عدم افزایش قیمت تندر 90 ، حمایت از صنعت خودروسازی داخلی است
رئیس خانه صنعت معدن در خصوص عدم افزایش قیمت تندر 90 گفت: با توجه به وضعیتی که در صنعت خودروسازی دنیا بوجود آمده ، عدم افزایش قیمت خودرو ، خصوصاً تندر 90 ، حمایت از صنعت خودروسازی داخلی است.
غنیمی فر درگفتگو با خبرنگار خبرخودروافزود: در شرایطی که خودروسازن بزرگ دنیا ، به ازای فروش یک خودرو ، دو خودروی رایگان در اختیار خریداران می گذارند ، خودروسازان داخلی نباید به فکر افزایش قیمت تولیدات خود باشند چرا که هم اکنون ، قیمت کلیه مواد اولیه تولید خودرو ، از جمله فولاد کاهش یافته ، هر چند که تأثیر این کاهش بر تولیدات داخلی کم باشد.
وی با ناکافی دانستن عدم افزایش تندر 90 از سوی وزیر صنایع تأکید کرد: انتظار می رفت که وزارت صنایع به منظور حمایت از مصرف کنندگان ، قیمت این خودرو را حداقل 10 % نیز کاهش می داد، همچنین وزارت بازرگانی را ملزم می نمود تا تعرفه خودروهای وارداتی را افزایش داده تا خودروسازان داخلی در این شرایط قادر به مقاومت باشند.
رئیس خانه صنعت و معدن در خصوص راهکارکاهش ضرر تولید کنندگان تندر 90 تصریح کرد: خودروسازان باید با افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها ، در جهت کاهش ضرر و افزایش سود خود، حرکت نمایند
فرمودند:
4 کاربر زیر بخاطر پست مفید از استاد سپاسگزاری کرده اند :

قیمت خودرو تندر 90 اعلام شد
قدیمی 04/01/2009
آواتار shahpoor
shahpoor shahpoor آفلاین است
كاربر خوب

شغل: حالااااااااااا
مدرک تحصيلی: ليسانس
سپاس: 224
از این کاربر 201 بار در 159 پست سپاسگزاری شده
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 5,283
Cool قیمت خودرو تندر 90 اعلام شد

ایران خودرو با اعلام قیمت تندر 90 در مدلهای مختلف، تاکید کرد: قیمت خودرو تندر 90 براساس مصوبه وزارت صنایع و معادن است.
به گزارش مهر، علی اصغر سرائی نیا معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو درباره قیمت مدلهای مختلف تندر 90 با بیان این مطلب گفت: قیمت مبنای مدل e0 ، حدود 9 میلیون و 500 هزار تومان و e1cp نیز 10 میلیون و 550 هزار تومان تعیین شده است.
وی خاطرنشان کرد: قیمت این محصولات بدون احتساب کارت طلایی و تجهیزات اضافی می باشد.
معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو تاکید کرد: قیمتهای تعیین شده در بخش نامه ای به نمایندگی های مجاز سراسر کشور اعلام شده است.
سرائی نیا تصریح کرد: زمان تحویل این خودروها در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد سال 88 بوده است و هر گونه تغییرات قیمتی غیر مستقیم از قبیل ( بیمه ، عوارض دولتی ، مالیات و ... ) بر عهده مشتری خواهد بود.
گفتنی است، پیش فروش این خودروها از روز دوشنبه نهم دی ماه سال جاری توسط نمایندگی های ایران خودرو و پارس خودرو آغاز شده است و تا 30 دی ماه سالجاری و به محض تکمیل شدن ظرفیت پایان می یابد.

قدیمی 14/01/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

پيش فروش تندر90 ايران خودرو ادامه دارد
برخلاف برخي از شايعات مبتي بر توقف پيش فروش تندر 90 ، ثبت نام اين خودرو درنمايندگي هاي مجاز ايران خودرو در سراسر كشور همچنان ادامه دارد .
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، دكتر منوچهر منطقي مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان مطلب فوق افزود : قيمت فروش تندر90 ايران خودرو براساس مصوبه وزارت صنايع و معادن و برمبناي قيمت سال 85 مي باشد .

وي درخصوص قيمت مدل هاي مختلف تندر90 ايران خودرو اظهارداشت : قيمت مبناي تندر90 مدل e0 9 ميليون و 500 هزار تومان و e1cp نيز 10 ميليون و 550 هزار تومان تعيين شده است .

دكتر منطقي ادامه داد : قيمت هاي تعيين شده طبق بخشنامه اي به نمايندگي هاي مجاز سراسر كشور اعلام شده است .

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو تصريح كرد : زمان تحويل اين خودرو ها درماه هاي فروردين ، ارديبهشت و خرداد سال 88 بوده و هرگونه تغييرات قيمتي غير مستقيم كه خارج از كنترل ايران خودرو بوده و برمبناي مقررات دولت محترم مي باشد از قبيل بيمه ، عوارض دولتي ، ماليات و.... برعهده مشتري خواهد بود .

دكتر منطقي خاطر نشان ساخت : درحال حاضر تعداد 65 نمايندگي مجاز خدمات پس از فروش دركشور آمادگي خدمات رساني به مشتريان تندر 90 را دارند .

گفتني است پيش فروش تندر90 ايران خودرو از نهم دي ماه سال جاري آغاز شده است
فرمودند:
3 کاربر زیر بخاطر پست مفید از استاد سپاسگزاری کرده اند :

قدیمی 14/01/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

پیش فروش انواع مدلهای خودرو تندر 90 شرکت پارس خودرو در نمایندگی های این شرکت در سراسر کشور ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ،‌ حامد بابایی معاون بازاریابی ، فروش و خدمات پس از فروش شرکت پارس خودرو گفت : پس از اعلام قیمتهای جدید این خودرو از جانب وزارت صنایع و معادن ، پیش فروش خودرو تندر 90 شرکت پارس خودرو شروع شده و همچنان ادامه دارد .
معاون فروش شرکت پارس خودرو گفت : بر اساس مصوبه های پیشین وزارت صنایع و معادن و در پی پیش فروش این خودرو پس از اتمام تعهدات دور اول و دوم ، شرکت پارس خودرو تعداد قابل توجهی از خودروهای تندر 90 خود را در معرض پیش فروش قرار داد که با استقبال متقاضیان این خودرو نیز مواجه شد .
بابایی اضافه کرد : روش پیش فروش محصولات در این شرکت تخصیص 80 درصد از برنامه تولید می باشد و از این روش برای پیش فروش اینترنتی تندر90 در نمایندگی ها برای ماههای فروردین ، اردبیهشت و خرداد سال آینده استفاده شده و بدیهی است ظرفیت پیش فروش مدل ها و رنگهایی که متقاضی بیشتری داشته باشند زودتر تکمیل شود .
وی با تکذیب قطع پیش فروش تندر90 افزود : منطقی است در راستای طرح تکریم مشتری که یکی از اهداف مهم شرکت پارس خودرو می باشد ، این شرکت به تولید با شمارگان بالا و کیفیت قابل توجه تندر90 تا تکمیل ظرفیت تعیین شده و بر اساس برنامه تولید ادامه دهد .
حامد بابایی ملاک و دلیل محدودیت در پیش فروش برخی مدل های تندر 90 را برنامه ریزی تولید در روزهای آتی و همچنین تکمیل ظرفیت پذیرش بعضی از مدل های این خودرو دانست و اضافه کرد به این منظور شرکت پارس خودرو با در نظر گرفتن تعداد تولید روزانه خود پس از اتمام تعهدات ، با همان روش واگذاری 80 درصد تولید ، پیش فروش می کند تا در ارائه خدمات مطلوب و تحویل به موقع این خودرو تاخیری بوجود نیاید
فرمودند:

قدیمی 18/01/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

آغاز فروش فوری تندر 90 پارس خودرو
پس از تکمیل بیش از 90درصد ظرفیت پیش فروش تندر90 ، فروش فوری این خودرو در نمایندگیهای شرکت پارس خودرو در سراسر کشور آغاز شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، حامد بابایی معاون بازاریابی ، فروش و خدمات پس از فروش شرکت پارس خودرو گفت : فروش فوری مدل های e0 ، e0ac ، e1 و e1cp از روز شنبه 28دی ماه در کلیه نمایندگی های پارس خودرو و سایپا در سراسر کشور و بر مبنای قیمت های سال 1385 و مصوبه وزارت صنایع و معادن امکان پذیر می باشد و قیمت ها و دستور العمل های لازم برای نمایندگی های این شرکت ارسال شده است .
وی افزود قیمت مدل های مشخص شده جهت فروش فوری تندر 90 پارس خودرو به ترتیب 89,789,000 ، 94,029,000 ،98,269,000 و 104,629,000 ریال خواهد بود .
حامد بابایی درباره پیش فروش تندر90 خاطر نشان کرد از ابتدای ابلاغ دستورالعمل پیش فروش از جانب وزارت صنایع و معادن تا کنون ، بیش از 4000 دستگاه از انواع مدل ها و رنگ های تندر 90 پیش فروش شده و بیشتر ظرفیت های در نظر گرفته شده تا خرداد 88 تکمیل شده است .
وی افزود : تنها تعداد محدودی از مدل ها و رنگ ها جهت واگذاری در خرداد 88 باقی مانده که به تدریج در حال ثبت نام است .
معاون بازاریابی ، فروش و خدمات پس از فروش شرکت پارس خودرو گفت : به مناسبت فرا رسیدن ایام ا... دهه فجر و سالروز پیرزی انقلاب اسلامی دور جدید پیش فروش کلیه محصولات شرکت پارس خودرو از جمله انواع مدل های تندر90 در این ایام آغاز می شود .
فرمودند:

تندر 90 سايانا
قدیمی 02/03/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

تندر 90 سايانا

خودرو تندر 90 سايانا - ويژه سفارشي - دومين محصول تنظيم شده در شرکت ايران خودرو است که امروز رونمايي شد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مدير عامل شرکت خودروهاي سفارشي ايران خودرو " آپکو" گفت : توليد اين محصول در سه ماهه دوم سال آينده آغاز و سه ماهه دوم سال در بازار عرضه مي شود.
پور سعيدي گفت : مرداد ماه 5 هزار دستگاه تندر 90 تنظيم شده توليد خواهد شد.
وي درباره قيمت اين محصول جديد گفت : حداکثر تفاوت (‌افزايش) قيمت ان يک ميليون تومان و حداقل 700 هزار تومان خواهد بود.
پورسعيدي تاکيد کرد: قيمت خودرو متناسب با تجهيزاتي که مشتري انتخاب مي کند تعيين مي شود.
نخستين محصول جديد تنظيم (تيون) شده، " سمند سايانا" بود و خودرو پارس هم در نوبت بعدي قرار دارد خودرو تندر 90 تنظيم شده " تندر سايانا" با 94 قطعه و مجموعه جديد توليد شده است و خدمات پس از فروش و خدمات پس از فروش آن در شبکه سيمرغ انجام مي پذيرد که امروز افتتاح شد .
تغييرات تندر 90 سايانا شامل سپر جلوي جديد، جلو پنجره جديد با زه کروم، چراغ هاي مه شکن جديد، رکاب هاي جانبي، چراغ راهنماي جديد روي گلگير، آينه هاي جانبي تاشو راهنمادار، سپر عقب جديد، درب صندوق عقب برقي ، جا پلاک جديد روي درب صندوق عقب، چراغ پلاک هاي جديد ، آنتن اکتيو جديد، کيت تنفس و اگزوز اسپرت، تودوزي چرم طبيعي با روش جديد ، فرمان چرم، ترمز دستي و دسته دنده اسپرت، سيستم صوتي و تصويري با هشت بلندگو و آمپلي فاير
است.
"شبکه سيمرغ " شبکه فروش جديد شامل بهترين نمايندگي هاي مجاز فروش ايران خودرو است که از لحاظ بازاريابي و ارائه خدمات در سطح مطلوب هستند و وظيفه فروش خودروهاي سفارشي با توجه به سليقه مشتري و خدمات پس از فروش آن را به عهده دارند.
ويژگي هاي شبکه سيمرغ هم در برگيرنده " تغيير سبد انتخاب تجهيزات به سليقه مشتري - ارائه سريع و کيفي خدمات- ارايه و مديريت خدمات پس از فروش از زمان تحويل کالا يا خدمات به مشتري- ارتقاي کمي و کيفي تامين قطعات -تبليغات چهره به چهره- کنترل و نگهداري اطلاعات مشتري(از نوع خدمت يا کالاي خريداري شده، تا زمان و نوع قرارداد و ...)، اختصاص شناسه هايي همچون شماره اشتراک، شماره فاکتور، شماره قرارداد، کارت گارانتي و ...، مديريت ارايه خدمات به مشتري براساس شناسه هاي ياد شده ، است.
محورهاي مشتري مداري در شبکه سيمرغ هم شامل توسعه فرهنگ خدمت رساني به مردم از طريق خدمات پس از فروش ، بالا بردن کيفيت خدمات پس از فروش و ارايه اين خدمات در سطح استانداردهاي جهاني به مشتريان ، و ايجاد رويکردها و تجارب جديد براي مشتريان در خدمات پس از فروش است.
قرار است مشتريان ، خدماتي را تجربه کنند که تاکنون در شرکت هاي ديگر ارايه نشده است
فرمودند:

قدیمی 29/07/2009
آواتار استاد
استاد استاد آفلاین است
مدیر امور داخلی تالار

تندر 90 شرکت پارس خودرو باز هم بالاتر از تندر90ایران خودرو قرار گرفت

خبرخودرو :بر اساس اعلام نتایج کیفی خودروهای ساخت داخل ، تندر 90 پارس خودرو باز هم بالاتر از رقیب ایران خودرویی خود قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت پارس خودرو ، مهدی یونسیان ، معاون تضمین کیفیت شرکت پارس خودرو ضمن اعلام این خبر افزود : طبق آخرین اعلان نظر شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، خودرو ماکسیما با کمترین نمره منفی ، با کیفیت ترین خودرو کشور شناخته شد .
یونسیان افزود خودرو پیکاپ دو کابین شرکت پارس خودرو نیز به تنهایی در صدر جدول برترین وانت های ساخت داخل کشور و در رده خودروهای خیلی خوب قرار گرفت .
وی ادامه داد نیسان پیکاپ دو کابین در حالی به تنهایی در رده خیلی خوب خودروهای وانت ساخت داخل قرار گرفت که نه تنها در این رده ، بلکه در رده خودروهای خوب نیز هیچ خودرویی حائز دریافت این رتبه نشده است و این سرآغازی بر عزم این شرکت در رسیدن به عنوان با کیفیت ترین خودروساز خاورمیانه است .
معاون تضمین کیفیت شرکت پارس خودرو افزود خودرو مگان این شرکت نیز بر اساس آخرین رده بندی کیفی خودروهای سواری ساخت داخل کشور در رتبه سوم و رده بهترین خودروهای ساخت داخل قرار گرفته و این شرکت مصمم است با تولید با کیفیت خودرو مگان به عنوان یکی از ایمن ترین خودروهای جهان ، جایگاه کیفی این محصول را ارتقا بخشد .
گفتنی است شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، به منظور پویایی و همگام شدن با پیشرفتهای جهانی صنعت خودرو و همچنین تعمیق و بروزرسانی روشهای بازرسی و ارتقای سطح تحلیل های حاصله از این بازرسی ها ، رشد کیفی خودروهای ساخت داخل ، بازتاب واقعی فعالیت کیفی خودروسازان ، ارائه تحلیل ها و گزارشات موثرتر ، افزایش رضایت مشتریان دستورالعمل های ارزشیابی متفاوتی بر اساس استانداردهای جهانی آدیت خودرو در شرکت های خودروسازی تدوین و اجرا کرده است .
با اعلان آخرین رتبه بندی های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در زمینه های سیستم فنربندی ، تعلق و فرمان ، موتور و انتقال قدرت ، ترمزها ، تجهیزات الکتریکی ، تزئینات داخلی و خارجی ، بدنه ، رنگ ، صداهای غیر عادی و نفوذ آب خودرو های ساخت داخل ، نیسان ماکسیما ، نیسان پیکاپ دو کابین ، مگان و تندر 90 شرکت پارس خودرو به عنوان برترین خودروهای کشور و در رده بهترین خودرو های ساخت داخل قرار گرفتند .
فرمودند:
پاسخ

سایت های اجتماعی

کاربران در حال دیدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

(نمایش-همه کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند : 12
club rocker, hajmajid234, hamedcracker, hosam2, keiany.kia, KING, majidbahrami, ML90, shsshs1, محمد206, جواد ف, دنیز
ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک
جستجوی این تاپیک:

جستجوی پیشرفته

قوانین ارسال
شمانمی توانید تاپیک جدید ارسال نمایید
شمانمی توانید پاسخی ارسال نمایید
شمانمی توانید پیوست ارسال نمایید
شمانمی توانید پست های خود را ویرایش نمایید

کد بی بیفعال است
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع

زمان محلی شما با تنظیم GMT +4.5 هم اکنون 02:32 میباشد.