تالارهای پادشاه ایرانی

بازگشت   تالارهای پادشاه ایرانی > هنر > مد و زیبایی و مقالات > مقالات زیبایی

مقالات زیبایی تمامی مقالات مربوط به زیبایی در اینجا

پاسخ
 
ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک

  #21  
قدیمی 10/08/2012
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890

ورود عطرهای کشنده به ایران حقیقت دارد؟

وزارت بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه عطرهای کشنده در عراق و احتمال ورود آن به داخل کشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان قرار دهند.

(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) وزارت بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه عطرهای کشنده در عراق و احتمال ورود آن به داخل کشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان قرار دهند.

روز گذشته دکتر عبدالعظیم بهفر، مدیر کل نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر توزیع ادکلن های کشنده Lovely در عراق، گفت: سازمان غذا و دارو نیز به صورت غیررسمی در جریان امر قرار گرفته و طی چند روز اخیر مجدانه پیگیر این موضوع است که منبع خبر اطلاع رسمی را در راستای صحت و سقم مسئله در اختیار کارشناسان قرار دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون شاهد تکذیبیه یا تاییدیه مرتبط با انتشار این خبر نبوده ایمف گفت: با توجه به اینکه نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی جزو وظایف وزارت بهداشت است به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کردیم تا علاوه بر بازدیدهای روتین خود، بازدیدهای میدانی مجددی انجام بدهند که اگر با این ادکلن برخورد کردند، سریعا آن را گزارش کنند.

این بیانیه وزارت بهداشت در حالی منتشر شده است که چند ماه پیش از این، سازمان حج و زیارت نسبت به استفاده از این عطرها به زائران کربلا هشدارهایی داده بود و از طرف دیگر طی دو هفته اخیر اس ام اس هایی مبنی بر عرضه این عطر در ایران، دست به دست شده بود. اس ام اس هایی که هیچ کس مطمئن نبود شایعه است یا حقیقت؟

همه اطلاع رسانی ها غیررسمی بوده

دکتر بهفر، در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه تاکنون گزارش رسمی در این خصوص به سازمان غذا و دارو اعلام نشده است، عنوان کرده: بهتر است سایر سازمان ها در صورتی که به موارد اینچنینی برخورد می کنند، آن را حتما به وزارت بهداشت که متولی امر است منعکس کنند تا بتواند آن را پیگیری کند و دقیق تر مورد آنالیز قرار دهد.

او در پاسخ به این پرسش که علت دقیق مرگ عده ای از مصرف کنندگان این فرآورده در عراق چیست، گفت: متاسفانه همه اطلاع رسانی ها در این خصوص غیررسمی بوده و این اخبار را تایید نمی کنیم. مدیر کل نظارت بر فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از مردم خواست تا در صورت مشاهده این ادکلن وهرگونه عوارض جانبی آن، سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکوت خود را در جریان امر قرار دهند.


پیامک هایی که دست به دست می چرخد


خبرهایی که این روزها درباره این عطر کشنده به صورت اس ام اس یا ایمیل ارسال می شوند، همه حاوی مطالبی کم و بیش مشابه هستند: «ادکلن با عطر بسیار خوب به نام Lovely ساخت اسرائیل که جدیدا از مرز عراق وارد ایران شده حاوی مواد کشنده است که با استنشاق آن پس از چهار الی پنج روز تاثیر گذاشته و درمان ندارد. لطفا دوستان خود را مطلع کنید.»

یا «تشکیلات القاعده با توزیع دو نوع عطر و ادکلن کشنده وسمی در عطرفروشی های شهرهای زیارتی عراق تاکنون 18 نفر را کشته است و شماری از مصدومین نیز در بیمارستان ها بستری هستند. این ادکلن ها با مارک Lovely و بس شمه توزیع می شوند.»

تفاوت این پیامک ها تنها در این موضوع است که بعضی هاشان به این اشاره کرده اند که این عطر محصول توطئه های القاعده است و بعضی ها تولید آن را به اسرائیلی ها نسبت داده اند.


روشی تازه برای تروریست ها؟


پیش از آنکه این پیامک ها به دست مردم پایتخت نشین برسد، گفته می شد که خوزستانی ها خیلی پیش تر از این ظرف چند روز پیامک مشابهی دریافت کرده اند. دکتر بهزاد شریف، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این باره گفته: ادکلن موسوم به Lovely از مبادی رسمی وارد کشور نشده وتاکنون نمونه ای از آن برای سنجش و آزمایش در اختیار این معاونت قرار نگرفته و حتی مسمومیتی ناشی از این ادکلن گزارش نشده است. او در ادامه گفته بود: ادکلن موسوم به Lovely به صورت غیررسمی وارد کشور شده و با توجه به اهمیت موضوع، اکنون باید سازمان پزشکی قانونی وارد عمل شده و با تشکیل پرونده، این موضوع بررسی شود.

بعدالامیر ناطقی، مدیر کل امور انتظامی و مرزی استانداری خوزستان هم، پیش از این با بیان اینکه صحت این موضوع هنوز مشخص نشده و تنها مطالبی به صورت غیررسمی و غیر موثق مطرح است، گفته بود: در مرزهای استان از ورود اقلام ممنوعه و غیرمجاز جلوگیری می شود ولی درباره ورود این ادکلن هنوز گزارشی ارائه نشده است.

او عنوان کرده بود: به نظر می رسد این روش تازه تروریست ها در معاندت با شیعیان باشد، از این رو هموطنانی که قصد سفر به عتبات عالیات را دارند، بسیار مراقب باشند که از خرید این ادکلن در بازارهای عراق خودداری کنند. وی با بیان اینکه تدابیر امنیتی لازم در خصوص کنترل اقلام وارده به کشور در مرزهای استان اتخاذ شده و اگر مواردی مشاهده شود برخورد می کنیم اضافه کرده بود: این یک توطئه از سوی اسرائیل است که در حال کنترل آن هستیم ولی هنوز موردی در این خصوص در استان خوزستان مشاهده نشده است.


فقط استشمام کن!


چند ماه پیش اطلاعیه ای از سوی برخی اداره های حج و زیارت استان ها در اختیار کارگزاران زیارتی قرار گرفت که در آن آمده بود: «گزارش های واصله حاکی است تشکیلات القاعده در استان «المثنی» عراق نوعی ادکلن موسوم به «Lovely» را که حاوی گاز کشنده است توزیع کرده است که فرد با استشمام آن بعد از چهار روز کشته می شود و به این عبارت معروف است (بس شمه) یعنی فقط استشمام کن به قرار مسموع (شنیده) تاکنون 18 نفر خارجی از این طریق کشته و 35 نفر نیز در بیمارستان های عراق بستری شده اند.

این ادکلن در بازار و در مناطق پرازدحام بغداد و دیگر شهرهای عراق به وفور موجود است و به فروش می رسد. با توجه به اینکه احتمال خرید این ادکلن توسط زائران عتبات عالیات وجود دارد، در جلسات توجیهی قبل از سفر، موضوع را به نحو مقتضی به زائران اطلاع رسانی کنند.»

این اطلاعیه از سوی حراست سازمان حج و زیارت در اختیار اداره های حج استان ها قرار گرفته بود تا از این طریق، کارگزاران زیارتی و همچنین زائران ایرانی را آگاه کنند اما حالا پس از گذشت چند ماه از انتشار این اطلاعیه، بنیامین شکوه فر – مدیر کل حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت – می گوید: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تاکنون گزارشی از این موضوع و خطری که اینگونه زائران را تهدید می کند، نداشتیم و کماکان مشکلی نبوده است و زائران ایرانی هم تا این لحظه مشکلی نداشته اند.

او در عین حال که این موضوع را در حد یک شایعه می داند و آن را تکذیب می کند، به زائران هم توصیه میکند که حتما به توصیه ها و تذکرهای مدیران کاروان ها و کارگزاران زیارتی توجه کنند. وی همچنین از متقاضیان سفر به عتبات عالیات درخواست می کند که از تردد آزاد به کشور عراق خودداری کنند و حتما در قالب کاروان های زیرمجموعه سازمان حج و زیارت برای این سفر اقدام کنند اما چند روز پیش و پس از گشت چند ماه از انتشار این اطلاعیه، بنیامین شکوه فر، مدیر کل حوزه ریاست و مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته، تاکنون گزارشی از این موضوع و خطری که اینگونه زائران را تهدید می کند، نداشتیم و کماکان مشکلی نبوده است و زائران ایرانی هم تا این لحظه مشکلی نداشته اند.

شکوه فر در حالی این خبر را داده است که به فاصله چند روز بعد و در روز گذشته وزارت بهداشت برای اولین بار نسبت به این موضوع واکنشن شان داد و از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک و مرتبط با این عطر کشنده، سریعا دانشگاه های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان امر قرار دهند.

__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

حال خوب پاییزی چه عطر و بویی دارد؟!
  #22  
قدیمی 14/11/2012
آواتار VeroNIKA
VeroNIKA VeroNIKA آفلاین است
مدیر بازنشسته بخش مد و زیبایی

مدیر نمونه ماه کاربر نمونه ماه 

 

نام: بانوی شرقی
جنسيت: زن
محل سکونت: میعادگاه عاشقان
مدرک تحصيلی: دیپلم
پست: 2,341
سپاس: 1,553
از این کاربر 2,312 بار در 1,486 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 1
به این کاربر 6 بار در 6 پست اعتراض شده
چوب: 250,445
حال خوب پاییزی چه عطر و بویی دارد؟!

هوا رو به خنک شدن می‌رود و بهتر است سراغ رایحه‌های گرم‌تر و سنگین‌تر بروید. با خنک شدن هوا کمبود ویتامین در افراد مختلف افزایش پیدا می‌کند که نوعی احساس افسردگی در فرد ایجاد می‌شود.
(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند)
هوا رو به خنک شدن می‌رود و بهتر است سراغ رایحه‌های گرم‌تر و سنگین‌تر بروید. با خنک شدن هوا کمبود ویتامین در افراد مختلف افزایش پیدا می‌کند که نوعی احساس افسردگی در فرد ایجاد می‌شود؛ شما می‌توانید با استفاده از رایحه‌ای دلنشين و گرم کمی بر این احساس ناخوشایند غلبه کنید تا احساس آرامش کنید.

برای قهوه‌ای‌ها

Leonard Homme by Leonard

اگر جزو آن دسته از افرادي هستيد كه روزهاي پاييزي را با يك فنجان قهوه داغ شروع مي‌كنيد رايحه اين عطر را از دست ندهيد؛ اين يك عطر مردانه با زمينه اصلي از بوي چوب و قهوه است كه براي بعدازظهر‌هاي پاييزي انتخاب منحصر به فردي است. تركيب شكوفه ترنج، درخت جوز، فلفل قرمز، بنفشه، چوب سدر و اسانس قهوه رايحه‌اي باطراوت و شگفت‌انگيز را به مشام مي‌رساند كه فقط در اندازه 100 ميل توليد شده است.


افسونگر

Gin Fizz Lubin
اين عطر براي بار اول در سال 1955 روانه بازار شد كه رايحه‌اش روز به روز در حال بهتر شدن است. رايحه جديد اين عطر بويي متفاوت، جالب و افسون‌كننده‌ دارد كه ردپاي شكوفه پرتقال، شكوفه ليموترش و نارنگي را مي‌توان در كنار تركيبات گل زنبق، تخم سرو كوهي و بلوط احساس كرد. عصاره شكوفه پرتقال و ليموترش ذهن را از مشغوليت‌هاي روزمره نجات مي‌دهد.


با چشمان بسته

Chanel Coco Noir

عطري كه احساس مي‌كنيد با آن خاطره داريد و رايحه‌اش براي شما آشناست، زماني كه آن را امتحان مي‌كنيد ناخودآگاه چشم‌هايتان ‌را خواهيد بست تا متوجه شويد اين بوي آشنا از كجا آمده و رايحه‌اش ذهن شما را به كدام موقعيت و مكان پرت كرده است. تركيب شدن عصاره گل رز، شكوفه ياسمن، نرگس و گل شمعداني در كنار چوب صندل، وانيل و نعناع اين معجون خوشبو را به‌وجود آوردند و توانسته‌اند عرصه رقابت رايحه‌هاي ديگر را تنگ كنند. گرماي وانيل مي‌تواند از درون گرم‌تان كند تا در غروب پاييزي حال بهتري داشته باشيد.


بوی اعتماد به نفس

I Love we You
اين عطر مخصوص خانم‌هايي است كه مي‌خواهند حس اعتماد به نفس و غرور خود را منعكس كنند. رايحه‌اي مناسب كه مخلوطي از گل‌هاي ميوه‌اي به همراه شكوفه نارنگي، شيريني و عصاره توت‌فرنگي و گلابي كامل شده است و براي استفاده در طول روز پيشنهاد مي‌شود. ماگنوليا، فلفل و چوب صندل از تركيبات ديگر اين رايحه هستند كه به سرعت روي پوست جذب مي‌شوند و عطري دلنشين برجا مي‌گذارند. بسته‌بندي اين عطر با نمونه قبلي‌اش كه در سال 2009 توليد شده بود، تفاوتي ندارد و زيبايي‌اش را به شكل استوانه‌اي به رخ كشانده است. زيركي طراح زماني به چشم مي‌آيد كه براي متفاوت‌تر بودن جعبه ردپاي پوشش چرمي در آن به چشم مي‌خورد. اگر مي‌خواهيد آراسته بودن‌تان را به رخ بكشيد اين عطر در دو اندازه 50 و 100 ميل قابل خرید است.


پیچیده و رمز آلود

Belle D`Opium
عطري است كاملا پيچيده و خاص كه برند ايو سن لارن روانه بازار كرده است. تركيب هلو، فلفل سفيد، زنبق، ياسمن و صندل رايحه‌اي خاص را براي فصل پاييز و زمستان به ارمغان مي‌آورد. Belle D`Opium در 3 حجم30، 50 و 90 ميل طراحي شده است.
__________________
پاسخ با نقل قول

راه های شناسایی عطرهای تقلبی
  #23  
قدیمی 03/12/2012
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
Icon001 راه های شناسایی عطرهای تقلبی

این روزها در بازار عطر آنقدر كالای تقلبی وجود دارد كه گاهی آنقدر كه پول می‌دهی عطر نمی‌خری! البته با این قیمت‌های نجومی عطرها، حق دارید كه انتظار كالای اصل و با كیفیت مطلوب داشته باشید.

(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) این روزها در بازار عطر آنقدر كالای تقلبی وجود دارد كه گاهی آنقدر كه پول می‌دهی عطر نمی‌خری! البته با این قیمت‌های نجومی عطرها، حق دارید كه انتظار كالای اصل و با كیفیت مطلوب داشته باشید و با وسواس خرید كنید ولی آیا تشخیص عطرهای اصل و تقلبی به همین سادگی‌هاست؟ مسعود تهرانی دبیر روابط‌عمومی انجمن صنفی آرایشی، بهداشتی و عطریات با تجربه‌ چندین‌ ساله‌‌اش به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.

همیشه پای چین در میان است

معمولا كالاهایی كه مشابه اصل است از چین می‌آید. البته عطرهای غیر اصل كه از چین می‌آید در خود چین هم تقلبی محسوب می‌شود؛ یعنی عطری كه با نام یك برند معروف در چین تولید شده باشد اینطور نیست كه تحت لیسانس كمپانی اصلی باشد و به سفارش آنها و با درجه‌بندی متوسط تولید شود. باید بگوییم عطرهای چینی هیچ ارتباطی با كمپانی‌های اصلی و مطرح عطرسازی ندارند و صرفا كالاهای تقلبی هستند. برندهای پوشاك چنین قوانینی دارند و مثلا اگر در ویتنام تولید شود روی كالا می‌زند لیسانس آن از نایك است ولی كمپانی‌های عطر و آرایشی این كار را نمی‌كنند. برای مثال كمپانی هرمس كه خیلی معروف است تمام كالاهایش را تك‌تك بیمه می‌كند و هر جای دنیا كه آن را بخرید گارانتی دارد.

عطر هم بازیافتی دارد

بحث اورجینال و تقلبی بودن را همیشه داشته‌ایم ولی حدود سال‌های 90 تا 94 میلادی تكنولوژی وارد مراحل تازه‌ای شد و انواع محصولات تقلبی، مشابه و حتی بازیافتی به بازار راه پیدا كرد. تا چند سال پیش گاهی مردم از كنار خیابان عطرهای بازیافتی می‌خریدند و خودشان نمی‌دانستند. بازیافتی برای عطرها كلمه غریبی است ولی واقعیت دارد. شیشه عطرهایی كه تمام می‌شد و مردم به سطل آشغال می‌انداختند گاهی دوباره سر از چرخه مصرف درمی‌آورد؛ یعنی افراد سودجویی بودند كه شیشه‌های خالی را از زباله‌جمع‌كن‌ها می‌خریدند. هر شیشه هم بسته به اینكه چقدر سالم و تمیز باشد یا چه برندی باشد قیمتش فرق می‌كرد. شیشه‌ها دوباره پر می‌شد و با قیمت ارزان‌تر كنار خیابان به فروش می‌رسید. خوشبختانه با نظارت‌هایی كه صورت گرفته این تقلب تا حد زیادی جمع شده است.

خطر در كمین برندها

بعضی عطرهای تقلبی ظاهر مشابه اصل دارند و كاملا شبیه‌ اصل هستند. باید حواسمان باشد كه مارك‌های معروف بیشتر از مارك‌های گمنام احتمال دارد انواع مشابه و تقلبی داشته باشند. این شباهت گاهی آنقدر زیاد است كه حتی فروشنده غیرحرفه‌ای هم نمی‌تواند تشخیص بدهد. دلیلی ندارد مارك‌های گمنام را كسی به صورت تقلبی تولید انبوه كند چون كسی آنها را نمی‌شناسد اما مارك‌های معروف چون طرفدار بیشتری دارند بیشتر در معرض سوءاستفاده هستند.

تنها راه تشخیص

گاهی ممكن است یك عطر تقلبی مشابه اصل را با قیمت مناسب به شما عرضه كنند و ادعا شود كه همان عطر اصلی است. مثلا طرف می‌گوید این را خودم وارد كرده‌ام و با قیمت مناسب‌تر می‌دهم ولی یادتان باشد نمی‌شود چك پول 50 تومانی را 25 تومان خرید. شما یك محصول دربسته می‌خرید و داخل آن را نمی‌بینید. تستر هم هست ولی گاهی ممكن است تستر اصل را به شما نشان بدهند و كالایی كه می‌خرید تقلبی باشد. در كل بهترین روش برای تشخیص عطر تقلبی و اصل این است كه از كنار خیابان یا فروشگاه‌هایی كه نمی‌شناسید خرید نكنید. وقتی شما فروشگاه را بشناسید با خیال راحت خرید می‌كنید و نیاز به تشخیص نیست. به این اعتماد نكنید كه از كیش می‌خرید یا در یك پاساژ بزرگ خرید می‌كنید. باید مغازه را بشناسید و مطمئن باشید فروشگاه معتبری است. نمی‌توانیم بگوییم از كجا می‌توانید بفهمید عطری كه می‌خرید اصل است ولی می‌گوییم از كجا می‌توانید بخرید؛ فروشگاه‌های معتبر و قدیمی كه سال‌ها در این كار بوده‌اند.

تشخیص کپی از اصل ساده نیست

بعضی‌ها می‌گویند از غلظت، بو، رنگ ماده و تكان دادن شیشه می‌شود اصل و تقلبی بودن عطر را تشخیص داد یا باید نگاه كنید كه عدد floz كه روی شیشه درج شده چند است. این باورها درست نیست و نمی‌شود به آنها استناد كرد. غلظت‌ عطرهای مختلف با هم تفاوت دارد. عطرها برای موقعیت‌های مختلف ساخته می‌شوند و موارد مصرف خاص دارند. همه عطرها ماندگاری، پخش بو و ویژگی‌های یكسان ندارند كه بتوان به آن استناد كرد یا نسخه كلی برای عطرهای اصل و تقلبی پیچید بلکه تشخیص آن تجربه می‌خواهد. البته منظور ما كپی‌های درجه 4 و 5 نیست كه با مقایسه ظاهر هم قابل تشخیص است ولی كپی درجه یك و دو برای هر كسی قابل تشخیص نیست. شناسنامه یا كدی كه قابل چك كردن در سایت باشد هم در مورد عطرها مثل برندهای پوشاك وجود ندارد. عطرها شناسه رهگیری دارند ولی آیا همه دسترسی به اینترنت دارند؟ علاوه بر این شناسه رهگیری برای مصرف‌كننده نیست. شركت‌های آرایشی و بهداشتی و عطریات چنین امكانی را برای مصرف‌كننده‌ها نگذاشته‌اند، پس نباید محصولات مختلف را مقایسه كنید.

مراقب عطرهایتان باشید

عطرها را نباید در شرایط دمایی خیلی گرم، خیلی سرد یا در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دهیم. كنار شوفاژ، داخل یخچال یا تابستان‌ها داخل اتومبیل جای مناسب برای نگهداری عطر نیست. عطرهای خوب و با كیفیت از زمانی كه درشان را باز می‌كنید بین 3 تا 10 سال كارآمد هستند. بعضی شركت‌ها می‌گویند خروج محصول از شیشه هوا را وارد آن می‌كند و در درازمدت كیفیت عطر را كاهش می‌دهد ولی نمی‌شود به طور دقیق گفت هر محصول چقدر دوام دارد ولی حداقل می‌شود پیش‌بینی كرد كه 3 سال بوی آن تغییر نمی‌كند. وقتی عطری شروع به فساد می‌كند بوی ترش، تند و سركه‌ای از آن استشمام می‌شود. اگر شیشه روشن باشد حتی تغییر رنگ را هم می‌بینید. در مورد این موضوع در استفاده اول با اولین فشار اسپری عطر خارج شود بستگی به نوع عطر و شكل اسپری كردن دارد. سیستم فنی هر پمپ برای عطرهای مختلف فرق دارد. آنچه مسلم است اینكه در اولین فشار اسپری عطر خارج نمی‌شود ولی در بعضی عطرها باید در استفاده اول 2 تا 3 بار هم پمپ را فشار دهید تا عطر خارج شود. شكل افشره كردن (اسپری) هم كه مستقیم، مخروطی یا نورافكنی باشد بستگی به طراحی پمپ در هر كمپانی دارد.

ادوپرفیوم یا ادوتوالت؟

یك سؤال متداول وجود دارد و آن هم تفاوت ادوپرفیوم و ادوتوالت است و البته یك باور غلط كه می‌گویند ادوپرفیوم بهتر است. این اصطلاحات به درصد مواد تشكیل‌دهنده مربوط می‌شود و یك محصول ممكن است به صورت ادوتوالت برای بهار تولید شود و ادوپرفیوم آن برای پاییز به بازار بیاید؛ یعنی یك محصول با چند مدل روانه بازار می‌شود و هر كدام كاربرد خودش را دارد. پرفیوم در كل غلیظ‌تر و سنگین‌تر از ادوپرفیوم است ولی دلیل نمی شود همیشه دنبال آن باشیم. بعد از ادوپرفیوم ادوتوالت است و بعد از آن هم ادوفرش و دئودورانت یا اسپلش كه رقیق‌تر می‌شوند و هر كدام كاربرد خاص دارند. بوی تند و غلیظ مناسب تابستان نیست و هر رایحه‌ای برای مكان و زمان خاصی طراحی شده است. مثل لباس‌های مختلف كه كاربرد متفاوت دارند. همان‌طور كه شما همه جا با كفش پاشنه بلند نمی‌روید همه جا هم نمی‌توانید پرفیوم استفاده كنید. ادكلن هم كه كلا یك اصطلاح غلط است و در واقع نام یك برند قدیمی بوده كه 200 سال پیش رایج شده است. یك نكته دیگر درباره خرید عطر این است كه نباید بیش از 3 عطر را در یك زمان بو كنیم. بو كردن قهوه هم فقط برای تفكیك 3 بو كمك می‌كند نه 300 بوی مختلف. در واقع قهوه پرزهای بینی را كمی ترمیم می‌كند. بو كردن لاك و استون هم بین عطرها درست نیست و باید از همان قهوه استفاده شود. پیشنهاد می‌كنم دوتا عطر كه از نظر خودتان خوب است روی دست امتحان كنید و بعد از 2 تا 3 ساعت بو كنید تا مطمئن شوید خوب است یا نه. كاغذهای تستر هم فقط رایحه اولیه را به شما نشان می‌دهند.
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

رایحه های بهاری برای مردان خوش پوش
  #24  
قدیمی 06/06/2013
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
Icon006 رایحه های بهاری برای مردان خوش پوشدر روزهای بهاری استفاده از رایحه‌هایی که در آن از اسانس چوب سدر و کاج و عطر شکوفه‌های پرتقال و گریپ‌فروت استفاده شده می‌تواند مشغله ذهنی‌تان را کمتر کند.
(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) در روزهای بهاری استفاده از رایحه‌هایی که در آن از اسانس چوب سدر و کاج و عطر شکوفه‌های پرتقال و گریپ‌فروت استفاده شده می‌تواند مشغله ذهنی‌تان را کمتر کند. اگر یک دوش خنک بعد از یک روز کاری پرمشغله حال‌تان را سرجا می‌آورد مطمئن باشید استفاده از عطرهای خنک و ترش هم همین حس را به شما انتقال می‌دهد.1. شیک و متفاوت
The One Sport Dolce&Gabbana for men

اگر از طرفدارن برند دولچه گابانا هستید حتما می‌دانید یکی از مشخصه‌های اصلی رایحه‌هایش، داشتن ماندگاری بالاست؛ این بار هم Dolce&Gabbana با رایحه‌ای ورزشی و اسپرت برگ برنده‌ای برای طرفدارانش رو کرده است. با اینکه بسته‌بندی و شیشه این عطر نسبت به نمونه‌های قبلی ورزشی‌تر انتخاب شده اما با این وجود رایحه اش به مانند مدل‌های قبلی‌اش لوکس و شیک بوده و به نوبه خود حرفی برای گفتن دارد؛ ترکیب نعناع هندی، رزماری، شکوفه پرتقال، مشک، چوب صندل، بویی اسپرت و چوبی برای آقایان در3 سایز 30،50،100 میلی‌لیتر تولید شده است.

2. شکیل هدیه دهید
One Million Intense for Men by Paco Rabanne

اگرچه رایحه عطر وان میلیون مردانه یکی از رایحه‌های قوی و قدرتمند در میان رایحه‌ها بود گویا برند پاکو ربن قصد قوی‌تر کردن همین رایحه‌ را داشته و سری جدید این عطر را با تغییرات ناچیزی نسبت به نمونه قبلی روانه ویترین عطرفروشی‌ها کرده است؛ زمانی که عطر را بو می‌کنید بدون‌شک احساس می‌کنید بوی اصلی رایحه عطر نسبت به نمونه قبلی‌اش تغییر چشمگیری نکرده، اما با اقزوده شدن عصاره هل، زعفران و فلفل و چوب صندل بر گرما و تندی رایحه عطر تاکید بیشتری شده است و شرقی بودن رایحه عطر پر رنگ تر احساس می‌شود. آن‌دسته از آقایانی که به بوهای گرم و شرقی علاقه‌مند هستند قطعا رایحه جدید وان میلیون را می‌پسندند و از داشتن هدیه الماس نشان اش خوشحال خواهند شد.

3. برای پدران مدیر
D & G pour Homme

اگر به دنبال رایحه‌های کلاسیک و خاص هستید این ادکلن می‌تواند نیاز‌های شما را بر آورده کند؛ بویی خنک و تلخ همراه با درون مایه‌های ترنج، نارنگی، اسطوخودوس، سدر و تنباکو که رایحه‌ای نزدیک به گیاهان معطر را به مشام می‌رساند؛ اگر به دنبال هدیه‌ای هستید تا به همسر یا پدر مدیرتان بدهید، رایحه مردانه و کلاسیک این برند را از دست ندهید رایحه ای که برای یک قرار مهم کاری پیشنهاد می‌شود.

4. ورزشکارانه پیشکش کنید
Nautica Aqua Rush Nautica for men

رایحه ای متفاوت و برگرفته از آب شور دریا که نماد ورزش‌های آبی و احساس قایقرانی در امواج را دارد. در کنار بوی ساحل دریا و چوب درخت ساج با بوی معطر گشنیز، نعناع، لیموترش ترکیبی خاص و منحصربه‌فرد را به مشام می‌رساند. بویی جدید و خاص برای علاقه مندان به ورزش‌های آبی تولید شده است.

5. انتخاب افراد جسور
Seductive Homme,Guess

اگر همسرتان جزو شخصیت‌های با جسارتی است شک نکنید رایحه‌ای گرم و تند این عطر،هدیه منحصربه‌فردی است. رایحه این عطر به دلیل عصاره هل و چوب صندل اعتماد به نفس را در آقایان بالا می‌برد. نارنگی، شکوفه گل ارکیده، نعناع هندی و عنبر از دیگر ترکیبات خوشبویی هستند که توانسته رایحه‌ای متفاوت را به مشام برساند. این عطر را می‌توانید در اندازه100 میلی‌لیتر خریداری کنید.

6. اسپرت با بوی خاورمیانه
ARMANI SPORT CODE

همراهی خوشبو برای مردان مدرن و خاص؛ بوی تلخ و خنک این ادکلن نمونه منحصربه‌فردی است که قدرت ماندگاری بین 5 تا 6 ساعت را دارد. با بو کردن رایحه‌اش احساس هیجان و تازگی در شما ایجاد می‌شود که این حس به خاطر اسانس شکوفه لیمو، شکوفه پرتقال است. نعناع هندی، عنبر و زنجبیل از ترکیبات دیگر این ادکلن هستند که می‌توانید در 3 سایز 30، 50 و 75 میلی لیتر تهیه کنید.

7. برای مردان خوش پوش
Trussardi my land

عطری کلاسیک و مدرن که با الهام گرفتن از فرهنگ و تاریخ کشور ایتالیا برای آقایان خوش‌پوش تولید شده است. «سرزمین من» نام انتخابی برای این عطر است که به صورت ادوتوالت در 3 اندازه 50،30 و 100 میلی‌لیتر تولید شده است. زمانی که در عطر را باز می‌کنید بوی شکوفه ترنج، نارنگی و چرم به مشام‌تان می‌خورد؛ اسطوخودوس و شکوفه گل بنفشه و دانه لوبیا نت‌های میانی این رایحه هستند.

اگر سلیقه طرف‌تان را نمی‌شناسید هرگز برایش به عنوان هدیه عطر نخرید. بویی که شما می‌پسندید شاید با سلیقه او فرق داشته باشد. مگر اینکه عطری که خودش می‌زند را هدیه دهید تا هزینه‌ای که می‌کنید هدر نرود.
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

عطرهای خاطره انگیز...
  #25  
قدیمی 07/10/2013
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
عطرهای خاطره انگیز...

این بار می‌خواهیم به شما بگوییم در انتخاب عطر مورد علاقه‌تان نیازی نیست رد تازه‌های بازار را بگیرید. شما کافی است رد رایحه‌ها را در خاطرات‌تان بگیرید و دنبال رایحه‌ای بروید که از گذشته تا امروز نشانش در خاطرتان حک شده.

(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) این بار می‌خواهیم به شما بگوییم در انتخاب عطر مورد علاقه‌تان نیازی نیست رد تازه‌های بازار را بگیرید یا حتی نگران جدیدترین عطری باشید که قرار است فلان کمپانی، همین روزها رو کند؛ شما کافی است رد رایحه‌ها را در خاطرات‌تان بگیرید و دنبال رایحه‌ای بروید که از گذشته تا امروز نشانش در خاطرتان حک شده؛ اتفاقا همین انتخاب‌ها هستند که به مذاق‌تان بیشتر از همیشه خوش می‌آیند! پس این بار قاعده‌ها را درهم بشکنید و بزنید به دل خاطره‌ها... عطرهای پیشنهادی این شماره فارغ از پاییزی بودن‌شان شما را می‌برند به قلب خاطره‌ها ...

Roberto Cavalli Eau de Perfume

مدرن و ماندگار

روبرتو کاوالی برای کسانی که به پوشش به روز بودن اهمیت می‌دهند، هدیه خوشبویی دارد. بوی قوی شکوفه پرتقال و ترکیب آن با فلفل صورتی و وانیل می‌تواند تا ساعت‌ها باقی بماند و معرف شخصیتی مدرن و ماندگار باشد. بطری گرد و خوشبوی این عطر را می‌توانید در حجم‌های 30، 50 و 75 میلی‌لیتر تهیه کنید.
J`adore Dior for women

رایحه‌ای برای مشکل‌پسندها

ژادور رایحه‌ای است مدرن و مسحورکننده که طرفداران زیادی نیز دارد. بوی لیمو در رایحه این عطر به راحتی قابل تشخیص است که بدون شک مورد پسند افراد مشکل‌پسند خواهد بود. شکوفه ترنج، گلابی، هلو، طالبی و گل مگنولیا در کنار رایحه شیرین وانیل و سدر رایحه این عطر را در رده عطرهای پرطرفدار قرار داده است.
Yves Saint Laurent Manifesto

شرقی باشید

بوی این عطر ناگهانی است و شجاعت، احساس و اشتیاق را تداعی می‌کند. رایحه ترنج و مویز سیاه به همراه شکوفه یاسمن و زنبق حسی فراموش نشدنی را منتقل می‌کند. از این عطر بوی چوب، سدر و وانیل به مشام مي‌رسد، به همین دليل اگر می‌خواهید به همه شرقی بودن‌تان را نشان دهید مانیفستو را فراموش نکنید.
Emporio Armani Diamonds Rose

با اعتماد به نفس قدم بزنید

این عطر در واقع طرحی جدید از عطری است که در سال 2007 معرفی شده بود. با بازکردن در عطر بوی تازه شکوفه لیمو و گل‌های معطر به مشام می‌رسد. رایحه لیمویی و ملایم این عطر با ترنج، تمشک، مویز سیاه، گل سرخ، سوسن و نعناع هندی کامل می‌شود. رایحه این عطر برگرفته از عناصر طبیعت بوده که برای قدم زدن در بعدازظهر پاییزی به شما پیشنهاد می‌شود.
Balenciaga L’Eau Rose

بوی گل‌ها را فراموش نکنید

ترکیبی از شکوفه گل‌ها و بوی میوه در کنار بوی تمشک، نعناع هندی و چوب سرو رایحه‌ای گرم و ماندگار است که با بو کردن رایحه آن احساس آرامش می‌کنید. به دليل ماندگاری این عطر برای یک مهمانی صمیمانه و دوستانه به شما پیشنهاد می‌شود در دو اندازه 50 و 75 میلی‌لیتر این رایحه را خریداری کنید.
Kenzo Flower In The Air

دلنشین و رمانتیک

اگر از طرفداران رایحه‌های رمانتیک هستید شک نکنید بمب گلی رایحه این عطر همان چیزی است که با سلیقه‌تان سازگار است. نماد شیشه عطر که برگرفته از گلبرگ‌های گل است، خود نشان‌دهنده رایحه‌ای است که از شکوفه انواع گل‌ها در آن استفاده شده است. ترکیب شکوفه گل سرخ، سوسن، یاسمن، مگنولیا وارکیده در کنار رایحه دوست‌داشتنی وانیل بویی تازه و با طراوتی است که در 3 اندازه 30، 50 و 100 میلی‌لیتر تولید شده است.
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

جدیدترین عطرهای پاییزی و زمستانی
  #26  
قدیمی 06/11/2013
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
Icon006 جدیدترین عطرهای پاییزی و زمستانینگاهی به تازه‌ترین عطرهایی که قرار است در پاییز و زمستان امسال با شیرینی ماندگارشان حکمرانی کنند.
(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) نگاهی به تازه‌ترین عطرهایی که قرار است در پاییز و زمستان امسال با شیرینی ماندگارشان حکمرانی کنند.

عطر بنفشه

Flower Violet

Tommy Hilfiger for womenوقتی عطر گل‌ها با رایحه‌های میوه‌ها ترکیب شود نتیجه می‌شود عطری که شما نه‌تنها پاییز بلکه بهار و تابستان‌تان را هم می‌توانید با آن سر کنید. عطری ماندگار و مناسب برای روز و شب و ترکیبی از رایحه ماندارین، توت قرمز، ترنج ، گل‌های بنفشه و رز و کمی هم چوب صندل!

شنل از دیروز تا امروز!

Coco noir

Chanelاگر طرفدار عطر ماندگار کوکو شانل هستید اما تازگی کوکو مادمازل را هم می‌پسنديد حتما به Coco noir ادکلن تازه شانل فکر کنید. عطری که آمده تا رد خاطره طراحی قدیمی‌اش را از شانل چنس گرفته تا الور را با رایحه‌ای تازه در ذهن طرفدارانش زنده کند. کوکو نیور ترکیبی است از گریپ‌فروت، ترنج و عطر گل‌رز، نرگس کمی هم برگ گل شمعدانی، یاس و عطر صندل. وانیل و نعناع هندی و مشک را هم باید به این ترکیب اضافه کنید. ترکیب همه این رایحه‌ها می‌شود عطری گرم و تلخ که برای تمام روزهای سرد سال می‌توانید روی آن حساب کنید.

شیرین و مرموز!

Si

giorgioarmaniطرفداران ادکلن‌های جرجیو آرمانی هم می‌توانند پاییز امسال را با ادکلن محبوب‌شان سر کنند. Si پیشنهاد جدید آرمانی به همه بانوانی است که طرفدار رایحه‌های گرم و شیرینند! رایحه‌ای شیرین ترکیب شده از نعناع هندی، روغن ماندارین، چوب کهربا، وانیل، رزماری و عصاره توت. همه اینها می‌شود رایحه‌ای باوقار، لطیف و البته کمی تا قسمتی هم رازآلود مناسب برای همین روزهای پاییزی!

کلیدش در دستان شماست!

The key

justinbieber perfumeدخترخانم‌های نوجوان می‌توانند تمام پاییز را با عطر جدید جاستین بیبر سر کنند. عطری شیرین با رایحه‌ای ترکیبی از مشک و وانیل کمی هم عطر چوب و گل‌های بهاری. The key نام عطر تازه جاستین بیبر بعد از عطرهای پرطرفدار Girl ,Frend و somday است. خودش معتقد است این عطر به همه طرفدارانش کمک می‌کند که کلید قلبش را باز کنند!

به انتخاب‌تان افتخار کنید!

L`Acquarossa

FENDIترکیبی از رایحه ماندارین، ترنج، آلوی سیاه، شکوفه‌های پرتقال و گل رز، مگنولیا و کمی شاه‌پسند می‌شود جدیدترین عطر فندی به نامL`Acquarossa. عطری با رایحه‌ای گرم و تلخ مناسب برای روزهای دلچسب پاییزی به‌خصوص وقتی كه کمی هم عطر نعناع هندی و سدر سرخ به آن اضافه شود! البته کارشناسان توصیه می‌کنند این رایحه اصیل را به‌دليل سنگینی دلچسب آن در مهمانی‌های رسمی شب‌های پاییز استفاده و به انتخاب خودتان افتخار کنید!

شرقی تمام‌عیار!

One Desire

Dolce &Gabbanaادکلن جدید دوئیچه گابانا، عطری است با رنگ و بویی کاملا شرقی و ترکیبی از ترنج، نارنگی، زنبق و شکوفه‌های گل‌مریم. اضافه کردن کارامل، وانیل، چوب صندل و مشک هم باعث شده تا این عطر کاملا شیرین و دلچسب باشد و مناسب برای همین روزهای پاییزی. طراحان این عطر معتقدند این عطر را برای بانوانی طراحی کرده‌اند که می‌خواهند منحصر به فرد باشند، پس اگر شما هم خیال دارید شرقی بودن خودتان را به رخ بکشید و منحصر به فرد باشید پاییز امسال را با این عطر سر کنید.

عطر چوبی!

L'Amour

LaliqueLaliqueL'Amour ترکیبی است از مرکبات و چوب‌های معطر. البته با رایحه غالب چوب! بنابراین اگر طرفدار رایحه‌های چوبی هستید از همین حالا می‌توانید روی این عطر حساب کنید. این عطر ترکیبی است از شکوفه‌ ترنج، گل رز، یاسمن و چوب سرو و صندل. رایحه‌‌ای ترش و کاملا چوبی هم نتیجه همه این ترکیبات است.

برفراز شهر!

Flower in the air

KENZOعطری بر فراز شهر پاریس! این عنوانی است که طرفداران کنزو برای طراحی تازه این عطر انتخاب کرده‌اند. عطر جدید کنزو Flower in the air همان‌طور که انتظار می‌رفت عطری است با رایحه گل‌ها. ترکیبی از عطر گل‌‌های ماگنولیا، رز، یاسمن همراه با عطر تمشک و کمی هم فلفل صورتی. اینها را اضافه کنید به رایحه مشک که در نهایت همان عطری که انتظار داشتید را به شما هدیه می‌کند. عطری کاملا شیرین و مناسب همین روزهای پاییزی!

گرم و دلنشین

Guilty Black

Gucciاگر طرفدار رایحه‌های سنگین هستید حتما به این محصول جدید گوچی فکر کنید. Guilty Black با یک تفاوت ویژه نسبت به دیگر عطرهای گوچی روانه بازار شده است. در این ادکلن رایحه گل‌ها کمتر شده است اما در عوض طعم شیرین و ملایم همیشگی عطرهای گوچی همچنان در آن به قوت خودش باقی مانده! رایحه این عطر ترکیبی است از میوه‌های تمشک و هلو، فلفل صورتی و عطر یاس بنفش. رد پای نعناع هندی و کهربا هم باعث شده که این عطر در گروه رایحه‌های گرم و دلنشین قرار بگيرد.
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

درمان شیک افسردگی با بوی بنفش
  #27  
قدیمی 20/11/2013
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
Icon006 درمان شیک افسردگی با بوی بنفشبه شما پیشنهاد می‌کنیم سراغ عطرهای خنک و ترش بروید تا از رایحه‌اش برای فرار از خستگی روزانه لذت ببريد.(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) به شما پیشنهاد می‌کنیم سراغ عطرهای خنک و ترش بروید تا از رایحه‌اش برای فرار از خستگی روزانه لذت ببريد.

عطرهای مخصوص خودتان را استفاده کنید

خوش آمدن از رایحه‌های جنس مخالف طبیعی است اما فراموش نکنید هرگز از رایحه‌های جنس مخالف استفاده نکنید؛ از آنجا که خصوصیات هر جنس در رایحه عطر مخصوص آن لحاظ شده و مواد شیمیایی به کار گرفته شده در رایحه‌ها نیز با فیزیولوژی بدن متناسب است، حتما باید از عطرهای در نظر گرفته شده برای همان جنس استفاده شود.

Thierry mugler

مارک «ماگلر» با رایحه این عطر توانست عرصه رقابت را بر دیگر رقیبانش تنگ کند. راز موفقیت این عطر را می‌توان ماندگاری بالای رایحه‌اش دانست؛ البته ناگفته نماند خوشبویی و ماندگاری نمونه‌های قبلی ماگلر زبانزد عطربازهای حرفه‌ای است؛ زنجبیل، گل شاه‌پسند، شکوفه لیمو، شکوفه نارنج و چوب سدر در کنار هم بویی متفاوت که ردپایی از بوی گلی، چوبی و تند را با هم دارد. ماندگاری این عطر بین 4 تا 6 ساعت است، بهتر است از رایحه این عطر برای مناسبت‌های رسمی استفاده کنید تا در محیط کار.

Jeanne lanvin couture

ترکیب پیچیده و شیک که نمونه جدیدتری از Jeanne lanvin است که در پوشش شیشه‌ای بنفش رنگ و شکیل روانه بازار شده است. بویی آمیخته از رایحه‌های میوه‌ای و گلی که برای مناسبت‌های رسمی پیشنهاد می‌شود. تمشک، گل صد تومنی، گل مگنولیا، گل بنفشه و شاتوت در سه سايز 50،30و 100 میل تولید شده است.Vera Wang- Princess Nigh

رایحه‌ای شیک و مناسب افراد مشکل‌پسند؛ پر رمز و راز با ترکیبات عجیب و غریب گل یاس، توت وحشی، تمشک شیرین، هندوانه، گل رز، شکوفه پرتقال، شکر، وانیل و... رایحه‌ای که از دیگر رقبایش گوی سبقت را گرفته است. ردپای ترکیبات متنوع ترش، شیرین و گلی رایحه این عطر مهر تايید خاص بودنش است و به‌حق هم بوی مدرن و متفاوت خواهد کرد.

Flower bomb viktorrolf for women

زمانی که در عطر را باز می‌کنید احساس می‌کنید در مکانی پر از گل قدم گذاشته‌اید؛ رایحه‌ای از شکوفه گل‌های تازه یاسمن، ارکیده و لیلیوم در کنار بوی نعناع هندی است که بویی شیرین و شرقی دارد و در 3سایز50،30 و 100 میل تولید شده است؛ بهتر است از این عطر برای مناسبت‌های نیمه رسمی استفاده کنید.

Belle D`Opium

عطری است کاملا پیچیده و خاص که ایو سن لارن روانه بازار کرده است؛ ترکیب هلو، فلفل سفید، زنبق، یاسمن و صندل در کنار هم معجون خوشبویی را به ارمغان آورده که شما می‌توانید در 3 سایز 50،30 و 90 میل خریداری کنید.Lancome tresor midnight rose

رایحه‌ای رمانتیک برگرفته از بوی شکوفه گل رز سیاه است که برای استفاده در مناسبت‌های رسمی پیشنهاد می‌شود. لانکوم با این عطر تلاش کرده است یکی از مطلوب‌ترین رایحه‌های عشق را تولید کند. شکوفه یاس، وانیل در کنار توت سیاه و مشک سفید بویی شیرین و در عین حال خاص را برای افراد شیک‌پوش به مشام می‌رساند.

Nina by Nina Ricci

این عطر با بویی تازه با دارابودن عصاره لیموترش و سیب حس تازگی را به فرد القا می‌کند. در ساخت آن همچنین از گل صد تومانی، توت خاردار هندی، عطر بادام سوخته و وانیل استفاده شده است که درنهایت با چوب درخت سیب، سدر و مشک حس مطبوعی را منتقل می‌کند. ریچی ریچی دارای مخلوطی است که بهتر است برای مکان‌های رسمی‌تر استفاده شود.نكته طلايي

اگر از نوشته‌های ریزی که روی شیشه و جعبه عطرها حک می‌شوند مطلع نیستید و شناخت کافی ندارید و در زمان خرید فقط به راهنمایی فروشنده اکتفا می‌کنید، نیم‌نگاهی به این میانبر بیندازید که هنگام خرید عطر با شناخت بیشتری پا به فروشگاه‌های عطرفروشی بگذارید تا دچار سردرگمی نشوید.

Fresh : رایحه پرطراوت شبیه علف و سبزه‌های ترشده که حس جوانی، شادابی و پویایی به انسان می‌دهد.

Fruity: رایحه میوه‌ها که بیشتر از مرکبات حاصل می‌شود.

Citrus: رایحه مرکباتی مانند پرتقال، بهارنارنج و لیمو به این نام خوانده می‌شود.

Spicy : رایحه تند و تیز مثل انواع فلفل.

Woody : رایحه‌ای خنک که بوی درختان خشک جنگلی را می‌دهد و حس سرزندگی ایجاد می‌کند.

Floral: رایحه گرم و ملایم گل‌ها که حس جاودانگی در آدم برمی‌انگیزد.

Sweet : رایحه‌ای شیرین مانند وانیل.

Light: رایحه‌ای سبک و ملایم.

Oriental: رایحه‌ای گرم که بویی مشابه کاج، سرو و بلوط می‌دهد.
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

چگونه عطر تقلبی را تشخیص دهید؟
  #28  
قدیمی 06/04/2014
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
Icon014 چگونه عطر تقلبی را تشخیص دهید؟

عطرها از 78 الی 95 درصد الکل طبیعی به علاوه اسانس های روغنی ساخته می شوند.


(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) اینکه در هر عطری میزان اسانس روغنی به کار رفته چقدر باشد، اسامی مختلفی به عطرها می دهد که خوب است شما هم با آنها آشنا شوید تا موقع خرید انتخاب دقیق تری داشته باشید.انواع عطر

* پرفیوم ها: پرفیوم ها بهترین و با دوام ترین نوع رایح ها با 22 درصد اسانس روغنی هستند.

* ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، اتدوپرفیوم ها قرار می گیرند. این گروه با داشتن 15 الی 22 درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می آورند.

* ادوتویلت ها: این دسته 8 تا 15 درصد اسانس روغنی دارند.

* ادکلن ها: که برای مردان استفاده می شود تنها حدود 4 درصد روغن دارند.

* اوفرش ها: اما رقیق ترین عطرها اصطلاحا ادوفرش نامیده می شوند که 3 درصد اسانس روغنی دارند و به کار آنهایی می آیند که دلشان می خواهد عطرشان بسیار ضعیف و ملایم باشد. هر چقدر میزان اسانس روغنی یک عطر بیشتر باشد قیمتش هم بیشتر و ماندگاری اش زیادتر خواهد بود. برای همین با توجچه به استفاده ای که از عطرتان می کنید یکی از دسته های بالا را انتخاب کنید. معمولا برای مهمانی ها دسته اول و دوم گزینه های بسیار مناسبی هستند، به خصوص آنهایی که دوست ندارند عطرشان را به همراه شان ببرند و مجددا تجدیدش کنند. برای استفاده های روزمره و محیط های کاری، از ادوتویلت ها و ادوفرش ها استفاده کنید که رایحه های رقیق و ملایمی دارند. امروزه ادوپرفیوم ها و ادوتویلت ها، بیشترین تولید خودشان را دارند. چون آدم های امروزی بیشتر از هر چیزی خواستار ماندگاری هستند و هر دو این موارد ماندگاری نسبتا بالایی دارند.

نگهداری عطر

بعد از استعمال عطر از محکم بسته شدن درش مطمئن شوید. شیشه عطرها را در جاهای گرم یا در معرض نور خوشید قرار ندهید. این کار باعث از بین رفتن بخش زیادی از بوی عطر و در عین حال تیره شدنش می شود. به همین خاطر است که خیلی از تولیدکنندگان عطرها شیشه های تیره یا مات را برای عطرشان انتخاب می کنند.

سعی کنید عطری را انتخاب کنید که انگار برای شما ساخته شده است، عطری که با آن احساس راحتی کنید. به اینکه این عطر روی بدن فلان دوست یا آشنا خوش بوست اکتفا نکنید. عطرها را حتما باید روی بدن خودتان امتحان کنید. پوست هر کسی، میزان خشک یا چرب بودنش و حتی رایحه شخصی هر فردی با دیگران متفاوت است . وقتی برای خرید عطر به فروشگاهی می روید، آن عطر را روی بدنتان اسپری کنید و بگذارید 10 دقیقه بماند. معمولا بعد از 10 دقیقه عطرها خودشان را نشان می دهند و می توانید تشخیص بدهید برای شما مناسب هستند یا نه اما هستند عطرهایی که در یک ساعت اول چندان دوست داشتنی به نظر نمی رسند و تازه بعد از گذشت یک ساعت خودی نشان می دهند. سعی کنید برای خرید عطر اصلا و ابدا عجله نکنید. باور کنید آدم لباسی با پارچه زیر را راحت تر از عطر نامناسب تحمل می کند!

رایحه های اصلی

عطرها با اینکه خیلی متفاوت هستند اما در ساخت شان معمولا از یکسری رایحه های اصلی استفاده می شود، رایحه هایی مثل عطر گل ها، رایحه های شرقی، ترکیب گل و رایحه های شرقی، چوب صندل و میوه ها جزو اصلی ترین ها هستند. همچنین گیاهانی مثل بادیان رومی، گل سرخ، ترنج، هل، چوب سدار، اکالیپتوس، کندر، یاسمن، شمعدانی، زنبق، اسطوخودوس، لیمو، یاس بنفش، لی لی، ماگنولیا، خزه، بهار نارنج، پرتاقل، زنبق زرد، نعنا، کاج، تمشک، رز، گل مریم و وانیل جزو موارد بسیار محبوب و پرطرفدار به حساب می آیند. نوع عطر این گیاهان و میوه هاست که تعیین می کند عطر شما سرد است یا گرم.

شاید از خودتان بپرسید؛ چطور می شود عطری که ترکیبی از روغن های معطر و الکل است ماندگار شود؟ در حالی که الکل می پرد و روغن های معطر هم ممکن است زیاد با دوام نباشند. راز ماندگاری عطر با بخش دیگری از طبیعت تکمیل می شود: حیوانات! جالب است بدانیدعطر را با کمک گرفتن از بعضی از حیوانات ماندگار می کنند. حیواناتی مثل آهو، با ایجاد مشک به دوام عطرها کمک می کنند. یعنی معمولا سازندگان عطرهای خوشبو مقداری مشک و عنبر هم به عطرشان اضافه می کنند تا این عطرها مدت زمان بیشتری رایحه شان را حفظ کنند و روی بدن بمانند. معمولا میزان پرفیوم ها و ادوپرفیوم ها به همین خاطر بیشتر از سایر عطرهاست. بنابراین اگر میزان ماندگاری عطر برایتان مهم است به سراغ این دو دسته بروید.

تمام محصولات عطری

از تمام محصولات وابسته به عطرتان استفاده کنید. اگر دقت کرده باشید به خصوصعطرهایی که توسط کمپانی های معروف تولید می شوند معمولا داخل جعبه هایی هستند که سایر محصولات مثل لوسیون و ژل حمام یا دوش هم درونشان قرار گرفته است. برای اینکه همیشه بوی خوبتان به قوت نخستین لحظات استفاده از عطر باقی بماند می توانید موقع استحمام از ژل دوش یا حمام این محصولات استفاده کنید.

بعد از استحمام، لوسیون همان محصول یا اسپری را مورد استفاده قرار دهید. در نهایت هم ادوپرفیوم تان را روی بدن اسپری کنید و مطمئن باشید که این رایحه تا استحمام بعدی به خوبی روی بدنتان باقی خواهد ماند. به خاطر داشته باشید برای استفاده از لوسیون خوب است که از پاها شروع کنید. اینطوری عطر لوسیون رو به بالا می رود و خیلی خوب روی بدن می نشیند.

عطر ارزان قیمت هرگز!

دقت داشته باشید که هیچ گرانی بی حکمت نیست! مسلما یک عطر ارزان قیمت نه چندان معروف نمی تواند جای شرکت های معتبر سازنده عطر را بگیرد. در مورد عطرهای نامرغوب باید بدانید که ممکن است پس از استفاده بد بو شوند برای همین اگر از این نوع عطرها دارید آنها را به هیچ وجه وی لباستان اسپری نکنید. این کار باعث می شود بوی بد به خورد لباس برود و به سختی بتوانید از دستش خلاص شوید اما اگر روی مچ دست هایتان اسپری شده باشد با شست و شو به راحتی از بین خواهد رفت.

عطر را معمولا روی لباس اسپری نمی کنند، به خصوص پرفیوم ها و ادوپرفیوم ها، چون میزان روغن آنها بالاست و روی لباس لکه می اندازد ولی اگر خیلی دوست دارید لباستان هم بوی عطر بدهد، می توانید عطر را روی لباس های تیره و با فاصله اسپری کنید، آن هم در محل هایی که به چشم نمی آیند، مثل زیر تای یقه لباس.عطر گرم، عطر سرد


معمولا بیشتر افراد تعریف ساده عطر گرم و سرد را می شناسند؛ می دانند عطرهایی که در آنها رایحه شکلات یا چوب صندل یا ادویه های شرقی به کار رفته باشد عطرهای گرم به حساب می آیند و عطرهایی که در آنها رایحه لیمو و نارنج یا هندوانه به کار رفته باشد عطرهای خنک هستند. برای فصل های سرد باید از رایحه های گرم استفاده کرد و برای فصل های گرم از رایحه های سرد.

حالا که کم کم به بهار نزدیک می شویم، بد نیست به فکر عوض کردن عطرتان بیفتید. برای این فصل از رایحه های خنک استفاده کنید. بهتر است برای این فصل 2 عطر تهیه کنید؛ یکی برای استفاده روزمره و دیگری برای مهمانی ها. عطرهای سنگین، مثل تولیدات شرکت دیور یا ورساچه را در مهمانی ها استفاده کنید؛ این عطرها معمولا به تلخی یا شیرینی می زنند.

از آنجایی که با ورود به فصل بهار روزهای گرم هم کم کم خودی نشان می دهند به سراغ عطرهایی با ماندگاری بالا بروید. بدن در فصول گرم سال، بیشتر عرق می کند و همین مسئله باعث از بین رفتن زود به زود بوی عطر می شود. برخلاف زمستان که عطرها برای خودشان حالا حالاها می مانند و جایی نمی روند!

نحوه درست استفاده کردن از عطر


خیلی ها فکر می کنند همین که عطر را روی بدن اسپری کنند، کار تمام است! اشتباه نکنید. عطر زدن آداب مخصوص به خودش را دارد، البته اگر دلتان می خواهد ماندگاری عطرتان بیشتر شود و مرتبا مجبور به استفاده مجدد نباشید؛ عطر را روی قسمت های نبض دار بدن اسپری کنید آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری که از فاصله نزدیک اسپری شود. روی یک نقطه جمع می شود و احتمال اینکه بوی آن به تلخی بزند زیاد می شود مچ دست ها، گردن (در مواردی ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود) و آرنج ها محل های اصلی اسپری شدن عطر هستند. دست تان را در فاصله 10 تا 15 سانتیمتری این نقاط بگیرید و به آرامی عطر را اسپری کنید. در مورد مچ دستان یک نکته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر، مچ ها را به هم نسایید؛ این کار باعث خراب شدن بوی عطرتان می شود.

بعضی ها عطر را تنها روی گردن شان اسپری می کنند اما فقط به گردن اکتفا نکنید چون بخش زیادی از بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و کمرنگ می شود. مچ دست ها برای تکمیل این پروژه عالی است! یک راه جالب دیگر هم برای اینکه بوی خوشتان بیشتر شود وجود دارد، مقدار کمی از عطرتان را در هوا اسپری کنید و به سمتش بروید، اینطوری عطر روی تمام بدنتان خواهد نشست. اگر عطرتان ماندگاری کمی دارد و برای مثال تا از خانه به مهمانی برسید پریده است یا کمرنگ شده، خوب است شیشه را به همراه تان داشته باشید و وقتی نزدیک مقصد مورد نظرتان شدید از عطرتان مجددا استفاده کنید. این کار عطر را تازه تر نگه می دارد.

عطر اصل

نسبت به خرید عطر اصلف حساس باشید. عطرها مستقیما با سیستم تنفسی شما سروکار دارند. اگر عطر شما نامرغوب باشد احتمال اینکه به بدنتان و حتی به محیط زیست صدمه بزند زیاد است. این روزها زیاد دیده می شود که دستفروش ها عطرهایی را با شکلی شبیه عطرهای اصل می فروشند و متاسفانه عده ای هم این عطرها را می خرند. سری به سایت های فروش عطر مورد نظرتان بزنید. با یک جستجوی ساده متوجه خواهید شد که قیمت آن عطر حدود چقدر است. چطور ممکن است همان عطر را با یک دهم قیمت بفروشند و بگویند اصل هم هست؟ حتی اگر گفتند به خاطر نداشتن جعبه به قیمت پایین فروخته می شوند باور نکنید؛ این عطرها تقلبی هستند.

تشخیص عطر اصلی از تقلبی


چگونه عطر تقلبی را تشخیص دهید؟ عطرهای تقلبی معمولا شیشه های نامرغوب و کدری دارند. چاپ روی شیشه و جعبه معمولا کمرنگ و با نمونه اصل آن متفاوت است و محتویات شیشه به طرز عجیبی غیرعادی به نظر می آید (مثلا خیلی پررنگ هستند). اگر در اینترنت عکس نمونه های اصل را ببینید به راحتی می توانید با نمونه هایی که فروشنده ها به شما نشان می دهند مقایسه کنید و انتخاب درستی داشته باشید.

اگر عطر شما تقلبی باشد می تواند علاوه بر پوست به ریه ها نیز آسیب بزند. علائمی مثل خارش گلو و بینی، عطسه، آبریزش بینی و سرفه می تواند نشان دهنده مشکل دار بودن عطرتان باشد. از طرف دیگر افرادی که آلرژی دارند یا به بیماری ها و مشکلات تنفسی مثل آسم دچار هستند باید بسیار مراقب خودشان باشند.

1- عطر را در نقاط نبض دار بدن استفاده کنید نقاطی که جریان خون قوی و پوست گرم تر از دیگر نقاط می باشد مانند مچ دست، پشت گوش، قفسه سینه، گردن، پشت زانوها و داخل آرنج ها

2- عطر را بصورت چند لایه استفاده کنید تا ماندگاری آن افزایش یابد.

3- پس از 4-3 ساعت معمولا باید مجددا به خودتان عطر بزنید.

4- عطر را در هوای روبروی خود اسپری کرده و از آن عبور کنید. با این کار عطر بطور یکنواخت روی بدن شما می نشیند.

5- هیچگاه عطر را مستقیما روی لباس خود به کار نبرید زیرا ممکن است ایجاد لک کند.

6- هنگام خرید اجازه دهید حداقل عطر بمدت 10 دقیقه روی پوست شام باقی بماندو زمانی که بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمیخته می گردد ایجادی بوی متفاوتی خواهد کرد. با این کار انتخاب بهتری خواهید کرد. همچنین بیش از 3 عطر را همزمان امتحان نکنید چون بینی شما دیگر قدرت تشخیص نخواهد داشت.

گاهی ممکن است یک عطر تقلبی مشابه اصل را با قیمت مناسب به شما عرضه کنند و ادعا شود که همان عطر اصلی است. مثلا طرف می گوید این را خودم وارد کرده ام و با قیمت مناسب تر می دهم ولی یادتان باشد نمی شود چک پول 50 تومانی را 25 تومان خرید. شما یک محصول دربسته می خرید و داخل آن را نمی بینید. تستر هم هست ولی گاهی ممکن است تستر اصل را به شما نشان بدهند و کالایی که می خرید تقلبی باشد.

در کل بهترین روش برای تشخیص عطر تقلبی و اصل این است که از کنار خیابان یا فروشگاه هایی که نمی شناسید خرید نکنید. وقتی شما فروشگاه را بشناسید با خیال راحت خرید می کنید و نیاز به تشخیص نیست. باید مغازه را بشناسید و مطمئن باشید فروشگاه معتبری است. نمی توانیم بگوییم از کجا می توانید بفهمید عطری که می خرید اصل است ولی می گوییم از کجا می توانید بخرید؛ فروشگاه های معتبر و قدیمی که سال ها در این کار بوده اند.
سلامت نیوز: از عطرها بیشتر بدانید
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

عطرهای اسپرت بهاری
  #29  
قدیمی 05/04/2015
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
Icon014 عطرهای اسپرت بهاری

بوی خوش اسپرت


این ‌بار خیال داریم با شما ادكلن‌هایی را مرور كنیم كه خاصیت آنها ایجاد شور و نشاطی است كه تنها بعد از تجربه یك ورزش جانانه در روح و جسم‌تان شكل می‌گیرد یا حتی طراواتی كه بعد از یك پیاده‌روی صبحگاهی در روزهای بهاری تجربه‌اش می‌كنید!(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند) این ‌بار خیال داریم با شما ادكلن‌هایی را مرور كنیم كه خاصیت آنها ایجاد شور و نشاطی است كه تنها بعد از تجربه یك ورزش جانانه در روح و جسم‌تان شكل می‌گیرد یا حتی طراواتی كه بعد از یك پیاده‌روی صبحگاهی در روزهای بهاری تجربه‌اش می‌كنید!اهل ورزش باشید یا نباشید تجربه رایحه این ادكلن‌ها شما را برای تجربه یك روز با روحیه و مهم‌تر از آن انرژی سرشار ورزشكاری وسوسه می‌كند.بمب انرژی

Burberry، SPORT ICE FOR WOMENساعت ورزش كه برسد شما به یك ادكلن اسپرت نیاز دارید؛ یك ادكلن اسپرت كه با رایحه خنكش خستگی بعد از ورزش را از جسم و روح‌تان پاك كند. ادكلن SPORT ICE زنانه بربری همان چیزی است كه شما خانم‌ها بعد از ورزش به آن نیاز دارید. رایحه خنك و گلدار این ادكلن احساس حركت، پویایی و نشاط را تا چند ساعت‌ بعد از ورزش در شما زنده نگه می‌دارد؛ ضمن اینكه انرژی لازم برای ادامه روز را در شما زنده می‌كند.

بدون لحظه‌‌ای توقف

YVESSAINTLAURENT، L HOMME SPORT ETD
ادكلن L HOMME SPORT ETD محصولی تازه از كمپانی ایوسن‌لورن، ادكلنی است ویژه مردان جوان؛ آن هم مردان ورزشكار. این ادكلن با رایحه تند و خنكش به شما آنچنان انرژی می‌دهد كه مدام خود را در حال حركت آن هم حركتی رو به جلو و بدون لحظه‌‌ای توقف تصور می‌كنید. رایحه ماندگار این ادكلن تركیبی است از گل شاه‌پسند، ترنج، گشنیز، چوب‌های جنگلی، هل، سدر، خس‌خس و در نهایت عنبر. با انتخاب این ادكلن هركجا كه باشید می‌توانید هیجان و نشاط ساعات ورزش را در وجودتان حس كنید.

بفرمایید هیجان!

DOLCE&GABBANA، the one sportرایحه سبك و خنك ادكلن the one sport دقیقا همان چیزی است كه شما بعد از یك ورزش دلچسب به آن نیاز دارید. رایحه این ادكلن كه محصول سال 2012 كمپانی DOLCE&GABBANA است، رایحه‌‌ای است خنك و تلخ با رایحه‌های چوب‌های معطر. رایحه چوبی این ادكلن در شما همان حس تحرك، تازگی و پویایی بعد از ورزش را زنده می‌كند. پس بهتر است هر وقت كه نیاز به كمی هیجان داشتید، سراغ این ادكلن بروید!

رقیب می‌طلبید!

HUGO BOSS، BOSS BOTTELD SPORTاگر اهل رقابت هستید آن هم با روحیه‌‌ای ورزشكارانه حتما در میان ادكلن‌های‌تان جایی برایBOSS BOTTELD SPORT باز كنید. رایحه خنك این ادكلن برای آقایانی كه طرفدار هیجانات ورزشی هستند، طراحی شده است. این رایحه آنچنان انرژی‌ای در شما ایجاد می‌كند كه ناخودآگاه خودتان را برای حاضر شدن در برابر رقیب آماده می‌بینید! رایحه خنك و ملایم این ادكلن تركیبی است از لیمو و اكالیپتوس همراه با گریپ‌فروت، مقداری هل و اسطوخودوس و بالاخره خس خس.

با ابهت مثل اقیانوس

Calvin Klein، CK Free SportCK Free Sport كه جدیدترین ادكلن از سری Freeهای كمپانی كلوین كلین است برای آقایانی مناسب است كه در برابر توانایی‌های‌شان هیچ محدودیتی نمی‌بینند؛ فرقی هم نمی‌كند كه در میادین ورزشی باشند یا در فضای درس و تحصیل یا در دنیای كسب و كار! رایحه شیرین و خنك این ادكلن كه رویا و ابهت اقیانوس را در شما زنده می‌كند، تركیبی است از عطر پرتقال و نارنج، گل‌‌های برف، نیلوفر و یاسمن، عنبر، سدر و در نهایت چوب صندل.

یك شیشه طراوت

Ralph Lauren، POLO SPORT WOMANPOLO SPORT WOMAN از آن ادكلن‌های قدیمی اما بسیار پرآوازه است. این ادكلن با رایحه خنك و نسبتا تند خود یك انتخاب كاملا مناسب است برای خانم‌های فعالی كه اهل ورزشند و پرانرژی. استفاده از این ادكلن طراوت بعد از ورزش صبحگاهی را در جسم و روح شما زنده می‌كند. این ادكلن خنكا و طراوتش را مدیون رایحه شكوفه لیمو و گل‌های رز مخملی، فریزیا و پنجه مریم است كه با مهارت تمام با عطر چوب صندل، عنبر، بوته وحشی جاوی و نعناع هندی تركیب شده است.

رها‌تر از باد!

Escada، Sport Country Weekendخانم‌های طرفدارا ورزش می‌توانند روی رایحه چوبی و كم‌وبیش تند ادكلن Sport Country Weekend از طراحی‌های كمپانی Escada حسابی ویژه‌ باز كنند. این ادكلن كه از سری مجموعه Escada Sport است با رایحه خنك خود حس آزادی و رهایی را در شما زنده می‌كند؛ درست همان حسی كه بعد از یك ورزش سخت اما دلچسب تجربه‌اش می‌كنید! این ادكلن كه طراحی شیشه‌ آن هم به نوبه خود قابل توجه است، تركیبی است از رایحه گل رز و گل ساعت، مقداری هم صمغ، سنبل و چوب صندل.

آماده برای‌ یك روز پركار!

CHANEL، CHANEL HOMME SPORTرایحه خنك و شاداب CHANEL HOMME SPORT آنچنان سرزندگی‌ای در شما ایجاد می‌كند كه با تمام توان یك ورزشكار حرفه‌‌ای خود را آماده یك روز پركار و طاقت‌فرسا می‌بینید آن هم با وسوسه‌‌ای عجیب برای تلاش و تحرك هرچه بیشتر! رایحه این ادكلن كه چندان هم تازه‌وارد نیست تركیبی است از عطر پرتقال (از نوع ماندارین)، رایحه‌های دریایی و بالاخره كمی هم فلفل و سدر البته شكوفه‌های بهارنارنج، عطر دانه‌های تونكا، هل، وانیل و مشك و عنبر را هم باید به این مجموعه اضافه كنید!
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول

عطر مناسب خود را انتخاب کنید
  #30  
قدیمی 03/05/2015
آواتار raya
raya raya آفلاین است
مدیر ارشد تالار اجتماعی و روانشناسی
مدیر ارشد تالار تالار پزشکی و سلامت
مدیر ارشد تالار شعر و ادبیات
مدیر بخش اخبار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر ارشد ماه کاربر اخلاق ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: الهام
جنسيت: زن
شغل: فعلا دانشجو
محل سکونت: آب وآفتاب و آیینه
مدرک تحصيلی: فوق دیپلم و دانشجو کارشناسی
پست: 14,425
سپاس: 8,613
از این کاربر 12,656 بار در 6,224 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 6
به این کاربر 1 بار در 1 پست اعتراض شده
چوب: 14,357,890
Icon014 عطر مناسب خود را انتخاب کنیدانتخاب عطر یکی از پیچیده ترین خریدهای ممکن است. دیدن تعداد زیادی عطر یکجا و بوییدن انواع آن هنگام خرید، واقعا فرد را گمراه می کند. شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید. گاهی اوقات پیش می آید که بعد از خرید عطر متوجه می شوید این، آن چیزی که می خواستید نیست یا ممکن است از پخش بوی بالایی برخوردار نباشد.


(فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند)
مجله زیبایی سالم - شادی آرمان نهاد:

راز ماندگاری عطرها

انتخاب عطر یکی از پیچیده ترین خریدهای ممکن است. دیدن تعداد زیادی عطر یکجا و بوییدن انواع آن هنگام خرید، واقعا فرد را گمراه می کند. شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید. گاهی اوقات پیش می آید که بعد از خرید عطر متوجه می شوید این، آن چیزی که می خواستید نیست یا ممکن است از پخش بوی بالایی برخوردار نباشد و ماندگاری آن کم باشد اما فراموش نکنید هرکاری فوت و فن خاص خودش را دارد. هنگام انتخاب عطر باید توجه داشته باشید که مارک عطر دلیل بر خوشبو بودنش نیست.اندکی صبر کنید


همشه هنگام خرید عطر، ابتدا آن را تست کنید اما عجله نکنید مدتی صبر کنید چون خاصیت عطرها این است که بعد از چند دقیقه بوی آن ها متفاوت خواهدشد؛ تست بوی اولیه و بوی نهایی.

بوی اولیه، بویی است که عطر در همان لحظه دارد و بوی نهایی که اصل کاری همین است، بویی است که بعد از چند دقیقه معلوم می شود. عطر را حتما روی پوست خود تست کنید. زمانی که بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمیخته شود، ایجاد بوی متفاوتی خواهدکرد و با این کار، انتخاب بهتری خواهید داشت. حواس تان باشد که بیش از دو یا سه نوع عطر را هنگام خرید تست نکنید، چون بوها مخلوط شده و نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید.

نگهداری از عطر


برای آنکه عطر سالم بماند، آن را در دمای خیلی پایین نگه ندارید. عطر باید جایی دور از نور خورشید و در مکانی تاریک نگه داشته شود. البته رایحه عطر به مرور زمان تغییر می کند و کمتر می شود.

عطر و فصل

سعی کنید عطر خود را متناسب با فصل انتخاب کنید. در فصول سرد از رایحه های ملایم استفاده کنید زیرا در این زمان عطرها ثبات بیشتر دارند و در فصل تابستان و گرم، رایحه های تند را انتخاب کنید.ماندگاری عطر


برای ماندگاری رایحه عطر، آن را چندین بار استفاده کنید. سپس مدت زیادی از بوی آن لذت خواهیدبرد.

برای پخش مناسب بوی عطر، همیشه آن را در جاهایی از بدن که نبض دارد بزنید؛ نقاطی که جریان خون قوی و پوست گرم تر از دیگر نقاط بدن است مانند: مچ دست، پشت گوش، قفسه سینه، گردن، پشت زانوها و داخل آرنج ها. ضمن این که به میزان روغن موجود در عطر هم توجه داشته باشید، عطری که دارای روغن بیشتری است، گران تر و ماندگارتر است.

قوی ترین عطرها دارای حداقل 22 درصد روغن است و باید از این نوع عطرها به میزان کم استفاده شود، چون بسیار قوی است.

بهتر است عطر را در هوای رو به روی خود اسپری کرده و از آن عبور کنید. با این کار عطر به طور یکنواخت روی بدن شما می نشیند.

به عطر خود اعتماد داشته باشید. شیشه عطر یا ادکلن را روی خود خالی نکنید. تنها یک یا دو پاف از عطر کافی است. مقدار کمی از آن مصرف کنید اما به یاد داشته باشید که پس از استعمال قرارگرفتن در معرف آفتاب، منجر به کاهش رایحه می شود.

1- پوست سالم و افزایش بوی عطر


یکی از رموز استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی، پوست سالم است. قبل از استفاده از عطر باید پوست را تمیز بشویید. اگر بوی بدن شما به شکلی است که اثر عطر را از بین می برد قبل از به کار بردن عطر از محصولات بهداشتی مناسب استفاده کند.

بوبرهایی با رایحه ملایم بوی عطر شما را نمی پوشاند، بلکه آن را افزایش می دهد. بوبرها هر نوع بوی عرق را از بین می برد و باعث می شود که رایحه عطر به خوبی بدن شما را خوشبو کند.

دقت کنید که عطر را در جایی که ماده بوبر یا ضدعرق استفاده کرده اید، به کار نبرید.

قبل از استفاده از عطر مطمئن شوید که خراش و زخم روبازی بر روی پوست خود ندارید، زیرا ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع شود.2- ایجاد رطوبت برای ماندگاری عطر

عطرها در محیط مرطوب ماندگاری بیشتری دارند. قبل از استفاده از عطر، ابتدا حالت پوست خود را ارزیابی کنید؛ آیا پوسته پوسته و خشک است یا مرطوب و سلامت است. از یک مرطوب کننده برای پوست خشک تان استفاده کنید تا به ایجاد رطوبت و نرمی پوست شما کمک کند. توجه داشته باشد که کرمی انتخاب کنید که مشابه بوی عطر شما باشد. البته اجازه بدهید تا کرم نرم کننده به خوبی توسط پوست تان جذب شود. عطر را بر روی بدن خود بپاشید و اطمینان حاصل کنید که در قسمت های اصلی قرار گرفته است تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

اگر پوست تان خشک است و پس از زدن کرم مرطوب کننده، خشک باقی می ماند؛ باید عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنید؛ زیرا پوست خشک عطر را می مکد و رایح آن را زودتر از بین می برد. طبیعتا بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم ماندگاری دارد. پس در انتخاب عطر خود دقت کنید.نکات کاربردی

• برخی افراد عطری مخصوص خود انتخاب و استعمال می کنند. بدین ترتیب هر زمان، کسی بوی آن عطر را استشمام کند، یاد آن ها می افتد.

• عطر را به پشت گردن اسپری کنید تا هر وقت که به موهای تان دست کشیدید بوی عطر بلند شود.

• اگر به هر دلیلی از مصرف مستقیم عطر یا ادکلن خوش تان نمی آید، از شامپو بدن معطر و لوسیونی با بوی مشابه استفاده کنید.

• هرکسی، محدوده ای از بو برای خود دارد که تقریبا به اندازه درازای دست است. هیچ کس نباید بوی شما را حس کند مگر اینکه وارد این محدوده شود.

• مچ دست ها را به هم نمالید. چون گرمایی که ایجاد می شود عطر را از بین می برد.

• نگران فاسدبودن عطرها نباشید اولا که عطر بین 5 تا 12 سال تاریخ انقضاء دارد. ثانیا عطرهای فاسد دو رنگ می شود و روی عطرها لایه ای از روغن نقش می بندد.
__________________
یا ابوالفضل تو را به جان مادرت قسمت میدم دستم بگیربرگ از درخت خسته میشه پاییز همش بهونست !


پاسخ با نقل قول
پاسخ

سایت های اجتماعی

برچسب ها
ادكلن, تابستان, تفاوت, خوشپوشی, طرفند, عطر, مقاله, ميوهاي, چوبی


تاپیک های مشابه
تاپیک آغازگر تاپیک تالار پاسخ ها آخرین ارسال
اخبار نظامی Alireza_Mahan23 فناوری و اطلاعات عمومی نظامی 3705 28/03/2016 10:38
جنگ نرم - شيوه ها ابزارها و اخبار مربوطه Alireza_Mahan23 فناوری و اطلاعات عمومی نظامی 470 17/11/2015 08:23
تاپیک جامع قاعدگی ( عادت ماهانه )ویژه بانوان و دختران raya زنان و زایمان 61 19/02/2015 18:24
گزارشات ریز و درشت از جهان ادبیات babi007 شعر و ادبیات جهان 69 23/07/2012 01:08
آرزو | مریم رضا پور K_pantea رمان 77 14/05/2012 11:12


کاربران در حال دیدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش-همه کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند : 4
golpar, Nazi.kaktos, raya, VeroNIKA
ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک
جستجوی این تاپیک:

جستجوی پیشرفته

قوانین ارسال
شمانمی توانید تاپیک جدید ارسال نمایید
شمانمی توانید پاسخی ارسال نمایید
شمانمی توانید پیوست ارسال نمایید
شمانمی توانید پست های خود را ویرایش نمایید

کد بی بیفعال است
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع


زمان محلی شما با تنظیم GMT +4.5 هم اکنون 06:11 میباشد.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 - 2016 ParsiKing. All Rights Reserved to Parsiking Group
دامین های زیر جهت ارائه خدمات در مالکیت سایت پادشاه ایرانی می باشد
parsiking.com - parsiking.biz - parsiking.org - parsiking.net - parsiking.in - parsiking.ir
vBCredits v1.4 Copyright ©2007 - 2008, PixelFX Studios