تالارهای پادشاه ایرانی

بازگشت   تالارهای پادشاه ایرانی > علوم نظامی > اسلحه و جنگ افزار

گفتگو قفل شد
 
ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک

باتوم و شوکرالكتريكي ( shocker )
  #1  
قدیمی 13/11/2009
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
باتوم و شوکرالكتريكي ( shocker )

شوكر ( shocker )امروزه نیروهای پلیس و امنیتی ، تجهیزات و تسلیحات جدیدتر و کارآمدتری برای مقابله با تبهکاران و دستگیر کردن آنها در اختیار دارند .از جمله این تجهیزات شوک دهنده ها یا همان باتومهای برقی هستند که می توانند تأثیر بسزایی در خاموش کردن شورشها و از پای درآوردن موقت شورشیان و تبهکاران داشته باشند.در این مقاله با اصول عملکردی این نوع سلاحها بیشتر آشنا خواهیم شد :


سیستم الکتریکی بدن انسان

همه ما الکتریسیته را یک عامل مضر برای بدنمان میدانیم.اگر صاعقه به کسی برخورد کند یا کسی دستش را به داخل یک پریز برق فرو ببرد،جریان برق ممکن است باعث فلج یا کشته شدن وی گردد.اما جریان الکتریسیته با توان و ولتاژ پائین تر برای بدن ما بی ضرر است.در واقع ، این نوع جریان برای بدن ما لازم و ضروری است.وجود جریان الکتریسیته در بدن ما ، برای انجام هرکاری ضروری است.

وقتی میخواهید یک ساندویچ درست کنید،مغز شما یک پیام الکتریکی به یک سلول عصبی میفرستد که این پیام سپس به ماهیچه های دست شما منتقل میشود.سیگنال الکتریکی به سلول عصبی میگوید که یک پیام نوترونی به سلولهای ماهیچه بفرستد و بدین ترتیب ،ماهیچه ها در جهت مناسب برای قرار دادن ساندویچ روی هم حرکت میکند.وقتی ساندویچ را گاز میزنید ، دهان شما سیگنال به مغزتان میفرستد که مزه آنرا به شما میگوید.

بدین ترتیب ، اجزای مختلف بدن از نیروی الکتریسیته برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده میکند.این در واقع مثل یک سیستم تلفن یا اینترنت عمل میکند.اولگوهای ویژه الکتریسیته از طریق خطوط منتقل میشوند تا پیامها را منتقل کنند.

برهم زدن سیستم بدن

ایده اصلی بکار رفته در یک سلاح شوک دهنده این است که این سیستم ارتباط را مختل کند.شوک دهنده ها یک بار الکتریکی با ولتاژ بالا و آمپر پائین ایجاد میکنند.در واقع این بار الکتریکی دارای فشار بالا و شدت جریان پائین میباشد.وقتی شما شوک دهنده را بطرف یک مهاجم میگیرید و ماشه آنرا میکشید ، این جریان وارد بدن مهاجم میشود این بار که با شدت 3 میلی آمپر جریان دارد ، به اندازه کافی قوی نیست که بتواند به بدن انسان صدمه ای بزند ف مگر اینکه برای دوره زمانی طولانی به طرف فرد شلیک شود.

شوک دهنده مقدار زیادی اطلاعات گیج کننده را به بدن فرد مهاجم میفرستد ، اما در واقع آنچه اتفاق می افتد از این قرار است :

بار الکتریکی با سیگنالهای الکتریکی ارسالی از مغز مهاجم ترکیب میشود .این مثل افزودن یک جریان خارجی به خطوط تلفن است.

سیگنال اصلی با نویزهای گوناگونی ترکیب میشود و عمل بازخوانی پیام را بسیار مشکل مینماید.وقتی این خطوط ارتباطی به سمت پائین حرکت میکنند ، دیگر فرد مهاجم کنترلی روی ماهیچه هایش نخواهد داشت و ممکن است بطور موقت فلج شود.

این جریان الکتریکی ممکن است بوسیله یک فرکانس پالسی تولید شود که خود سیگنالهای الکتریکی بدن را تقلید میکند.در این حالت ، جریان الکتریکی ارسالی از طریق عصبها ، از ماهیچه ها میخواهد که حجم زیادی از کار را در یک دوره کوتاه انجام دهند.اما این سیگنال ، فرمان هیچگونه حرکت خاصی را در بر ندارد .این امر باعث میشود ذخایر انرژی فرد مهاجم تحلیل رود و وی بقدری ضعیف شود که نتواند حرکت کند.از سوی دیگر ، با توجه به اینکه سلولهای عصبی و ماهیچه ها در تمام سطح بدن وجود دارند ، مهم نیست شوک دهنده را به کدام نقطه از بدن میزنید.

شوک دهنده استاندارد

شوک دهنده های متعارف ، طرحی بسیار ساده دارند .آنها به اندازه یک چراغ قوه هستند و معمولا با باطریهای 9 ولتی کار میکنند.این باطریها جریان الکتریسیته را به یک مدار متشکل از اجزای الکتریکی مختلف ارسال میکنند. این مدار از چند ترانسفورماتور تشکیل شده است که ولتاژ را افزایش ( معمولا بین 20000 تا 150000 ولت ) و قدرت را کاهش میدهند .این مدار همچنین یک نوسانگر دارد که به جریان ،حالت نوسانی میدهد تا یک الگوی پالسی ویژه از الکتریسیته ایجاد شود.این جریان یک خازن را شارژ میکند .خازن نیز یک بار الکتریکی درست کرده و به الکترودهای انتهای مدار میفرستد.الکترودها دو صفحه فلزی رسانا هستند که روی مدار نصب شده اند و بین آنها فاصله وجود دارد .از آنجا که الکترودها در امتداد مدار نصب شده اند ، بین آنها اختلاف ولتاژ بالائی وجود دارد.اگر فاصله بین دو الکترود را با یک رسانا (مثلا بدن فرد مهاجم ) بپوشانید ، پالسهای الکتریکی سعی میکنند از یک الکترود به الکترود دیگر منتقل شوند و در نتیجه ، جریان الکتریسیته وارد سیستم عصبی فرد میشود.

الکترودهای بیشتر

امروزه بیشتر انواع شوک دهنده ها دو جفت الکترود دارند؛یک جفت درونی و یک جفت بیرونی دارند.جفت بیرونی ، الکترودهای بار ( Charge Electrodes ) در فاصله بیشتری از هم قرار دارندو بنابراین جریان وقتی جاری میشود که یک رسانا بین آن دو قرار بگیرد.اگر جریان نتواند بین این دو الکترود جاری شود ، به جفت درونی یا الکترودهای آزمایشی ( Test Electrodes ) منتقل میشود .این الکترودها بقدری به هم نزدیک هستند که جریان الکتریسیته میتواند بین آنها جاری شود.جریان در حال حرکت ، ذرات هوا را در شکاف بین دو الکترود یونیزه میکند و یک جرقه با صدای خاصی ایجاد میکند.این جرقه معمولا به عنوان یک عامل بازدارنده استفاده میشود:وقتی مهاجم جرقه را میبیند و صدا را میشنود ،متوجه میشود که شما مسلح هستید.برخی از شوک دهنده ها از عامل هیجان بجای هشدار استفاده میکنند.این نمونه ها به شکل چتر ، چراغ قوه یا دیگر اشیاء دارای کاربرد روزانه دارند ، در می آیند و مهاجمان را غافلگیر میکنند.این نوع شوک دهنده ها معمولا توسط برخی شهروندان خاص استفاده میشوند، چونکه کوچک هستند و استفاده از آنها بسیار ساده است.اما نیروهای پلیس و امنیتی معمولا از شوک دهنده های پیچیده تر با برد بیشتر استفاده میکنند


شوک دهنده پرتابییک نوع معمول شوک دهنده ها ، انواع پرتابی (Taser Gun ) هستند.این نوع شوک دهنده ها بر اساس همان اصول بکار رفته در شوک دهنده های معمولی کار میکنند و فقط دو الکترود شارژ آنها به یک قسمت خاص وصل نیستند .این الکترودها در انتهای دو سیم رسانای بلند قرار دارند که به مدار الکتریکی شوک دهنده وصل میشوند.با کشیدن ماشه ، یک کارتریج گاز فشرده در داخل شوک دهنده باز میشود .گاز در حال انتشار ، فشاری را در پشت الکترودها ایجاد میکند و آنها را به جلو پرتاب مینماید.

این الکترودها دو گیره کوچک دارند که به لباس مهاجم وصل میشود.وقتی الکترودها وصل میشوند، جریان از طریق سیمها به بدن مهاجم منتقل میشوند و به همان روش قبلی وی را از پای در می آورد.برتری عمده این طرح ، در دور برد تر بودن آن است (برد آن 4 تا 6 متر میباشد ) و نقطه ضعیفی که دارد نیز این است که تنها یک بار میتوان با آن شلیک کرد،چرا که پس از هر بار شلیک باید سیم را جمع کرد و دوباره در محل قرار دهید و یک کارتریج گاز جدید بگذارید.البته در صورت از دست رفتن هدف ،میتوان زا تیزرهایی مانند شوک دهنده های قبلی استفاده کرد.

شوک دهنده های پرتابی یک سامانه تشخیص شلیک کننده نیز دارند.وقتی یک پلیس الکترودها را شلیک میکند ، چندین شیئ به اندازه آبنبات همراه آن پرتاب میشود که نشان میدهد چه کسی و در چه جهتی شلیک کرده است.برخی از این انواع ، یک رایانه نیز دارند که زمان و تعداد شلیکها را ثبت میکند.


شوک دهنده مایع
شوک دهنده ها یک نمونه دیگر نیز دارند که تا حدودی دور برد تر است.و با نام شوک دهنده مایع شناخته میشود .تنها فرق این نوع شوک دهنده با شوک دهنده های پرتابی در این است که برای ارسال جریان الکتریسیته از یک جریان مایع استفاده میکنند و نه سیم .

این نوع شوک دهنده ها دارای یک مخزن هستند که یک ماده بسیار رسانا ( مخلوطی از آب ، نمک و دیگر مواد رسانا ) را در بر دارد .وقتی ماشه کشیده میشود، جریان الکتریسیته از اسلحه شروع شده و با گرفتن رد مواد مایع به مهاجم منتقل میشود.این سلاحها دارای برد بیشتری هستند و آنها را به دفعات میتوان استفاده کرد.اما شوک دهنده های مایع معمولا حجیم و سنگین هستند و گاهی نیز مخزن مایع آنها روی یک وسیله نقلیه سوار میشود.

شوک دهنده ها روز بروز کاربرد گسترده تری پیدا میکنند.با این نوع سلاحها میتوان افراد جانی و تبهکار را از پای در آورد بدون اینکه به افراد دیگر صدمه ای برسد و این برتری عمده آنها نسبت به سلاحهای گرم میباشد.


منبع : (فقط كاربران عضو مجاز به دیدن لینک ها هستند)
__________________آخرین ویرایش 22/07/2012 توسط : Alireza_Mahan23 در ساعت 14:33
3 کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :

5 تاپیک آخر توسط Alireza_Mahan23
تاپیک تالار آخرین ارسال کننده پاسخ نمایش آخرین پست
مشخصات تبلت 10 اینچی جدید سامسونگ لو رفت Samsung Alireza_Mahan23 0 261 03/05/2016 15:18
هشدار پلیس فتا درباره جاسوس‌ افزار «کی لاگر» هک و امنیت Alireza_Mahan23 0 179 03/05/2016 15:13
جشن عقد علي مشهدي، كمدين خندوانه اخبار سينما ، تئاتر و تلویزیون Alireza_Mahan23 0 349 27/04/2016 14:23
کوروش؛ اسطوره باستانی یا جنایتکار جنگی؟ تاريخ sahar607 1 772 17/11/2015 08:38
روش‌های بازیابی پسورد فراموش شده تلفن همراه +... نكات ، ترفند و مقالات Alireza_Mahan23 0 377 10/11/2015 08:44


  #2  
قدیمی 28/04/2010
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
شوکر پرتابی جدید :

مهندسان با بهبود طراحی سلاح دستی شوک‌آور الکتریکی پلیس، گلوله‌های جدیدی طراحی کرده‌اند که به جای 10 متر، تا 30 متر پرواز می‌کند و با انتقال جریان 500 ولتی، فرد مهاجم را تا 20 ثانیه فلج می‌کند.

اندکی از نیمه‌شب گذشته است. شما یک پلیس و در حال گشت‌زنی در شهر هستید که ناگهان، یک دزدی خیابانی را مشاهده می‌کنید. فرد مهاجم در فاصله 12 متری شما قرار دارد و به دلیل فاصله زیادش نمی‌توانید از اسلحه شوک‌آور خود استفاده کنید. شما فرمان ایست می‌دهید، سارق به درون یک کوچه فرار می‌کند، ولی کوچه بن‌بست است و سارق که اوضاع را این‌گونه می‌بیند، یک بطری پیدا می‌کند و به سمت سرتان پرتاب می‌کند و به این ترتیب برای خود موقعیتی فراهم کرده و به خیابان فرار می‌کند. شما اسلحه خود را می‌کشید و ...

به گزارش پاپ‌ساینس، این سناریو یکی از دشوارترین وضعیت ها برای تصمیم‌گیری در اجرای قانون است. برای یک افسر پلیس در هنگام انجام وظیفه محدوده‌ای به شعاع 10 تا 20 متر به عنوان منطقه خطر محسوب می‌شود، زیرا در این فاصله پلیس قادر به استفاده از اسلحه تیزر خود نیست. تیزر سلاحی است که قلاب‌هایی متصل به سیم را به سوی مهاجمین پرتاب می‌کند و با وارد کردن شوک الکتریکی، آن‌ها را زمین‌گیر می‌کند. اما در این فاصله فرد مجرم می‌تواند با پرتاب کردن اشیای خطرناک به سمت پلیس، او را به استفاده از ابزارهای کشنده مانند اسلحه وادار کند.

سید هیل، فرمانده بازنشته پلیس لس‌آنجلس و مشاور وزارت دفاع آمریکا در این باره می‌گوید: «به بیان ساده ما نیاز به انتخاب‌های کم‌خطرتری برای استفاده در این محدوده داریم».این‌جاست که پرتابه الکترونیکی در محدوده وسیع‌تر یا XREP وارد صحنه می‌شود. برخلاف تیزرها که فقط در محدوده 10 متری می‌توانند قلاب‌های متصل به سیم را به سمت مهاجمین پرتاب کنند، ایکس‌رپ جدید یک گلوله کالیبر 12 است که می‌تواند از یک اسلحه پمپی تا فاصله 30 متری پرتاب شود. این وسیله مانند یک گلوله عادی در هوا به پرواز درمی‌آید، اما به جای کشتن مجرمین اثری فلج‌کننده روی ماهیچه‌های آنها دارد.

هیل در این باره گفت: «این وسیله همه قابلیت‌های تیزر را در یک وسیله گلوله مانند فراهم کرده است».

مسلم است که بزرگ‌ترین مشکلی که مهندسان در طراحی این وسیله با آن روبه‌رو بودند، کوچک کردن هر چه بیشتر اندازه گلوله بود. در تیزرها، دو سیم به بدن مهاجم متصل شده و یک جرقه الکتریکی 50 هزار ولتی را منتقل می‌کنند. این ولتاژ به اندازه‌ای است که می‌تواند از لباس عبور کند و به بدن شوک وارد کند.

اما در ایکس‌رپ فقط از 500 ولت استفاده شده تا به این ترتیب، اندازه مدارهای الکتریکی لازم را کاهش دهند. اما به جای انتقال جریان توسط سیم، این وسیله جریان برق را توسط الکترودهای خارداری که به درون پوست نفوذ می‌کند، مستقیما به داخل بدن مهاجم می‌فرستد.

مارک هانچت، مهندس ارشد ایکس‌رپ در این باره گفت: «کلید موفقیت این روش آن است که به جای استفاده از ولتاژ بالا، از شکل درست موج استفاده شده است. جریان برق طوری شکل داده شده که سیگنال‌های الکتریکی بدن را شبیه‌سازی کرده و سیستم عصبی بدن را هدف قرار دهد».

استفاده از این وسیله از سال گذشته آغاز شده و تا کنون 4 بار با موفقیت در حین عملیات آزمایش شده است. تیزر در حال کار بر روی ساخت یک نارنجک با این شکل برای وزارت دفاع است که می‌تواند در محدوده 60 متری عمل کند.

نکات برجسته در طراحینوک گلوله: روی نوک این گلوله چهار قلاب الکتریکی طراحی شده که در هنگام برخورد، به پوست متصل شده و یک شوک الکتریکی کوچک و محلی را در محدوده‌ای به شعاع 15 سانتی‌متر منتقل می‌کند. این در حقیقت مقدمه شوک بزرگ‌تری است که به زودی به بدن وارد می‌شود. در اثر نیروی برخورد، یک سری پین شکسته می‌شود و به این ترتیب، شاسی گلوله از نوک آن جدا و یک سیم مسی برق‌دار را از خود آویزان می‌کند.

قلاب‌ها:اگر مجرم سیم را برای کامل شدن مدار و وارد شدن شوک نگیرد، شش قلاب بزرگ‌تر روی گلوله وجود دارد که می‌تواند در پوست نفوذ کند. در اثر برخورد گلوله به بدن، غلاف پلاستیکی جدا شده و الکترودهای 1.2 سانتی‌متری به نام کلاس مانند میخ خارج شده و با چرخش وارد بدن می‌شوند. نام کلاس از یک گیاه کاکتوس وحشی در صحرای سونوران آریزونا گرفته شده است.

تله دستی: فرد مهاجم به صورت غریزی سیم آویزان را می‌گیرد تا قلاب‌ها را از بدن خود خارج کند، اما این سیم برق‌دار است و با لمس آن، جریان الکتریکی از اولین مجموع از الکترودها در نوک گلوله به دست مهاجم منتقل می‌شود. با این کار بر اثر شوک وارد شده، دست مهاجم محکم به دور سیم فشرده می‌شود و او نمی‌تواند سیم را رها کند. اکنون الکتریسیته به راحتی درون بدن جریان پیدا می‌کند و به مدت 20 ثانیه او را فلج می‌کند.

باله‌ها : زمانی که گلوله از اسلحه خارج می‌شود، سه باله از انتهای آن خارج می‌شود که به پرتابه کمک می‌کند در یک مسیر 30 متری به طور مستقیم به پرواز درآمده و به سمت هدف حرکت کند.

مبدل: مبدل انرژی خارج شده از باتری را تبدیل می‌کند که باعث می‌شود جریان 1.3 میلی‌آمپری به مدت 20 ثانیه جریان پیدا کند. این جریان در مقایسه با جریان پریزهای برق که حدود 20 آمپر است، ضعیف است؛ اما از آن مهم‌تر، شیوه‌ای است که جریان در بدن پخش شده و با سیگنال‌های الکتریکی بدن برخورد می‌کند.

مارک هانچت در این باره گفت: «اگر شما شکل موج را به درستی تنظیم کنید، می‌توانید سیستم عصبی بدن را به هم بریزید».

پردازنده: زمانی‌که مدار این اسلحه کامل می‌شود، یک کامپیوتر که به صورت بورد روی گلوله نصب شده، به خازن دستور آتش می‌دهد که زمان شدت و شکل جریان را تنظیم می‌کند».

انرژی: دو باتری لیتیومی نیروی لازم برای پردازنده و مدارهای الکتریکی را فراهم می‌کنند.

بدنه: کل مدار داخل یک بدنه پلاستیکی ضربه‌گیر قرار داده شده که بتواند در برابر نیروی شلیک اسلحه مقاومت کرده و به هدف برخورد کند.
__________________


2 کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :

  #3  
قدیمی 28/04/2010
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
شوک دهنده های متعارف:

طرحی بسیار ساده دارند. آنها به اندازه یک چراغ قوه هستند و معمولا با باتری های 9 ولتی کار می کنند. این باتری ها جریان الکتریسیته را به یک مدار متشکل از اجزای الکتریکی مختلف ارسال می کنند. این مدار از چند ترانسفورماتور تشکیل شده است که ولتاژ را افزایش(معمولا بین 20000 تا 150000 ولت) و قدرت را کاهش می دهند. این مدار همچنین یک نوسانگر دارد که به جریان حالت نوسانی می دهد تا یک الگوی پالسی ویژه از الکتریسیته ایجاد شود.این جریان یک خازن را شارژ میکند. خازن نیز یک بار الکتریکی ایجاد کرده و به الکترودهای انتهای مدار می فرستد.
الکترودها دو صفحه فلزی رسانا هستند که روی مدار نصب شده اند و بین آنها فاصله وجود دارد.از آنجا که الکترودها در امتداد مدار نصب شده اند، بین آنها اختلاف ولتاژ بالایی وجود دارد. اگر فاصله بین دو الکترود را با یک رسانا (مثلا بدن فرد مهاجم) بپوشانید، پالس های الکتریکی سعی می کنند از یک الکترود به الکترود دیگر منتقل شوند و در نتیجه جریان الکتریسیته وارد سیستم عصبی فرد می شود.
امروزه بیشتر انواع شوک دهنده ها دو جفت الکترود دارند:
یک جفت الکترود داخلی و یک جفت الکترود بیرونی
جفت بیرونی ، در فاصله بیشتری از هم قرار دارند و بنابراین جریان وقتی جاری می شود که یک رسانا بین آن دو قرار بگیرد. اگر جریان نتواند بین این دو الکترود جاری شود، به جفت داخلی منتقل می شود. این الکترودها به قدری به هم نزدیک هستند که جریان الکتریسیته می تواند براحتی بین آنها جاری شود.
جریان در حال حرکت ، ذرات هوا را در فاصله بین دو اکترود یونیزه می کند و یک جرقه با صدای خاصی ایجاد می کند. این جرقه معمولا بعنوان یک عامل بازدارنده استفاده می شود: وقتی که مهاجم جرقه را می بیند و صدا را می شنود متوجه می شود که شما مسلح هستید.
برخی از شوک دهنده ها از عامل هیجان به جای هشدار استفاده می کنند. این نمونه ها به شکل چتر، چراغ قوه یا دیگر اشیاء که دارای کاربرد روزانه هستند در می آیند و مهاجمان را غافلگیر می کنند.

اقتباس از ماهنامه جنگ افزار

همانطور که در تاپیک سلاحهای مورد استفاده نیروی انتظامی در مبحث شوکرها نیز عرض کردم هدف نیروهای پلیس بر خلاف نیروهای نظامی که با هدف از پای در آوردن دشمن اقدام می نمایند، بازدارندگی مجرمین و تبهکاران میباشد و در این مسیر با توجه به پیشرفتهای تکنولوژیک که هر روز شاهد نوآوری های روزافزون آن هستیم سعی می نمایند از تجهیزاتی استفاده نمایند که علاوه بر متوقف نمودن مجرمین بتوانند کمترین آسیب فیزیکی و جسمانی را به آنان وارد آورند.نیروهای پلیس در برخورد با مجرمین با یک مشکل بزرگ نیز مواجه میباشند و آن این است که معمولا مجرمین در میان شهروندان عادی به اعمال مجرمانه خود اقدام می نمایند و به همین علت نیروهای پلیس از آزادی عمل نیروهای نظامی در صحنه جنگ با دشمن برخوردار نیستند و هرگونه اشتباه در تشخیص و تصمیم گیری و همچنین هرگونه خطا در هنگام شلیک میتواند منجر به وقوع حوادث جبران ناپذیر و هدف قرار گرفتن یک بی گناه گردد و این موضوع تبدیل به یک کابوس برای تمام نیروهای پلیس در سراسر جهان شده است.
به همین علت سعی شده علاوه بر استفاده از مهمات غیر کشنده ، از تجهیزاتی نیز استفاده شود که در صورت وقوع اشتباه ، وضعیت غیر قابل جبرانی را ایجاد ننماید.
شوکر های مورد استفاده نیروهای پلیس معمولا از انواع دیگر مدرن تر و قوی تر میباشد. هر چند که اصولا ماموریت شوکرها از پای درآوردن نیست ولی بهرحال نیروهای پلیس باید از توان بیشتری برای بازدارندگی برخوردار باشند و هرچند که در حال حاضر حتی استفاده از شوکرهای ساده نیز برای شهروندان عادی مجاز نمی باشد ولی معمولا انواع نظامی اینگونه تجهیزات با انواع غیر نظامی آنها متفاوت است.
بهر صورت باید اکیدا به این نکته توجه نمود که استفاده غیر صحیح از هر وسیله ای میتواند منجر به وقوع حوادث جبران ناپذیر گردد و نه تنها یک شوک دهنده ساده بلکه یک کارد میوه خوری نیز میتواند جان یک انسان را به خطر بیاندازد.
لذا توصیه من این است که چنانچه در گروه هایی قرار دارید که قانونا مجاز به حمل اینگونه تجهیزات هستید حتما روش های استفاده و مخاطرات احتمالی آنها را فرا گرفته و تا حد ممکن از استفاده از آنها خودداری فرمایید.مثلا باید آگاهی داشته باشید که ایجاد شوک در نقاط حساس بدن مانند صورت-بینی-گوشها -آلت تناسلی و نواحی اطراف قلب مخصوصا اگر پوشش نداشته باشند قطعا آسیب های جدی ایجاد می نماید که چنانچه زمان شوک دهی نیز طولانی باشد منجر به مرگ قربانی خواهد شد. توجه داشته باشید که حتی اسپری های فلفل یا اشک آور نیز در صورت استفاده غیر صحیح میتواند صدمات جدی ای به انسان وارد آورد.
__________________


2 کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :

  #4  
قدیمی 23/08/2010
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
شوکر با ولتاژ۴۵۰۰۰۰
یک شوکر با ولتاژ۴۵۰۰۰۰ ولت می باشد که جهت دفاع شخصی نیز بکار برده می شود .ولتاژ این مدار ممکن است فردرا به گیچی بیندازد یا در بضی از افراد فلجی موقتی را ایجاد نماید.
امروزه نیروهای پلیس و امنیتی ، تجهیزات و تسلیحات جدیدتر و کارآمدتری برای مقابله با تبهکاران و دستگیر کردن آنها در اختیار دارند .از جمله این تجهیزات شوک دهنده ها یا همان باتومهای برقی هستند که می توانند تأثیر بسزایی در خاموش کردن شورشها و از پای درآوردن موقت شورشیان و تبهکاران داشته باشند.در این مقاله با اصول عملکردی این نوع سلاحها بیشتر آشنا خواهیم شد :


سیستم الکتریکی بدن انسان

همه ما الکتریسیته را یک عامل مضر برای بدنمان میدانیم.اگر صاعقه به کسی برخورد کند یا کسی دستش را به داخل یک پریز برق فرو ببرد،جریان برق ممکن است باعث فلج یا کشته شدن وی گردد.اما جریان الکتریسیته با توان و ولتاژ پائین تر برای بدن ما بی ضرر است.در واقع ، این نوع جریان برای بدن ما لازم و ضروری است.وجود جریان الکتریسیته در بدن ما ، برای انجام هرکاری ضروری است.

وقتی میخواهید یک ساندویچ درست کنید،مغز شما یک پیام الکتریکی به یک سلول عصبی میفرستد که این پیام سپس به ماهیچه های دست شما منتقل میشود.سیگنال الکتریکی به سلول عصبی میگوید که یک پیام نوترونی به سلولهای ماهیچه بفرستد و بدین ترتیب ،ماهیچه ها در جهت مناسب برای قرار دادن ساندویچ روی هم حرکت میکند.وقتی ساندویچ را گاز میزنید ، دهان شما سیگنال به مغزتان میفرستد که مزه آنرا به شما میگوید.

بدین ترتیب ، اجزای مختلف بدن از نیروی الکتریسیته برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده میکند.این در واقع مثل یک سیستم تلفن یا اینترنت عمل میکند.اولگوهای ویژه الکتریسیته از طریق خطوط منتقل میشوند تا پیامها را منتقل کنند.

برهم زدن سیستم بدن

ایده اصلی بکار رفته در یک سلاح شوک دهنده این است که این سیستم ارتباط را مختل کند.شوک دهنده ها یک بار الکتریکی با ولتاژ بالا و آمپر پائین ایجاد میکنند.در واقع این بار الکتریکی دارای فشار بالا و شدت جریان پائین میباشد.وقتی شما شوک دهنده را بطرف یک مهاجم میگیرید و ماشه آنرا میکشید ، این جریان وارد بدن مهاجم میشود این بار که با شدت 3 میلی آمپر جریان دارد ، به اندازه کافی قوی نیست که بتواند به بدن انسان صدمه ای بزند ف مگر اینکه برای دوره زمانی طولانی به طرف فرد شلیک شود.

شوک دهنده مقدار زیادی اطلاعات گیج کننده را به بدن فرد مهاجم میفرستد ، اما در واقع آنچه اتفاق می افتد از این قرار است :

بار الکتریکی با سیگنالهای الکتریکی ارسالی از مغز مهاجم ترکیب میشود .این مثل افزودن یک جریان خارجی به خطوط تلفن است.

سیگنال اصلی با نویزهای گوناگونی ترکیب میشود و عمل بازخوانی پیام را بسیار مشکل مینماید.وقتی این خطوط ارتباطی به سمت پائین حرکت میکنند ، دیگر فرد مهاجم کنترلی روی ماهیچه هایش نخواهد داشت و ممکن است بطور موقت فلج شود.

این جریان الکتریکی ممکن است بوسیله یک فرکانس پالسی تولید شود که خود سیگنالهای الکتریکی بدن را تقلید میکند.در این حالت ، جریان الکتریکی ارسالی از طریق عصبها ، از ماهیچه ها میخواهد که حجم زیادی از کار را در یک دوره کوتاه انجام دهند.اما این سیگنال ، فرمان هیچگونه حرکت خاصی را در بر ندارد .این امر باعث میشود ذخایر انرژی فرد مهاجم تحلیل رود و وی بقدری ضعیف شود که نتواند حرکت کند.از سوی دیگر ، با توجه به اینکه سلولهای عصبی و ماهیچه ها در تمام سطح بدن وجود دارند ، مهم نیست شوک دهنده را به کدام نقطه از بدن میزنید.

شوک دهنده استاندارد

شوک دهنده های متعارف ، طرحی بسیار ساده دارند .آنها به اندازه یک چراغ قوه هستند و معمولا با باطریهای 9 ولتی کار میکنند.این باطریها جریان الکتریسیته را به یک مدار متشکل از اجزای الکتریکی مختلف ارسال میکنند. این مدار از چند ترانسفورماتور تشکیل شده است که ولتاژ را افزایش ( معمولا بین 20000 تا 150000 ولت ) و قدرت را کاهش میدهند .این مدار همچنین یک نوسانگر دارد که به جریان ،حالت نوسانی میدهد تا یک الگوی پالسی ویژه از الکتریسیته ایجاد شود.این جریان یک خازن را شارژ میکند .خازن نیز یک بار الکتریکی درست کرده و به الکترودهای انتهای مدار میفرستد.الکترودها دو صفحه فلزی رسانا هستند که روی مدار نصب شده اند و بین آنها فاصله وجود دارد .از آنجا که الکترودها در امتداد مدار نصب شده اند ، بین آنها اختلاف ولتاژ بالائی وجود دارد.اگر فاصله بین دو الکترود را با یک رسانا (مثلا بدن فرد مهاجم ) بپوشانید ، پالسهای الکتریکی سعی میکنند از یک الکترود به الکترود دیگر منتقل شوند و در نتیجه ، جریان الکتریسیته وارد سیستم عصبی فرد میشود.
امروزه نیروهای پلیس و امنیتی ، تجهیزات و تسلیحات جدیدتر و کارآمدتری برای مقابله با تبهکاران و دستگیر کردن آنها در اختیار دارند .از جمله این تجهیزات شوک دهنده ها یا همان باتومهای برقی هستند که می توانند تأثیر بسزایی در خاموش کردن شورشها و از پای درآوردن موقت شورشیان و تبهکاران داشته باشند.در این مقاله با اصول عملکردی این نوع سلاحها بیشتر آشنا خواهیم شد :


سیستم الکتریکی بدن انسان

همه ما الکتریسیته را یک عامل مضر برای بدنمان میدانیم.اگر صاعقه به کسی برخورد کند یا کسی دستش را به داخل یک پریز برق فرو ببرد،جریان برق ممکن است باعث فلج یا کشته شدن وی گردد.اما جریان الکتریسیته با توان و ولتاژ پائین تر برای بدن ما بی ضرر است.در واقع ، این نوع جریان برای بدن ما لازم و ضروری است.وجود جریان الکتریسیته در بدن ما ، برای انجام هرکاری ضروری است.

وقتی میخواهید یک ساندویچ درست کنید،مغز شما یک پیام الکتریکی به یک سلول عصبی میفرستد که این پیام سپس به ماهیچه های دست شما منتقل میشود.سیگنال الکتریکی به سلول عصبی میگوید که یک پیام نوترونی به سلولهای ماهیچه بفرستد و بدین ترتیب ،ماهیچه ها در جهت مناسب برای قرار دادن ساندویچ روی هم حرکت میکند.وقتی ساندویچ را گاز میزنید ، دهان شما سیگنال به مغزتان میفرستد که مزه آنرا به شما میگوید.

بدین ترتیب ، اجزای مختلف بدن از نیروی الکتریسیته برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده میکند.این در واقع مثل یک سیستم تلفن یا اینترنت عمل میکند.اولگوهای ویژه الکتریسیته از طریق خطوط منتقل میشوند تا پیامها را منتقل کنند.

برهم زدن سیستم بدن

ایده اصلی بکار رفته در یک سلاح شوک دهنده این است که این سیستم ارتباط را مختل کند.شوک دهنده ها یک بار الکتریکی با ولتاژ بالا و آمپر پائین ایجاد میکنند.در واقع این بار الکتریکی دارای فشار بالا و شدت جریان پائین میباشد.وقتی شما شوک دهنده را بطرف یک مهاجم میگیرید و ماشه آنرا میکشید ، این جریان وارد بدن مهاجم میشود این بار که با شدت 3 میلی آمپر جریان دارد ، به اندازه کافی قوی نیست که بتواند به بدن انسان صدمه ای بزند ف مگر اینکه برای دوره زمانی طولانی به طرف فرد شلیک شود.

شوک دهنده مقدار زیادی اطلاعات گیج کننده را به بدن فرد مهاجم میفرستد ، اما در واقع آنچه اتفاق می افتد از این قرار است :

بار الکتریکی با سیگنالهای الکتریکی ارسالی از مغز مهاجم ترکیب میشود .این مثل افزودن یک جریان خارجی به خطوط تلفن است.

سیگنال اصلی با نویزهای گوناگونی ترکیب میشود و عمل بازخوانی پیام را بسیار مشکل مینماید.وقتی این خطوط ارتباطی به سمت پائین حرکت میکنند ، دیگر فرد مهاجم کنترلی روی ماهیچه هایش نخواهد داشت و ممکن است بطور موقت فلج شود.

این جریان الکتریکی ممکن است بوسیله یک فرکانس پالسی تولید شود که خود سیگنالهای الکتریکی بدن را تقلید میکند.در این حالت ، جریان الکتریکی ارسالی از طریق عصبها ، از ماهیچه ها میخواهد که حجم زیادی از کار را در یک دوره کوتاه انجام دهند.اما این سیگنال ، فرمان هیچگونه حرکت خاصی را در بر ندارد .این امر باعث میشود ذخایر انرژی فرد مهاجم تحلیل رود و وی بقدری ضعیف شود که نتواند حرکت کند.از سوی دیگر ، با توجه به اینکه سلولهای عصبی و ماهیچه ها در تمام سطح بدن وجود دارند ، مهم نیست شوک دهنده را به کدام نقطه از بدن میزنید.

شوک دهنده استاندارد

شوک دهنده های متعارف ، طرحی بسیار ساده دارند .آنها به اندازه یک چراغ قوه هستند و معمولا با باطریهای 9 ولتی کار میکنند.این باطریها جریان الکتریسیته را به یک مدار متشکل از اجزای الکتریکی مختلف ارسال میکنند. این مدار از چند ترانسفورماتور تشکیل شده است که ولتاژ را افزایش ( معمولا بین 20000 تا 150000 ولت ) و قدرت را کاهش میدهند .این مدار همچنین یک نوسانگر دارد که به جریان ،حالت نوسانی میدهد تا یک الگوی پالسی ویژه از الکتریسیته ایجاد شود.این جریان یک خازن را شارژ میکند .خازن نیز یک بار الکتریکی درست کرده و به الکترودهای انتهای مدار میفرستد.الکترودها دو صفحه فلزی رسانا هستند که روی مدار نصب شده اند و بین آنها فاصله وجود دارد .از آنجا که الکترودها در امتداد مدار نصب شده اند ، بین آنها اختلاف ولتاژ بالائی وجود دارد.اگر فاصله بین دو الکترود را با یک رسانا (مثلا بدن فرد مهاجم ) بپوشانید ، پالسهای الکتریکی سعی میکنند از یک الکترود به الکترود دیگر منتقل شوند و در نتیجه ، جریان الکتریسیته وارد سیستم عصبی فرد میشود.

الکترودهای بیشتر

امروزه بیشتر انواع شوک دهنده ها دو جفت الکترود دارند؛یک جفت درونی و یک جفت بیرونی دارند.جفت بیرونی ، الکترودهای بار ( Charge Electrodes ) در فاصله بیشتری از هم قرار دارندو بنابراین جریان وقتی جاری میشود که یک رسانا بین آن دو قرار بگیرد.اگر جریان نتواند بین این دو الکترود جاری شود ، به جفت درونی یا الکترودهای آزمایشی ( Test Electrodes ) منتقل میشود .این الکترودها بقدری به هم نزدیک هستند که جریان الکتریسیته میتواند بین آنها جاری شود.جریان در حال حرکت ، ذرات هوا را در شکاف بین دو الکترود یونیزه میکند و یک جرقه با صدای خاصی ایجاد میکند.این جرقه معمولا به عنوان یک عامل بازدارنده استفاده میشود:وقتی مهاجم جرقه را میبیند و صدا را میشنود ،متوجه میشود که شما مسلح هستید.برخی از شوک دهنده ها از عامل هیجان بجای هشدار استفاده میکنند.این نمونه ها به شکل چتر ، چراغ قوه یا دیگر اشیاء دارای کاربرد روزانه دارند ، در می آیند و مهاجمان را غافلگیر میکنند.این نوع شوک دهنده ها معمولا توسط برخی شهروندان خاص استفاده میشوند، چونکه کوچک هستند و استفاده از آنها بسیار ساده است.اما نیروهای پلیس و امنیتی معمولا از شوک دهنده های پیچیده تر با برد بیشتر استفاده میکنند
الکترودهای بیشتر

امروزه بیشتر انواع شوک دهنده ها دو جفت الکترود دارند؛یک جفت درونی و یک جفت بیرونی دارند.جفت بیرونی ، الکترودهای بار ( Charge Electrodes ) در فاصله بیشتری از هم قرار دارندو بنابراین جریان وقتی جاری میشود که یک رسانا بین آن دو قرار بگیرد.اگر جریان نتواند بین این دو الکترود جاری شود ، به جفت درونی یا الکترودهای آزمایشی ( Test Electrodes ) منتقل میشود .این الکترودها بقدری به هم نزدیک هستند که جریان الکتریسیته میتواند بین آنها جاری شود.جریان در حال حرکت ، ذرات هوا را در شکاف بین دو الکترود یونیزه میکند و یک جرقه با صدای خاصی ایجاد میکند.این جرقه معمولا به عنوان یک عامل بازدارنده استفاده میشود:وقتی مهاجم جرقه را میبیند و صدا را میشنود ،متوجه میشود که شما مسلح هستید.برخی از شوک دهنده ها از عامل هیجان بجای هشدار استفاده میکنند.این نمونه ها به شکل چتر ، چراغ قوه یا دیگر اشیاء دارای کاربرد روزانه دارند ، در می آیند و مهاجمان را غافلگیر میکنند.این نوع شوک دهنده ها معمولا توسط برخی شهروندان خاص استفاده میشوند، چونکه کوچک هستند و استفاده از آنها بسیار ساده است.اما نیروهای پلیس و امنیتی معمولا از شوک دهنده های پیچیده تر با برد بیشتر استفاده میکنند

یک شوکر با ولتاژ بالا می باشد که قادر به تولید شوک با ولتاز ۵۰۰۰۰ ولت و ۴۰۰۰۰۰ ولت میباشد.
ولتاژ این مدار ممکن است فردرا به گیچی بیندازد.ولتاژ بالاوقتی روی سطح پوست القا داده می شود جریان عبوری سلسله اعصاب وغلاف های چربی را تحریک می کند. وقتی به یک ماهیچه برسد آن را تحت تاثیر خود قرار می دهد و یه فلجی موقتی را در بعضی از افراد ایجاد می کند.البته تذکر داده می شود که این تشنج را در یک فرد در مدت 15 دقیقه بیش از 2 بار تکرار نکنید.
مشخصات :
دستگاه الكتريكي شوك برقي دو كاره مدل ws-208 (جیبی)
شارژ مستقيم توسط برق شهري ـــ قدرت 50.000 ولت و 20 ميلي آمپر
ـــ داراي چراغ قوه و كيف حمل كمري ـــ ابعاد : 12x 4.5 x2.5


دستگاه الكتريكي شوك برقي دو کاره مدل JSJ 800
ساخت تایوان - شارژ مستقیم توسط برق شهری - قدرت 1800 كيلو ولت و 20 میلی آمپي - داراي چراغ قوه و کیف حمل کمری
ابعاد : 10.5x5.5x2
دستگاه الكتريكي شوك برقي دو کاره مدل 403
ساخت چین- شارژر توسط کابل رابط و آداپتور با برق شهري - قدرت 450.000 ولت و 20 میلی آمپر - داراي چراغ قوه و کیف حمل کمری-دارای درپوش محافظ الکترود
ابعاد : 18x3.5x3

دستگاه الكتريكي شوك برقي دو کاره مدل JSJ 609
ساخت تایوان - شارژ مستقیم توسط برق شهری - قدرت 800.000 ولت و 20 میلی آمپر - داراي چراغ قوه و کیف حمل کمری
ابعاد : 12.5x4.5x2.5
دستگاه الكتريكي شوك برقي دو کاره مدل JWS 558
ساخت چین- شارژر توسط کابل رابط با برق شهري - قدرت 450.000 ولت و 20 میلی آمپر - داراي چراغ قوه و کیف حمل کمری-دارای درپوش محافظ الکترود
ابعاد : 19.5x3.5x3
دستگاه الكتريكي شوك برقي سه کاره مدل JSJ-10
ساخت چين- شارژ مستقیم توسط برق شهری - قدرت 300.000 ولت و 25 میلی آمپر - داراي چراغ قوه و آژير خطر و کیف حمل کمری
ابعاد : 17.5x7.5x33
__________________باتوم و شوکر الکتریکی
  #5  
قدیمی 14/06/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
Icon002 باتوم و شوکر الکتریکی

معرفی باتوم و شوکر الکتریکی

به نام خدا


گردآوری و ترجمه و منبع: بیسکیویت 2000 -ميليتاري


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


مدل : Titan-800- باتوم ولتاژ بالا
- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 200 کیلو ولت !
- منبع قدرت : 3 عدد باتری قلیایی 9 ولت
- طول : 41 سانتیمتر
- وزن : 410 گرم

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan-KXLS- باتوم ولتاژ بالا با زنگ اعلام خطر
- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 120 کیلو ولت
- آژیر : 130 دسی بل
- روشن و خاموش شدن راحت
- منبع قدرت: 2 عدد باتری 9 ولت قلیایی
- طول : 45 سانتیمتر
- عرض : 44.5 میلیمتر
- وزن : 410 گرم
- لوازم جانبی : جلد چرمی .. 2 عدد باتری 9 ولت 220 میلی آمپر قابل شارژ شدن .. شارژر سازگار با برق 110 الی 240 ولت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan-KXL- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 150 کیلو ولت و 200 کیلو ولت
- مصرف برق : جریان الکتریکی کم در حدود 1.7 تا 1.8 آمپر
- آژیر : 120 دسی بل
- منبع قدرت : 2 عدد باتری 9 ولت برای تولید 150 کیلو ولت و 3 عدد برای 200 کیلو ولت
- سایز : 49 * 5.0 * 4.3 سانتیمتر
- وزن : 760 گرم

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan-KL- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 150 کیلو ولت
- مصرف برق : جریان الکتریکی کم در حدود 1.7 تا 1.8 آمپر
- منبع قدرت : 3 عدد باتری 9 ولت قلیایی
- طول : 74 سانتیمتر
- وزن: 600 گرم
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan-QuantomZap- شش کاره
- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 150 کیلو ولت
- آژیر : 120 دسی بل
- سوپر نور : 6 ولت 0.75 آمپر
- سیگنال های فلاش : اختیاری
- اسپری فلفل : غیر سمی 100cc اسپری فلفل
- جنس : آلیاژ مقاوم در برابر ضربه
- دارای دستگاه ضد سرقت
- منبع قدرت : دو عدد باتری 9 ولت یا 4 عدد باتری قلمی 1.5 ولت
- سایز : 495 * 65 *45 میلیمتر
- وزن 670 گرم
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan- M3

- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 120 کیلو ولت
- آژیر : 120 دسی بل
- دارای دستگاه ضد سرقت
- منبع قدرت : 1 عدد باتری 9 ولت
- طول ثانویه : 53 سانتیمتر
- طول اولیه : 33 سانتیمتر
- وزن : 390 گرم
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan-L
- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 50 کیلو ولت
- مصرف برق : جریان الکتریکی کم، در حدود 0.5 تا 0.6 آمپر
- منبع قدرت : 4 عدد باتری 1.5 ولت
- طول ثانویه : 70 سانتیمتر
- طول اولیه : 43 سانتیمتر
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan-LP- شوک الکتریکی با ولتاژ بالا : 50 کیلو ولت
- مصرف برق : جریان الکتریکی کم، در حدود 0.5 تا 0.6 آمپر
- آژیر : 120 دسی بل
- اسپری فلفل : 100cc
- منبع قدرت : 4 عدد باتری 1.5 ولت
- طول ثانویه : 70 سانتیمتر
- طول اولیه : 43 سانتیمتر
- وزن : 670 گرم
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : Titan- M- مصرف برق : جریان الکتریکی کم، در حدود 0.3 تا 0.4 آمپر
- آژیر : 120 دسی بل
- منبع قدرت : 4 عدد باتری 1.5 ولت
- طول ثانویه : 55 سانتیمتر
- طول اولیه : 35 سانتیمتر
- وزن : 310 گرم
__________________


کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :

  #6  
قدیمی 14/06/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
__________________  #7  
قدیمی 14/06/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068

بیشتر شوکر های موجود در بازار توسط اینجانب امتحان شده اند . هیچ کدومشون تا به حال به اندازه 669 قدرت نداشته

مشخصات


ولتاژ : 800.000 ولت
منبع شارژ : سیم دوسر که به باتری متصل میشه
دارای چراغ قوه بسیار قوی
این واقعآ یه چیز معرکه هست
قیمتش تو بازار از 20.000 تومن شروع میشه تا 200.000 هزار تومن خلاصه هر چی کرم فروشنده بکشه ولی معمولآ 40.000 تومن می فروشندشوکر بعدی 310 هست که به نظرم بعد از 669 بهترین هست


شوکر بعدی شوکر stun - master 100 c هست که به کله گاوی مشهورهزیاد جالب نیست و گزارش خرابیش زیاده البته به خاطر اسم کله گاویش خیلی مشهوره و خیلی ها فکر میکنن چیز شاخیه
100.000 ولت جریان برقش هست
رنج قیمتش از 20 تا 200.000 هزار تومنه معمولآ 30 تومن به فروش میرسه


شوکر بعدی stun master 300 هست300.000 هزار ولت جریانشه
حدودآ از رنج 50.000 هزار تومن تا 300.000 تومن به فروش میرسه با اینکه قدرت 669 رو نداره ولی چون بعضی ها آگاهی ندارند به خاطر شکل زیباش تا 200 هزار تومن هم بابتش پول دادند

یه مدل دیگه هم هست که پنجه ایه و چراغ قوه هم داره (رینگ بکسی) مشکی رنگه قدرتش اندازه شوکر های موبایلی نوکیا هست واسه خانم ها خوبه البته تو اغتشاشات هم استفاده میشه و روی گردن میزارنش. قیمتی که من دارم حدود 1 ماه پیش 80.000 تومن معاملعه شده


یه نکته در رابطه با این شوکر ها بگم که کارخانه سازنده اون ها اکثرآ یکی هست
موقعی که میخواهید شوکر بخرید چند چیز رو مد نظر قرار بدید :
1-آهنگ ضربه جریان برق یکنواخت باشه و مثلآ یک بار تند و یک بار کند نشه
2-باطری رو حتمآ چک کنید (در صورتی که اجازه باز کردن شوکر رو دارید) تا باد نکرده باشه
3-حتمآ شوکرتون 3 وضعیت داشته باشه : خاموش ، چراغ قوه ، آماده و در وضعیت اماده چراغی داشته باشه که به شما هشدار بده الان شوکر آماده هست تا یک دفعه خودتون رو اشتباه نزنید ، چراغ قوه هم به شما این امکان رو میده که شارژی رو که به وسیله جریان شوک نمیتونید خارج کنید و یا به عبارتی ته مانده باطری هست به وسیله چراغ قوه خارج کنید
4-حتمآ شوکر رو با جاش و سیم شارژش بخرید
5-آهنگ ضربه جریان برق زیاد باشه و کند نباشه
6-خوش دست باشه و سایزش کوچیک باشه البته پر قدرت
7-قبلآ باز نشده باشه
8-بیشتر از 100 هزار تومن واسه شوکر ندید
9-قطعات شوکر مثل تیغک هاش شل و ول نباشند
10-مارک داشته باشه
موارد عملیاتی
11-هنگام استفاده از شوکر موارد ایمنی رو رعایت کنید
12-تا زمانی که مجبور نشدید دستتون رو رو نکنید و نگزارید مهاجم بفهمه چه چیزی دارید
13-تا زمانی که مجبور نشدید شوکر رو به مهاجم سایش ندید چون انقدر صدای جرقه اش زیاده که حتی سگ هم وحشت میکنه(خودم امتحان کردم)
14-به قلب کسی شوکر نزنید ، به بیضه ها هم نزنید ، به کمر هم نزنید
15-ران پا برای اصابت مناسبه ، همینطور گردن و شکم و دست
16-چراغ قوه شوکر هایی مثل 669 میتونه از خود شوکر قوی تر باشه و باعث اختلال چند لحظه ای در دید مهاجم بشه و شما میتونید بلافاصله عمل دستگیری رو انجام بدید
17-شوکر اسباب بازی نیست پس اونو خز و جواد نکنید
موفق باشید
در کل پیشنهاد من به شما شوکر 669 هست

منبع:ميليتاري Dezchilds
__________________


کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :

  #8  
قدیمی 14/06/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
معرفی شوکر ها

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG -26- باتوم برق
- کارکرد : شوک الکتریکی با پالس ولتاژ بالا . . چراغ
- شارژر درونی
- ولتاژ ورودی : 220V
- ولتاژ مصرفی : 3.6 ولت
- شوک پالس الکتریکی : 200 کیلو ولت
- برد روشنایی چراغ : 80 متر
- برد از راه دور : 2.5 متر
- اندازه لامپ کاسه : قطر 14 میلیمتر 3.6 ولت
- ابعاد : 30 * 40 * 140 میلیمتر

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG -03- ولتاژ تغذیه : 3.6 تا 7.2 ولت
- خروجی پالس پر فشار : 200 تا 900 کیلو ولت
- جریان مصرفی : 1.9 آمپر برای شوک الکتریکی و 0.8 آمپر برای چراغ
- درجه حرارت کاربردی محیط : -25 تا 55 درجه
- رطوبت نسبی : 20 تا 30 درصد
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG- 31
- کارکرد : شوک الکتریکی با پالس ولتاژ بالا . . چراغ
- ژنراتور ولتاژ بالا و بهره گیری از باتری های قابل شارژ داخلی
- خروجی پالس پر فشار : 1000 کیلو ولت
- ابعاد : 325 * 43 * 28 میلیمتر
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG -12- قابل اعتماد و کارکرد عالی
- مورد استفاده برای حفاظت از خود و کاربرد در نیرو های پلیس
- ابعاد : 235 * 40 میلیمتر
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG - 14- بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته برای تولید پالس
- کارکرد : چراغ .. آژیر .. شوکر
- مورد استفاده برای حفاظت از خود و کاربرد در نیرو های پلیس
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG -08- مخصوص بی حس کردن
- طول : 50 سانتیمتر
- قطر : 4.5 سانتیمتر
- کارکرد : شوکر و چراغ
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG -15
- کارکرد : شوک الکتریکی با پالس ولتاژ بالا . . چراغ
- منبع قدرت : 6 ولت
- پالس خروجی : 500 کیلو ولت
- جریان مصرفی : 1.9 آمپر برای شوک الکتریکی و 0.8 آمپر برای چراغ
- ابعاد : 160 * 25 میلیمتر
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

مدل : DJG -11- کارکرد : چراغ .. آژیر .. شوکر
- توانایی تولید 100 کیلو ولت پالس مقاوم
- بدنه ی پلاستیکی
- مورد استفاده برای حفاظت از خود
- ابعاد : 408 * 60 میلیمتر

گردآوری و ترجمه و منبع: بیسکیویت 2000 -ميليتاري
__________________  #9  
قدیمی 14/06/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
جزییات و قیمت فروش شوکر و گاز اشک آور توسط پلیس

درحال حاضر، در مرحله اول برای اتحادیه طلافروش ها، صراف ها، متصدیان جایگاه عرضه سوخت، جامعه پزشکان، کانون وکلا، رانندگان وسایل نقلیه درون و برون شهری تحت نظارت اتحادیه مربوطه شامل اتحادیه تاکسیرانی، فروشندگان سلاح و مهمات و متصدیان داروخانه های شبانه روزی با اخذ مدارکی از موسسات مذکور، مجوز حمل و نگهداری صادر می شود. "سرهنگ سیفیان با بیان اینکه انواع افشانه و شوکرهای الکتریکی صرفاً در حوزه خواسته شده قابلیت استفاده دارد، تاکید کرد: در صورتی که از این تجهیزات خارج از محل خواسته شده اقدام به استفاده غیر مشروع شود، جرم محسوب شده و تابع مجازات قانونی می گردد.

سرهنگ سیفیان درباره افرادی که تابع هیچ اتحادیه و انجمن صنفی نیستند اما خواستار استفاده از این نوع تجهیزات دفاعی هستند، گفت: در خواست این افراد در کمیسیونی متشکل از نمایندگان پلیس امنیت، آگاهی و پیشگیری و در استان ها و به تبع آن در شهرستان ها به صورت مستقل بررسی می شود که پس از بررسی در صورت مثبت بودن نظریه نسبت به صدور این گونه تجهیزات دفاع شخصی اقدام صورت می گیرد.

وی در خصوص درخواست اتحادیه ها و صنوف دیگر برای تجهیزات دفاع شخصی گفت: در خواست اتحادیه و اصناف مزبور در کمیسیون مزبور بررسی که با نظر کمیسیون اقدام بلامانع می باشد
این مقام مسوول درباره نحوه گرفتن اسپری و شوکر از سوی سازمان های نظامی و انتظامی اظهارداشت: برابر مصوبات کمیسیون مرکز نظارت بر سلاح و مهمات شورای امنیت کشور، اخذ اسپری و شکر برای کارکنان و خانواده این گونه نیروها از طریق حفاظت اطلاعات سازمان مربوطه صورت می گیرد که پس از معرفی از سوی سازمان و اخذ یکسری مدارک، صدور این کارت بلامانع است.

عوارض استفاده از تجهیزات دفاع شخصی( انواع افشانه و شوکرهای الکتریکی)
رییس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا درباره عوارض استفاده از تجهیزات دفاع شخصی گفت: استفاده از انواع افشانه و شوکرهای الکتریکی خطرات جانی بسیاری را برای فرد به همراه دارد به طوری که اگر فردی به آسم و یا بیماری دیگر مبتلا باشد در صورت استفاده اسپری به نابینایی، تنگی تنفس و بعضاً عوارض جبران ناپذیری که به همراه دارد، دچار می شود.
سرهنگ سیفیان در خصوص عوارض شوکرهای الکتریکی با بیان اینکه شوکرهای غیرقانونی در چند ثانیه 1800 ولت برق وارد بدن می شود، گفت: با توجه به اینکه هنگام استفاده از این وسیله، شوک الکتریکی به بدن وارد می شود به همین منظور برای استفاده از شوکر نقاط خاصی در بدن مشخص شده و اگر ندانسته به قسمتی دیگر از بدن شوک وارد گردد فرد به کما می رود.
وی ادامه داد: همچنین در صورت زدن شوکر بر روی افرادی که ناراحتی قلبی دارند و یا قلبشان با باطری کار می کند، این امر به مرگ این افراد منتهی می شود.
این مقام مسوول از شهروندان خواست تا از محل های تعیین و مورد تایید ناجا برای گرفتن اسپری و شوکر اقدام کنند.
وی ادامه داد: در محل های مزبور، آموزش های لازم به متقاضیان این گونه تجهیزات داده می شود و آنها موظف هستند تا در حیطه خدمتی و ماموریتی خود از آن استفاده قانونی کنند.

مدارک لازم برای درخواست تجهیزات دفاع شخصی
سرهنگ سیفیان، فرم درخواست تجهیزات دفاع شخصی از موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی، کپی شناسنامه،کارت ملی و پایان خدمت و معافیت، اصل یا گواهی عدم سوء پیشینه از اداره تشخیص هویت، سه قطعه عکس رنگی زمینه سفید، عکس گواهی صحت جسمی و روانی از بیمارستان های ناجا، اصل عدم اعتیاد، اصل گواهی برخورد در حسن شهرت، برگه تعهد استفاده کننده از مدارک مورد نظر برای تجهیزات دفاع شخصی می باشد.
وی در خصوص فرم درخواست از موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی گفت: حداکثر 8 و حداقل دو موسسه در استان ها، کار جمع آوری مدارک و ارسال آن را به ناجا به منظور اخذ کارت استفاده از تجهیزات را برعهده دارند.
به گفته سرهنگ سیفیان، صدور مجوز برای معافیت هایی که دارای ناراحتی اعصاب و روان می باشد، شامل نمی شود.

هیچ سازمان و ارگانی حق صدور و توزیع تجهیزات دفاع شخصی را در سطح کشور ندارد
رییس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا تاکید کرد: صدور هر گونه مجوز در خصوص تجهیزات دفاع شخصی صرفاً بر عهده مرکز انتظام پلیس پیشگیری است و هیچ سازمان و ارگانی حق صدور و توزیع تجهیزات دفاع شخصی را در سطح کشور ندارد.
این مقام مسوول تصریح کرد: نیروی انتظامی برای تهیه افشانه اشک آور و شوکر الکتریکی بایداز طریق صنایع وزارت دفاع و نیز برطبق ضوابط گفته شده نسبت به توزیع آن اقدام کند.

فروش تجهیزات دفاع شخصی به صورت تلفنی و اینترنتی از سوی برخی شرکت ها، غیرقانونی است
وی درباره صدور کارت حمل تجهیزات دفاع شخصی از سوی برخی شرکت ها گفت: متاسفانه شرکت های که به صورت اینترنتی و یا تلفنی نسبت به جذب مشتریان در خصوص توزیع شوکر و افشانه با کارت حمل که بعضاً اعلام می کنند که کارت مزبور مجوز ورود طرح ترافیک است، اقدام کرده اند که با هوشیاری پلیس پیشگیری تعدادی از اعضای این شرکت ها در سطح کشور دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند و مابقی تحت تعقیب می باشند.
سرهنگ سیفیان تصریح کرد: شرکت های "حافظین قائم موعود، ناجی فتح مرصاد، مشعشع آسیا، ایمن سراج فرهنگ، ناجی گسترجم، به پویان پوشش پارسیان" از جمله شرکت هایی هستند که در حال حاضر به صورت اینترنتی و غیرقانونی علاوه بر اینکه شهروندان را برای گرفتن تجهیزات دفاع شخصی به این سمت سوق می دهند این تجهیزات را با هزینه های سنگین بین 180 تا 300 هزار تومان به فروش می رسانند.
این مقام مسوول قیمت گازهای اشک آور و شوکرالکتریکی از طریق مجرای قانونی را 24 هزار و 500 و 89 هزار و 500 تومان عنوان کرد و افزود: قیمت این گونه تجهیزات، سالیانه در کمیسیون نظارت بر سلاح و مهمات شورای امنیت کشور نرخ گذاری می شود و موسسات حفاظتی و مراقبتی باید مطابق قیمت مذکور شوکر و افشانه را به فروش برسانند.

ورود هر گونه شوکر و اسپری غیراز مبادی قانونی، قاچاق است
وی با بیان اینکه شوکرهایی که به صورت آزاد در بین مردم توزیع می شود، ساخت کشور چین و یک بار مصرف است، گفت: همچنین گازهای اشک آور که به طور غیرقانونی وارد و توزیع می شود از دوز بالایی برخوردار است که بیشتر برای مهار کردن حیوانات وحشی از آن استفاده می شود.
رییس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: استفاده از این تجهیزات برای انسان اثرات بسیار ناهنجاری را به همراه دارد.
سرهنگ سیفیان تاکید کرد: شوکر و افشانه های که از طریق وزارت دفاع توزیع می باشد،کنترل شده و دارای دوز پایین می باشد که اثرات مخرب بسیار پایینی را به همراه دارد.
رییس مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا اعلام کرد: ورود هر گونه شوکر و اسپری غیراز مبادی قانونی که صنایع وزارت دفاع تهیه آن را بر عهده دارد، غیرقانونی و قاچاق محسوب می شود.

منبع:تابناك
__________________  #10  
قدیمی 14/06/2011
آواتار Alireza_Mahan23
Alireza_Mahan23 Alireza_Mahan23 آفلاین است
معاون کل تالار

مدال افتخار پادشاه ایرانی مدیر نمونه ماه مدیر نمونه ماه 

 

نام: عليرضا
جنسيت: مرد
شغل: مهندس عمران
محل سکونت: ایران-مشهد
مدرک تحصيلی: کارشناسی ارشد
پست: 20,299
سپاس: 6,592
از این کاربر 13,652 بار در 8,024 پست سپاسگزاری شده
اعتراض ها: 4
به این کاربر 12 بار در 12 پست اعتراض شده
چوب: 13,112,068
آموزش ساخت شوکر الکتریکی


فلش دوربین ها به انرژی زیادی نیاز دارد به همین دلیل مقدار بسیار زیادی از انرژی الکتریکی (ولتاژ بسیار بالا با شدت جریان کم) را در یک خازن برای فلش زدن ذخیره می کنند و یک دفعه آن را تخلیه می کنند. ما با استفاده از کیت داخل دوربین های یک بار مصرف مسیر این انرژی ذخیره شده را تغییر می دهیم و مثلآ به دو پیچ وصل می کنیم حال اگر این دو پیچ روی بدن یا هر جسم رسانای دیگر قرار بگیرند انرژی الکتریکی بین آن دو نقطه جریان پیدا می کند و تخلیه می شود و باعث شوک می شود ، بدین ترتیب یک شوک دهنده (Shocker و Taser هم می گویند) می سازیم.

وسایل مورد نیاز:
۱- یک دوربین یک بار مصرف فلش دار (نو یا استفاده شده فرقی نمی کند - می توانید مصرف شده هایشان را مجانی از عکاسی ها تهیه کنید)

۲- یک جعبه خالی سیگار

۳- دو عدد پیچ (ترجیحآ سر آنها کمی بر آمده باشد)

۴ - وسایل لحیم کاری ، مقدار خیلی کمی سیم


مرحله اول:

روکش مقوایی دوربین را پاره کنید و قاب پلاستیکی دوربین را با فشار دادن زائده های کناری آن جدا کنید ، پیچ قطعه پلاستیکی کوچک رویی را باز کنید و کیت الکترونیکی را با احتیاط جدا کنید (فقط کیت را لازم داریم).ما با دو جزء اصلی در این کیت سر و کار داریم ، یکی خازن آن و یکی هم دکمه شارژ.
دکمه شارژ عمومآ به صورت دو تکه فلزی روی هم پشت دکمه پلاستیکی اصلی مخفی شده است که با فشار دادن آن خازن شروع به شارژ شدن می کند (در بعضی از دوربین ها یک بار زدن دکمه شارژ کافی است ولی در بعضی ها باید آن را نگه دارید ، اگر خازن شارژ شود صدایی بم می دهد و کم کم زیر می شود.)

برای احتیاط بیشتر توسط یک جسم با دسته عایق و سر رسانا (مثل انبردست) اتصال کوتاهی بین دو پایه خازن روی کیت برقرار کنید تا اگر باری در آن ذخیره شده است تخلیه گردد.


مرحله دوم:

روی کیت دو سیم لحیم شده است که به باطری وصل می شود ، یک باطری قلمی را با رعایت قطب های مثبت و منفی بین دو سیم قرار داده و با چسب برق محکمش کنید. حالا از بالای جعبه سیگار دو پیچ را با فاصله تقریبآ ۲ تا ۳ سانت وارد کنید طوری که سر پیچ بیرون باشد.مرحله سوم :

کیت را طوری درون جعبه سیگار جاسازی کنید که دکمه شارژ بیرون جعبه بماند. حالا دو تکه سیم برداشته و یک سرشان را به قسمتی از پیچ که داخل جعبه است لحیم کنید ، سر دیگرشان را نیز به هر کدام از پایه های خازن. خوب حالا فقط دکمه شارژ را با چسب روی قوطی بچسانید. شوکر شما آماده است ! برای استفاده از آن فقط دکمه شارژ را فشار دهید تا صدا به حالت زیر (شبیه یک سوت اعصاب خورد کن) درآید حالا کافیست پیچ ها را به بدن فرد مقابل بزنید.


این دستگاه شبیه اسباب بازی های موجود در بازار نیست ، ولتاژی بالای ۲۵۰ ولت ایجاد می کند و خطرناک است. از آن به هیچ وجه در نواحی حساس مثل گردن ، سر ، نواحی تناسلی و… استفاده نکنید. هر گونه استفاده از این مطلب به عهده خود شماست.


نکات مهم :

برآمدگی پیچ ها به تماس بهتر با سطح پوست کمک می کند.

می توانید برای ضعیف کردن این دستگاه بر سر راه یکی از سیم هایی که به خازن وصل است یک مقاومت قرار دهید.بهتر است وقتی این وسیله را در جیب خود می گذارید روی پیچ ها را عایق کنید یا اینکه یک کلید بر سر راه یکی از سیم هایی که به خازن وصل است قرار دهید تا اشتباهی به خودتان شوک وارد نکنید.

بهترین جا برای تست کردن این وسیله انگشت است ، من خودم چندین بار تست کردم پس برای امتحانش زیاد نترسید یک بار امتحان کنید ترستون می ریزه شاید خوشتان هم بیاد !

بعد از هر بار شارژ کردن خازن در حین ساخت ، آن را تخلیه کنید.


بعد از هر بار شارژ کردن خازن در حین ساخت ، آن را تخلیه کنید.

برای ایمنی بیشتر می توانید در حین ساخت از دستکش عایق استفاده کنید.

در حین کار دقت کنید اتصال نابجایی بوجود نیاید چون ممکن است باعث سوختن یکی از قطعات شود.

همه کیت های این دوربین ها یک شکل نیست به همین دلیل ممکن است بعضی از موارد شرح داده شده برای شما عینآ مانند موارد فوق نباشد.

منبع:نخبگان جوان
__________________


کاربر زیر بخاطر پست مفید از Alireza_Mahan23 سپاسگزاری کرده اند :
گفتگو قفل شد

سایت های اجتماعی

برچسب ها
الکتریکی, باتوم, شوکر, shocker


تاپیک های مشابه
تاپیک آغازگر تاپیک تالار پاسخ ها آخرین ارسال
بانك سلول‌هاي انساني و جانوري مركز ملي ذخاير ژنتيكي و زيستي ايران راه‌اندازي شد YAGHOT SEFID زيست شناسی 0 09/02/2010 08:30
عوامل موثر در کار کنترلرهاي ترافيكي هوائي: Alireza_Mahan23 مهندسی هوا و فضا 0 16/01/2010 13:41


کاربران در حال دیدن تاپیک: 1 (0 عضو و 1 مهمان)
 

(نمایش-همه کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند : 40
001hi, adonis, ahwaz.gentleman, alaz, ali1363, Alireza_Mahan23, amf2537sh, dodoche, fadak5, farmer1647, kaveh4100, KING, mehransanei, mgoo68, mkh7369, mohammadmamale, mostafax3, mrnch, nader1347, renjer wizard, Reza r, reza53, S.W.A.T, saber20, Saeid., saleh.king, samsamsamsam, shahpar51, SOLEIL, Soski, tavazoee63, tdshn, فضول, vahidafshari, w1110, xantia63, yellow112, جام, حسین طاه, شكارچي
ابزارهای تاپیک جستجوی این تاپیک
جستجوی این تاپیک:

جستجوی پیشرفته

قوانین ارسال
شمانمی توانید تاپیک جدید ارسال نمایید
شمانمی توانید پاسخی ارسال نمایید
شمانمی توانید پیوست ارسال نمایید
شمانمی توانید پست های خود را ویرایش نمایید

کد بی بیفعال است
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است

مراجعه سریع


زمان محلی شما با تنظیم GMT +4.5 هم اکنون 12:46 میباشد.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 - 2016 ParsiKing. All Rights Reserved to Parsiking Group
دامین های زیر جهت ارائه خدمات در مالکیت سایت پادشاه ایرانی می باشد
parsiking.com - parsiking.biz - parsiking.org - parsiking.net - parsiking.in - parsiking.ir
vBCredits v1.4 Copyright ©2007 - 2008, PixelFX Studios